Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám férje rendszeresen ver,...

Anyám férje rendszeresen ver, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyám és ő is alkoholista.

Körülbelül 3 éve vannak együtt, és olyan egy évvel ezelőtt kezdődött ez az egész. Az elején még csak pofozgatott, meg üvöltözött , miután hazajött a kocsmából részegen. De mostanában már olyan szinten megver, hogy egy hónapja még két bordám is megrepedt. Okot soha nem adok rá! Elsős korom óta kitűnő tanuló vagyok. Hétvégente még dolgozom is, mivel ha rajtuk múlna éhen halnánk, mert mindent elisznak... Egyszerűen nem bírom már. Minden este úgy fekszem le, hogy örülök,ha csak az orrom vére eredt el a pofonjától és nem a földön kapkodok levegő után, miután szarrá rugdosott. Már rettegek. Alig vagyok otthon. De nem lehetek egész délután sem másnál, szerintem a barátaim már unják , hogy mindig ott vagyok suli után, meg ott tanulok...Meg most hideg is van, hogy kint üssem el az időt, vagy kint tanuljak valami parkban.

Anyám tudja, hiszen látja , hogy mit csinál velem, de nem érdekli vagy nem tudom, semmit nem szól soha...

Soha nem szolgáltam rá, hogy így bánjanak velem!

Nevelőintézetbe semmiképp nem szeretnék kerülni!!! Már csak két évet kell kibírnom és akkor elköltözöm. De én egyetemre szeretnék majd menni, anglisztikára. De már ott tartok,hogy lassan teljesen elfogy minden energiám és nem tudom, hogyan leszek képes magam fenntartani, az egyetem mellett meg még tanulni is. Mert már olyan fáradt vagyok fizikailag is, hogy félek lehet nem is menne a kettő egyszerre...

Kihez tudnék fordulni? Ha a rendőrséget kihívom akkor is biztos a gyámhatósággal felvennék a kapcsolatot, vagy hogy működik ez?



2017. febr. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok egyébként.
2017. febr. 2. 18:21
 2/63 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, hogy működik a dolog. De mindenképpen orvosi látleletet fel kell venni, ha valami sérülésed történik ill. erről tudomást kellene szerezni a szomszédoknak és a rokonaidnak is.
2017. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 Ulquiorra77 ***** válasza:
91%

Koltozz el.


Nagyszuleidhez vagy valahova ahova tudod hogy szivesen varnak?

Mert ez igy nem allapot szerintem.

2017. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
97%
Ha feljelented őket, szinte garantált a nevelőintézet. Nem tudom ott milyen állapotok vannak, de nem jó dolgokat hallani manapság sem ezekről. Nincs esetleg rokonod, nagyszülő, nagybácsi, nagynéni, aki a nagykorúságodig elvállalná a gyámságodat és hozzá költözhetnél?
2017. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Apukám külföldön él és ott is dolgozik.

Apai nagyszüleim élnek már csak, de ők meg Pécsen. Én meg Pesti vagyok... Iskola miatt sem tudnék oda költözni...

Orvosnak nem merem elmondani, a dolgokat,mert akkor tuti valami intézetben kötnék ki. Akkor meg inkább megölöm magam...

2017. febr. 2. 18:26
 6/63 anonim ***** válasza:
97%
Kollégiumra nincs lehetőség?
2017. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
a kollégiumért kell fizetni? És,ha igen mennyit kb? Ez lehet,hogy jó ötlet... Eszembe kellett volna jutnia már régen. de nem tudok itt a közelben egyet se.
2017. febr. 2. 18:30
 8/63 anonim ***** válasza:
98%
Olyat ne csinálj, nem érdemlik meg, hogy miattuk eldobd az életedet! Ha a nagyszülők elvállalnák a gyámságodat, és apukád tudna egy kicsit anyagilag támogatni, akár albérletbe is költözhetnél Pesten.
2017. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a kollégiumra is lehet igénybe venni szociálisan támogatást. Biztos sokan olvassák majd, akik ebben tájékozottabbak, és segítenek.
2017. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
93%
A sulidnak biztos van kollégiuma,nem?Vagy apukádhoz nem tudsz külföldre menni?
2017. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!