Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy lehessen nyuszim?

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam. Nem tudnátok esetleg még valamit leírni amit megpróbálhatnék, és talán meg is győzhetném vele anyukámat?
2017. okt. 6. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon sokáig nem engedtek állatot, aztán a szüleim elváltak, anya pasija meg tudott egy helyet, ahonnan hozhattunk nyuszit. Ő vemhes volt, az egyik kicsit pedig megkaptam. Azóta apa is imádja. Amúgy leginkább anya miatt nem lehetett.


Karácsonyra nem kérhetnéd? :(

2017. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Van pénzed a

- kajájára

- oltásaira

- állatorovoshoz vinni, ha beteg lesz

- alomjára

...,


vagy netán azt akarod, anyád fizesse a TE nyuszid költségeit IS?


Igaza van, egy állat nem két fillér és sokszor úgyis megunja a gyerek, vagy koliba megy, ahová nem viheti és ott marad a szülő nyakán.

2017. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Nyulat én sem engednék. Sütőbe való, nem lakásba.
2017. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

En is probalkoztam ezzel, de nem engedte meg sehogy sem.:)

Szerintem hagyd, ha mar tenyleg minden toled telhetot megprobaltal. Esetleg mondhatod neki, hogy megveszed te a nyulat, a ketrecet, kajat, sze.. van folos 20-40k-d?

2017. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, nem szeretne kisállatot a lakásba, ami azért érthető.

Nekünk is voltak kutyák, cicák, nyuszik, de csak a kertben, anyu a meglévőket se nagyon engedte be a szobába.

Nem kérdezted meg, mi az oka, miért nem szeretné?

Akkor azért könnyebb lenne válaszolni

2017. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Én is nagyon szeretnék egy nyuszit. Álló fülűt, és kislányt. Málna lenne a neve. Nekem meg a férjem ellenzi.
2017. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is ellenezte, de elmondtam, hogy minden költségét én állom, diákmunkát vállaltam, összespóroltam a nyuszi árát, a ketrec,a kiegészítők, és a különböző szükséges dolgok árát.

Végül 65 ezerbe került mire mindent megvettem

nyuszi tenyésztőtől:15 ezer

legalább 100as, de inkább 120as ketrec 18 ezer

a neki legjobb táp(Versele laga cuni adult) 1200 forint 500gr

furminátor 9000

szőroldó paszta 1800

játékok 4000

kifutó 15 ezer

gastroferm 1500

nyúl wc, tál, itató:3000

körömvágó:1600

jutalomfalatok, szárított gyógynövények:1500

van rá pénzed?

Nekem még ivartalaníttatni kell(lány nyuszi, és nem akarom hogy méhrákot kapjon) 25 ezer plusz utiköltség, mert pesten végzik az altatást gázzal, ami a legkevésbé veszélytelenebb


Én egy hónapja vagyok nyuszitulaj, nagy öröm de rengeteg pénz.

2017. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Plusz info: nyulat nem szabadna egyedül tartani, minimum kettő kell belőle.

Sehogy ne vedd rá, mert nagy valószínűséggel sem anyagilag, sem egyébként nem vagy rá még felkészülve.

2017. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát hallod, én kétszer meggondolnám a nyuszit. Eleve, ha nem engedi anyud, feszültségforrás lehet a nyúl, és ő inná meg a levét az egésznek, anyud lehet teljesen passzív lenne vele kapcsolatban, nem segítene.


A nyuszik pedig rengeteg hozzáértést és pénzt igényelnek, és igaz, hogy párban kell őket tartani.


Tavasszal a húgom hirteen felindulásból akart egy nyulat, sikerült is kikönyörögnie, neki 3 napig volt érdekes, azóta alig megy oda hozzá, én gondozom, foglakozok vele, veszem neki a cuccokat a rohamosan fogyó zsebpénzemből. Szeretem, nagyon aranyos, barátságos, bújós, de annyira nem hiányzott nekem ez a plusz munka.

A ketrece volt 15 ezer, de azt kinőtte, csináltunk neki anyukámmal egy kifutót, most rendeltem egy téli ketrecet 20 ezerért. A kaja szerencsére meg van oldva, direkt növesztettük a füvet, azt múlt héten lenyírtam szénának, egy kis lucernát azt nem szép dolog, de valahonnan loptunk egy nagy föld széléről, múltkor vettem neki szőroldó pasztát, de az is 3 ezer volt, szerintem sok, de kellett neki. Párja sajnos nem lehet, azt nem engedik, úgyhogy igyekszem minél többet vele lenni, de néha jobb lenne mást is csinálni szabadidőmben.


Ha pedig beteg akkor azonnal rohanni kell vele olyan álltorvoshoz, amelyik ért a nyuszikhoz is.


Gondold meg jól!

2017. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves a nyuszim. Én meglepiként kaptam.

Azoknak akik szerint "a nyuszit párban kell tartani"üzenem:az én nyuszim szeret egymaga lenni. Néha összeszoktam engedni egy másik nyuszival,bár barátságos vele,nem igazán izgatja.

2017. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!