Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van, aki nem gondol a gyerekér...

Van, aki nem gondol a gyerekére, mint befektetésre? És ha igen, akkor miként gondol rá?

Figyelt kérdés

Van, aki nem az adókedvezmények, CSOK, megélhetést segítő kedvezmények és támogatások miatt vállal gyereket?

Van, aki nem úgy gondolkodik, hogy az öreg korára a gyerekeiből keletkezett és törvény által kötelezett ingyenes ápolóként tekint a sarjaira?


Ha van, akinek nem csak igen, akkor miért vállal gyereket?


Nekem ebben nincs tapasztalatom. Szüleimnek egyértelmű befektetés voltam. 3 gyerek = sok szabadság és sok pénz, majd köteleznek, hogy tartsam el őket, amikor már nincs kedvük nyugdíjból megélni.


Lehet ez máshogyan is csinálni?



2017. okt. 10. 11:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem "befektetes", ezt ugy hivjak hogy csalad. A csalad nem egyiranyu utca, ahol a szulo mindent tegyen meg a gyerekeert, a gyerek meg semmit viszont.

A csaladban azt segitjuk aki raszorul. Aki meg nem tud dolgozni, azt ugyanugy a csalad tartja el mint azt, aki mar nem tud.

Mas kerdes, hogy ha ez a gyerekben nem jon magatol, akkor ott a szulo valamit komolyan elrontott a nevelesben, esetleg kozel se volt olyan jo szulo mint allitja/hiszi magarol.

2017. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha összehasonlítom a támogatásokat azzal, amibe egy gyerek szakszerű felnevelése kerül, akkor nem befektetés, hanem többszörös ráfizetés.

Annak működhet, aki reggel kiteszi a gyereket az utcára és este betereli (putrisor), de a gyerekét igényesen felnevelő embernek anyagi haszna soha az életben nem fog ebből származni. Nem is azért vállalunk gyereket.

2017. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
89%
A gyerekből soha nem lesz haszon és aki így tekint rá az nem is igazi szülő. Sokan mondják azt, hogy ó, jött a családi, akkor buliznak, meg úsznak a piában. Mocskos emberek az ilyenek. A családi amúgy csak egy kis kiegészítés a szülő(k) fizetése mellé, amiből eltartsák a gyereket. Van egy házaspár a környékünkön, akik elmondásuk szerint tisztes szegénységben élnek. Az anyuka az utcán koldul, a gyerekének meg akkor van cipője, játéka, ruhája, ha valaki ad nekik. Minden nap saját elmondásuk alapján tésztát esznek dióval, mákkal, vagy ami van. Ilyen anyagi körülmények közt bárki azt gondolná, hogy nem akarnak második gyereket. De a nő minap mindenkinek elmesélte akivel az utcán találkozott, hogy úton van a következő gyerek. Hát vannak undorító emberek. Gyereket az vállaljon, aki arra vágyik, hogy egy kis babából felnőtt embert neveljen.Nekem egy lányom van és nem akarok többet, mert inkább egyet nevelek fel a párommal tisztességes körülmények közt, mint hármat szegénységben. Hiába van háromra adó kedvezmény, az a pénz nem jelent semmit ebben a világban.
2017. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem számolgattam, hogy a gyerek mennyit hoz és mennyit visz, de ha kiszámolnám, kijönne, hogy a gyerek forintosítva nettó deficit. Aztán mégis van, és ez így jó. :)
2017. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen lehet máshogy csinálni. Vagyis lehetne, de a többség bizony azért vállal gyereket, amit te írsz. Persze bevallani egyik sem fogja.

Sztem kb. az alábbi lehet az arány:

30% a csok és egyéb hitel miatt vállal gyereket, vagy azért, hogy legyen aki ápolja/eltartja öregkorában,

10% ahhoz is hülye, hogy védekezzen, besikerül, aztán nem veteti el

50% azért szül, mert meg akarja fogni vele a pasit (nem szokott sikerülni),

9,99%, ha a fentiek közül egyik sem igaz, akkor társadalmi elvárásból szül

0.1% azért szül, mert szeretne jó életet biztosítani és szeretetet adni egy gyereknek

Természetesen itt a gyiken mindenki az utolsó csoportba tartozik, ugyebár, nyilván.

Elég megnézni a gyermek-szülő kategóriát, és látni fogod, hogy igazam van. Naponta úgy 10-20 szülőre szabnék ki halálos ítéletet, ha igaz az, amit a gyerekeik itt leírnak.

2017. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Régebben olvastam valahol, hogy egy gyerek felnevelése kb 20 millió forintba kerül. És itt még nincs benne, aki esetleg később a lakásvásárlásban, stb segít! A támogatások ehhez képest semmik, csak pillanatnyilag tűnik jó üzletnek!
2017. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Ha valaki azt hiszi, hogy a gyereket el lehet tartani -és fel lehet nevelni a csp-ből, az sík hülye.

Aki pedig nem hiszi, de mégis vállal gyereket családiasságból, szeretetből, annak gyerekei szükség esetén segíteni fogják szüleiket, nem kell kötelezni rá őket

2017. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom, szerintem te egy kicsit el vagy tévedve. Nekem egy gyerekem van, várhatóan ez így is marad, az utána járó családi pótlék+adókedvezmény havonta kemény 22 ezer valamennyi. Még 9 hónapig kapok gyest, 25 ezer, de ez ugye 3 éves kor után nincs. Szerinted ezért komolyan megéri vállalni? Arra a havi 22 ezer forintra, ami jár utána 3 éves kor fölött? Az alap szükségleteit nem fedezi, nemhogy még plusz is maradjon utána. Anyagilag baromira nem éri meg, több maradna a zsebemben, ha nem lenne gyerekem.

Ami az ingyenes ápolást, és majdani eltartást illeti, eltartani nem kell, mert előre gondolkodom, nyugdíjbiztosítással gondoskodom az anyagiakról. Ha meg nem tudom magam ellátni, remélem, hogy leszek még annyira eszemnél, hogy otthonba menjek, vagy elfogadjak egy hivatásos ápolót. Azt szeretném, ha a lányom majd a saját gyerekét tartaná el és gondozná, nem engem. Élje az életét.

És hogy akkor miért vállaltam? Mert vágytam rá, hogy gyerekem legyen, mert hatalmas boldogság a nevelése, látni, ahogy egyre nagyobb, ügyesebb, okosabb, mert nincs annál jobb, mikor hozzám bújik, és mondja, hogy anyukám szeretlek. Ennyi.

2017. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

22 éves egyedülálló anyuka vagyok két gyerekkel.

A gyerekeimre 55.250ft-ot kapok.

A pelenka olcsó Lidl-ös 3 csomag 7200ft, a popsitörlő 1000ft alsóhangon, akciósan a 4 csomag (Tesco), a kisfiam imádja a tejet, a lány az uborkát, így csak ezek kerülnek hetente legalább 2000ft-ba, ha minden nap kapnak uborkát és kakaót/tejet. Tehát simán elment 15ezer forint tisztálkodási és tisztitószerek, tanszerek, bölcsis dolgok nélkül és nem is volt benne reggeli/vacsora/hétvégi egésznapos étkezés esetleg szórakozás. Az albérletünk emellé kb. havi 100.000ft átlagosan.

Akkor szerinted a gyerekeimből megélek?

Emellé jár havi 30ezer ft adókedvezmény, de ha nem szorulna az ember minimálbéres munkára egy gyárban 2 műszakban (ahova hogy be tudjon járni az ember kell bebiszitter vagy egy nagyszülő -ami nekünk nincs), akkor talán jelentene is valamit.


Szóval számomra a gyerekeim nem befektetések, hanem jelenleg ugrándozó felvidulást jelentő kis idegesítő, hangoskodó lények. :D Emberpalánták, akiket úgy nevelek ahogy én szeretnék és ezáltal legalább egy cseppet a tengerben a magam ízlésére formálok. :)

2017. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de szerintem még nagyon fiatal vagy. Ilyet mondani, hogy egy gyerek az befektetés. 22 éves vagyok, nincsenek gyerekeim, de ekkora marhaságot még én sem mondanék. Amit támogatást kapnak a szülők, az aprópénz. Ha visszanézek, hogy mennyit költöttek rám a szüleim, hát kb 20%ot ha kitett az a bizonyos jajj de nagy támogatás, ami miatt szerinted egy gyerek az befektetés.

Gyerek mellett sok szabadság és sok pénz? El vagy te nagyon tévedve. 1 gyerek mellett elszalad az idő, szerinted meg 3 mellett az ember csak lógatja a lábát és koktélozik a kertben?

2017. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!