Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, ha rendszeresen...

Mit tehetek, ha rendszeresen a kapcsolattartási idő előtt, egy órával jelenti be a volt párom, hogy nem adja át a gyermekünket láthatásra?

Figyelt kérdés

Betegségre hivatkozik, a pótlás konkrét ideéről nem beszél. Már egy láthatásom elúszott így. A mai is hasonló lehet, ha nem találok megoldást. Úgy látom a gyámügyön sem akarnak foglalkozni még plussz egy üggyel. PL. többször is visszaadta az ügyintéző a pótlásra benyújtott kérelmemet, mert szerinte nem tartalmazott minden információt. Aztán pedig azzal utasított el, hogy kifutottunk a 30 napból.

Szerintetek nem lehet valahogy a bíróságtól kérni megoldást?



2017. okt. 11. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ügyvéd kell ha van elég pénzed. De attól ,hogy beteg nem is látod ? Vagy nem szeretnél ott maradni vele ?
2017. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Keress egy ügyvédet.

Elvált anyukaként mondom: A volt férjem nekem sem hitte el, hogy gyakran beteg a fiúnk. Ő is gyámügyhöz fordult, a hivatal egyből a gyermek háziorvosát kereste fel. Ebből kiderült, hogy tényleg beteg volt a kérdéses időpontokban. Már nincs probléma, elhiszi, ha mondom, hogy beteg a gyermek.

2017. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Azt írod rendszeresen.

Majd azt, hogy ez egyszer fordult elő és talán nemsokára másodjára. Ez így elég csúnya csúsztatás.

2017. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Én is nő vagyok, de esküszöm, nem értem az ilyen anyukákat. Ha beteg a gyerek, nem lemondom a láthatást, hanem szólok az exnek, hogy sajna elvinni most nem tudja, de szeretettel látjuk a gyerek szobájában. Akkor nincs bizalmatlanság meg gyámhivatalhoz rohangálás. Vagy tán válás után tilos az apukának és az anyukának egy légtérben tartózkodni? Intelligens embereknek a gyerekük érdekében képesnek kellene lenniük rá.
2017. okt. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Bemész a yardra, és büntetőfeljelentést teszel az exed ellen:

"Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása

210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető az elkövető, ha a kapcsolattartást az elsőfokú ítélet meghozataláig megfelelően biztosítja, és az elmaradt kapcsolattartási formák pótlását megkezdi."

A yard ezt hivatalból átadja először a gyámhatóságnak, akik ilyenkor nem tehetik meg már, hogy passzolgatják az ügyet...

És legfeljebb megtanulja az exed is, meg a gyámügyesek is, hogy veled nem lehet szórakozni, mert tisztában vagy a jogaiddal.

2017. okt. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval jelenleg abban a házban laknak,amit közösen vettünk anno. Lecserélte a zárakat, és évek óta nem enged be oda. Szóval biztos nem tudnám meglátogatni ha beteg a gyerek. Ráadásul 2 gyerek 2 apától van neki, mondanom se kell a másik pasival ugyanezt játsza. Már volt h a rendőrség segítségével tudtam csak láthatásra vinni. Ezt csak a 3.-nak írom, h ezért volt több alkalom (nincs semmi csúsztatás). Volt h feljelentett azért, mert az utcán köszöntem a gyerekemnek. Szóval tuti pszichopata a nő. De sajna ezt én is csak késő vettem észre. Mondanom se kell, h a gyerek meg tiszta apás közben. Nekem úgy tűnik,hogy lesz@rja ez a nő a gyereket, csak szemétkedhessen velem. Ja és ugye ez még csak a jéghegy csúcsa.
2017. okt. 12. 01:32
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát szinte rögtön gondoltam, hogy az ex maga a vérbeli gonosz, a sátán földi megtestesülése, aki vízen és száraz kenyéren tartja szegény árvákat...

Elég ideig együtt voltatok, hogy legyen gyerek meg ház, de kiismerni sajnos nem sikerült. Értem. Kinek a nevén van a ház? Milyen pénzből vettétek? Nem mindegy. Ha közös, és TE nem harcolsz azért ami neked törvény szerint jár, az nehogy már a nőci hibája legyen... Lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését és akkor vagy kifizet az ex, vagy elárverezik a házat. A gyerekre meg adj be kérelmet, hogy nálad helyezzék el, ha ilyen mostoha sorsa van anyukánál.

2017. okt. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez tényleg ilyen egyszerű? Nem hiszem.
2017. okt. 12. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Csak 1 ? Én egy évig jártam a gyerekért minden szombaton és nem nyitott ajtót. A hivatalos kifogása annyi volt hogy pont szombat reggel 9 kor locsolja a virágot és így nem hallja a csengot. Ez mivel elfogadható magyarázat így nem lett semmi baja. Sőt mondok valamit meg engem jelentett fel mert halkan csongettem :):):)


Mondjuk nekem 8ev cseszegetes elég volt ahhoz hogy ne alakuljon ki az apa fiú kapcsolat így tulkeppen mostmár megkapom néha a gyereket de ha nem kapom meg egy hónapig fel se tűnik.

2017. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
Az ilyen nőt el kell taposni a g€cibe! Ne hagyd annyiban! Menj át rajta, taposd le a sárga földig!
2019. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!