Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy most jött ki...

Lehetséges, hogy most jött ki nálam, egy hónap után, az apukám szívrohama?

Figyelt kérdés

Apukám dohányzik, stresszes életmódot él, egészségtelenül eszik, és szívrohama volt. Az elején nem hatott meg a dolog, mert szerencsésen megúszta, időben bevitték, plusz reménykedtem, hogy végre kicsit változtat az életmódján.


Amióta elkezdődött az egyetem, azóta vagyok feszült, ha nem beszélhetek vele minden nap, vagy ha napközben hívnak fel a szüleim. Nem bírok aludni, haza akarok menni. Apával akarok lenni állandóan, nem csak mert folyton hiányzik, hanem mert nem változtat semmin, csak ha én vele vagyok és rászólok, főzök neki egészséges kajákat, rászólok, hogy ne gyújtson rá, kirándulni viszem.


Aludni nem bírok, állandóan ingerült és fáradt vagyok.


2017. okt. 9. 01:55
 1/6 anonim válasza:
Igen.
2017. okt. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem amiatt van.
2017. okt. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A baj, hogy felelösséget érzel apukád iránt. Pedig nem nem a te felelösséged ez. Ö a TE apukád és felnött ember. Persze lehet tanácsot adni, lehet segíteni, de te nem tudod öt megváltoztatni.


Amit tehetsz, hogy oda utazol hozzá és leülsz vele beszélni. Elmondod klerek perec, hogy tiszta ideg vagy miatta, de tudod, hogy te nem tudsz semmit tenni, magának kell tennie. Mond el neki, hogy szereted, és még hosszú éveket akarsz vele eltölteni, meg kell ismernie az unokáit majd stb... De te ennél többet nem tehetsz.

Ne szolj rá ha cigizik, de ne is vegyél cigizös dolgokat neki. Kirándulni, hívhatod ezek után is, de ne kényszerítsd rá.

2017. okt. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, nézd már el neki a bűnt, hogy felelősséget érez egy SZERETTE iránt! Főleg az egyik szülőjének, akinek annyi mindent köszönhet az életben. De azért rossz pont, hogy az elején nem érdekelte a dolog, hogy akár meg is halhatott volna.
2017. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem a dohányzás és a szerinted egészséges ételek ártanak apukádnak, hanem a stresszes életmód. Ne főzz neki vacakokat, amiről azt mondják hogy egészséges, mert csak propaganda. A kirándulás jó ötlet.
2017. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es nem semmi de semmi feleössége nincsen egy gyermeknek az apja iránt ebben az esetben.

A feleösség azt jelenti,hogy ha valami történik a szülövel akkor a gyermek érte a hibás? Nem hibás a gyerek semmiben sem, a szülönek saját akarata van és azt csinál amit akar. A gyermek kérheti öt, hogy változtasson ezen, de nem követelheti meg.

2017. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!