Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan védhettem volna ki...

Hogyan védhettem volna ki anyám cselekedetét? Nagyon bosszantó!

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, mert sajnos nem tudtam és kiváncsi vagyok hogyan kellett volna tennem. Tehát anya egy iskolatitkár. Én egy 12. Osztályos tanulo vagyok egy másik iskolában. Anya ma reggel benyögte, hogy vele kell mennem, keljek fél órával előbb, mert be kell vinnie az ő iskolájába 7-re, hogy az itteni szabó meg tudja csinálni nekem a szalagavatós ruhám (fiú vagyok) hisz a mi iskolánkban mindenkinek külön kell beszerezni őket, itt meg beszerveztek egy embert hozzá. Bejöttünk 7-re és kiderült hogy a szabó csak 8-ra fog ideérni. Anya ragaszkodik hozzá, hogy maradjak és késsem le az első órát a saját iskolámban, mert ha nem, akkor sose fogja nekem megcsináltatni a ruhámat, csak most ér rá. A ruha méretvétele után át kell sétálnom magam a saját iskolámba a jéghideg időben, ami legalább háromnegyed órába tellik. Tehát valószínűleg a 2. Órámat is lekésném, az elsőt pedig skippelném. Anya nem akar igazolást adni rá mondvábn hogy a mi iskolánk kapja be, az övéjük legalább képes behívni egy szabót és ez alap hiányzás lenne amire nem kéne igazolás, na de ezt a mi sulink ne érdekli, és kell... Mivel már itt vagyok az iskolájában és mindjárt méretvétel ezért nem fogok már elmenni, de nagyon bosszantó , hogy hiába mondtam nemet, anyám akkor is akaratoskodott.

2017. okt. 10. 07:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem tudja szülői igazolni azt az egy napot? Én se mennék be így főleg úgy hogy még a maradék órákat is csurom vizesen üljem végig.
2017. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Anya nem akarja erre eldobni a szülői igazolást csak ha fontos családi okok miatt vagy 1 napos betegség esetén. Már 1 ígyis elment, 2 maradt egész évre.
2017. okt. 10. 07:53
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

"át kell sétálnom magam a saját iskolámba a jéghideg időben" - miért nem öltöztél fel rendesen?

Amúgy Anyádnak nincs igaza, de 2 igazolatlan óra sokkal jobb, mint egy igazolatlan nap, és különben sem olyan gáz, mint ahogy érzed. 2 igazolatlantól nem lesz semmi bajod.

2017. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Ma már ne menj suliba. Felesleges. Anyád meg majd magyarázkodhat a szülőin hogy "Kapja be az iskola mert az ő sulijuk bezzeg...".
2017. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ma 7:55: a télikabátotkat anya elrakta valahova és még nem vette elő majd csak ha szülségét érzi előkeresi, mert nem tudja hova tette. Megpróbáltam a lehető legjobban öltözködni, hogy ne fagyjak meg de még így is fázom az iskolán belül is! (Fázós tipus vagyok nagyon) igaz 2 igazolatlant túlélek de akkor is, ha van igazolatlanom csak 3-as lehet a magatartásom ami nem jó pont egyetemre.
2017. okt. 10. 08:01
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A magatartásodat a kutya sem nézi az egyetemen.

A kabátodat meg keresd meg te, ha fázol, ha már anyád nem teszi - nem is értem ezt a "ha én fázom, akkor majd te is felöltözhetsz" gondolatot:(

2017. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Meg fogom keresni, csak eddig ugye azért nem tettem mert a buszon van fűtés és a suliban meg nem kell a kabát. És reggel 10 percben nem volt időm, mert kelés után 15 perccel már indultunk :( még tisztálkodásra se volt időm.
2017. okt. 10. 08:08
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Valamiért ezt nem tudom elhinni.
2017. okt. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Azért ennyi idősen már illene számon tartanod a saját cuccodat. Írod hogy fázós vagy, akkor most inkább megfagysz amég anyád nem keresi meg a kabátod, ahelyett hogy megkeresnéd?
2017. okt. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Már elnézést, de hol van most jéghideg idö???? És télen a minusz 110-15 fokban mi lesz veled?

Emellett egy ekkora gyereknek háromnegyed óra gyaloglás nem az, amibe bele kellene halnia, még komolyabb hidegben sem.

2017. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!