Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Mit gondoltok erről a cikkről? (apa-fiú + sztereotípiák téma)

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek teljesen jogos, esetleg már túlzó, egyenesen nevetséges sztereotípiákkal, vagy azért nyomokban mégis van benne igazság?

Mindenki véleménye érdekel, nincs jó vagy rossz válasz.

(én is elmondom majd a véleményem pár válasz után)



2017. okt. 8. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem valahol félúton van az igazság:


Egy fiúnak (meg egy lánynak is) szüksége van arra, hogy lássa a férfias viselkedést is. De erre nem csak az apa alkalmas, hanem bármilyen férfi, aki reprezentatív számára - ez lehet más rokon, szomszéd, tanár, vagy akár egy híres ember is.


A közös borotválkozás a valóságban nem létezö dolog, ez csak "kirakatnak" készülö képeken fordul elö.


Emellett az általam ismert - meg itt is elöforduló - férfiak többségének viselkedése egyáltalán nem olyan, amit egy gyereknek látnia kellene: pl, hogy az a normális, ha egy férfi rendszeresen (legalább hétvégéken) berúg, agresszív, verekszik, trágárul beszél, a nöket lenézi, semmiféle otthoni feladatot nem hajlandó elvégezni, a feleségét/barátnöjét cselédnek nézi, stb - ezek nem olyan tulajdonságok, amiket szükséges megtanulnia bármelyik gyereknek is.


A normális férfiakat kérem, ne sértödjenek meg a válaszomon, tudom, vannak ilyenek is - csak éppen ök a kevésbé feltünöek, illetve ök azok, akik ott vannak a gyerekeik mellett apaként.

2017. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

#1

Csak az a helyzet cuncus hogy ma ezek a társadalmi normák. Ha ezzel te szembemenve ülvepisiló transgender homárt nevelsz az ő életét teszed tönkre mert a társadalom ezeket kiveti magából. Magányos és szomorú élete lesz. Ez van.

2017. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

1. Nem vagyok "cuncus" - próbálj meg normálisan írni és ne ilyen bunkó módon.


2. Ezek NEM a társadalmi normák, csak pár primitív lény szerint - akik ezzel igazolják azt, hogy nem tudnak ennél többet nyújtani.


3. Az ülve-pisilásnak nem tudom, mi köze van a férfiassághoz, legfeljebb a tisztasághoz, meg a kulturált viselkedéshez.


4. Egy olyan férfi, aki nem az elözö kommentemben írt tudjadonságokkal rendelkezik, a nök álma, csak sajnos ök még "hiánnycikknek" számítanak!

2017. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
A privát üzeneted is bizonyitja, hogy mennyire primitív vagy!
2017. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

"Ha ezzel te szembemenve ülvepisiló transgender homárt nevelsz az ő életét teszed tönkre mert a társadalom ezeket kiveti magából. Magányos és szomorú élete lesz."


Elmondanám hogy engem pont egy ilyen "társadalmi normák" szerint élő, agresszív, alkoholista állat "nevelt fel". Bár nevelésnek nem mondanám, leginkább csak megtűrt mint valami háziállatot. Pont ugyanúgy magányos és szomorú életem van.

2017. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

2017-et írunk, és a mai kor, korszak, egy csomó genetikai, hormonális különbséget egy vonallal szeretne áthúzni, és felcserélni őket.

Hatalmas tanulmányt lehetne erről írni, de rengetegen, főleg a feministák, ugyanazt szajkóznák megállás nélkül, az összes ellenszenvüket belehordva az egész férfi nembe.

Amíg egy férfi, meg egy nő egy lakótérben él, több mint valószínű a nő ki lesz szolgáltatva a férfi akaratának.

Illetve akárcsak a szexben, szerelemben, nem fogja tudni megérteni a másik nemet.

Írhatnék rengeteg dolgot a férfiakról, de női részről csak az jönne, hogy ez csak duma, kifogás.

Megértőnek kell lenni a másik nem felé, toleránsnak, és hosszúra lehet nyújtani a közös, örömteli éveket.

2017. okt. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kínosan közhelyes, túlzó sztereotípiákat alapvető evidenciaként kezel, hülyeség. Az élet ennél összetettebb és kevésbé sarkos. Túlhangsúlyozott konzervatív merevség az egész.
2017. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt mondanám, közhelyes, semmitmondó a cikk.

Természetesen fontos az apa minden gyereknek, különösen a fiúknak. Tőlük tanulják meg a férfi viselkedésmintát.

Az a duma, hogy az anya teremti meg az otthon melegét, az apa meg az egzisztenciális biztonságot, ez tényleg nevetséges sztereotípia. Ilyen (az egyszerű emberek körében) sosem volt, ma (immár kb. 60 éve) meg pláne nincs.

Azon is jót mosolyogtam, hogy aki apa nélkül nő fel, annak több esélye van börtönbe kerülni. Hát még, aki anya nélkül nő fel - teszem hozzá kuncogva. :DDD Egyébként pedig természetesen a bensőséges családi háttér, ami itt számít, nem konkrétan az apa vagy az anya személye. Hiába van apa és anya is jelen, ha nincs szeretet, ill. bántalmazás van. Egyszer utánaolvastam néhány magyar gyilkos családi hátterének: hát, mindegyiknek hátborzongatóan rossz, szeretetlen gyermekkora volt...


Az egész cikkről kb. az a véleményem, hogy egy nagyon buta, nulla élettapasztalattal bíró kékharisnya pszichológusnak képzelte magát.

2017. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet. Sztereotípiákra alapoz a cikk, ferdít, féligazságokkal vakít.

Engem jórészt az apám tanított meg főzni, ő tanított meg vasalni, mosogatni, füvet nyírni, autót vezetni... És nő vagyok. Pedig van anyám és 16 évig egy családban is éltünk. Nem, anyám nem volt se alkoholista, sem drogos. Egyszerűen csak xart a gyereknevelésre vagy a házvezetésre. Nem tudom mi lenne ma velem ha akkor nincs mellettem és a tesóm mellett az apánk vagy ha nem olyan ember ő mint amilyen a mai napig.

Tehát a biztos ami biztos: minden gyereknek szüksége van valakire a közeli környezetéből akire felnézhet, akihez fordulhat, akitől elleshet bizonyos dolgokat. Nemtől teljesen függetlenül.

2017. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jim95 válasza:
94%

21/F

Állva WC-zek

Egyetemre készülök.

Sosem voltam még elítélve/ bírságolva stb.

Vannak Barátaim.

Nem igazán szoktam magam megvágni borotvával sem.

Öltözködök úgy ahogy elegáns, ahogy nekem kényelmes.

Itthon én főzök sokszor, dolgozom.

Ja és 5 hónapos lehettem ( anyám volt velem 5 hónapos helyesbítve ) amikor apám megcsalta, megverte anyám, majd lelépett.

Inkább nevelődjön 1 gyerek 1 szülővel ( aki normális ) mint 1 bolonddal, aki tönkreteszi a gyerekkorát.

2017. okt. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!