Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik azt itt gyakorin,...

Miért hiszik azt itt gyakorin, hogy aki a szüleinél lakik (és már nem diák), az nem fizet bele semmit, nem végez házimunkát és sosem akar elköltözni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 10. 17:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Mert az emberek többsége ostoba. ;)
2017. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Mert itt mindenki 12éves korától dolgozott, 18éesen költözött, eltartotta magát és most is ugyanott melózik. Én pl 18vagyok, jövő tanévben, tehát 2019ben 20évesen fogok érettségizni, és ha ezt más kérdéshez odaírom, kapom azt hogy mikor buktam, miért nem melózok már suli mellett, már költöznöm kéne.

Nem kell az ilyennel foglalkozni

2017. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

1. Az emberek szeretnek általánosítani. Láttak egy ilyen ismerőst, vagy hallottak erről a problémáról, és rögtön minden otthon élő fiatalt a szülein élősködőnek hisznek.


2. Az emberek könnyen leszólják a másikat. Egyébként is jólesik néha jobbnak érezni magunkat a többieknél. Pláne ha név és arc nélkül lehet véleményt nyilvánítani, mint például itt, GYK-n.

2017. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
3. A kérdező nem írja le elég egyértelműen, hogy mi az ábra, viszont választ vár a kérdésére, ezért mi mást tehet, aki segíteni akar neki, mint hogy feltételezi, hogy mi lehet a helyzet: az, ami általában lenni szokott, vagyis az, amit írsz. Mert elég sokan úgy élnek, lássuk be.
2017. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Ki hiszi azt? A többség olvassa, hogy mit ír a gyerek. Ha azt írja, nem fizet és nem csináltam semmit, mégis mit kellene hinni?
2017. okt. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
De mi az oka annak, hogy marad?
2017. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Eleve minek köti vad idegen emberek orra alá, hogy kivel hogy él? Nem tök mindegy...? Úgyis a sok barom általánosít!
2017. okt. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam szülőknél lakó, miután megszűnt a munkahelyem.Mivel anyum eléggé gondoskodó, sokszor volt sajnos rá példa, hogy nem segítettem eléggé, beleszoktam a "jóba", szerintem kicsit depresszív is lettem, semmihez nem v olt kedvem, befásultam. Mintha újra gyerekké váltam volna.Visszanézve nagyon szégyellem magamat. Rendben takarítottam, főztem, de ennyi. Azóta külön élek, van újra munkám. Ha hazautazom most már mindenben segítek, hólapátolás, kerti munka, autóval elhozni ezt-azt, bevásárolok nekik. Van, aki erre kényszerül, válás után akár, tehát nem poénból költözik haza. Viszont vannak jó páran, akik teljesen természetesnek veszik a szülői kiszolgálást ugráltatják a szüleiket. Volt olyan ismerősöm, aki egyáltalán nem volt hajlandó házimunkát végezni, mert ő férfi, az anyjára hagyta miközben a pénzt is azért kapta. De az ő dolguk. Minap olvastam, ebben a cikkben is erről van szó

[link]

2017. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
azt még hozzátenném, hogy apám akkor nagyon ideges volt rám és joggal, tehát egy családtagot bizony joggal idegesíthet ez.
2017. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Igazad van,igazi hős az aki huszonévesen még mamahotelezik és munka ellenére se képes leszállni szegény szüleiről.Ezt akartad hallani?

De tényleg szexi az olyan pali is,aki már 26 éves és még mindig azon kell izgulni,mikor jön haza anyu és főz már meg,nem beszélve a halkan,félve megejtett egyepetyéről mert a szomszéd szobában a papa horkol.

Nincs is kívánatosabb a lánynál sem,aki ennyi idősen még egy bérelt szobát se képes felmutatni és hajlandósága sincs rá hogy önállósodjon,mert egy vasalást nem tud végrehajtani.

Tényleg normális dolgok ezek.

A mamahotelesek többet tagadnak és terelnek,mint egy átlag politikus.Jaj most nincs pénz,most gyűjtök,most beteg a kiskutyám,sokat kell tanulni,stb.Aztán 30 évesen elcuccol a nagy szerelemhez bele a következő függésbe.Tényleg becsülendő.Cegén mai fiatalok!

2017. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!