Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol többen vannak testvérek...

Ahol többen vannak testvérek és van beteg gyerek! Nálatok a szülők kit támogatnak jobban?

Figyelt kérdés

Olyan családokhoz szól a kérdésem,ahol van legalább 1 beteg testvér.

Legyen az fizikai vagy mentális betegség.


Ti hogy érzitek,a szüleitek egyenlőként kezelik a beteg családtagot?Vagy jobban vagy kevésbé támogatják,mint az egészségeseket?


2017. okt. 13. 00:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk én vagyok beteg, autoimmun, én úgy érzem, velem annyiból elnézőbbek, hogy ha pl valamit nem birok otthon megcsinálni, nem haragszanak annyira rám, mint hugomra. Mondjuk ez szerintem érthető, mert sokszor még az ennivalót is be kell hozzák nekem, annyira rosszul vagyok,ilyenkor fürdeni is segítséggel tudok, vagy kimenni mosdóba.


Én úgy érzem, hogy tesóm is megértő, de volt már, hogy duzzogott kicsit, pl amikor bent voltam egésznap infúzión a kórházban (nem számítottunk rá) és gyrost hoztak nekem enni, neki meg otthon a házi koszt volt.

2017. okt. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
A tágabb családban van ilyen, egyértelműen a beteg gyereket támogatják (de a testvérek is!)
2017. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem két tesóm is cukorbeteg és gluténérzékeny.14 és 16 éve.Bátyám ezért született elöbb mert a nővérem akkor lett cukorbeteg és anyukám miatta aggódott.Aztán ő is az lett.Nekem kicsi korom óta megvolt az hogy akármi van ők első helyen vannak és utána én.Ezt főleg oviskoromban volt nehéz elfogadni mert akkor még apukám is beteg volt.Így egész kiskoromóta segíteni kell nekik és hát nem mindig hálás feladat.Amikor mindent nekem kell megcsinálni szinte akkor elég zavaró.De ha szóvá teszem hogy segíthetnének jön hogy ez a bajuk az a bajuk.De mindegy kiskoromóta Tudom hogy ők több figyelmet igényelnek és nekem 0-24 résen kell lenni mert ha valami leesik vagy ilyesmi ők nem tudnak leszaladni a lépcsőn és mivel anyu nem hajolhat így sokszor albásból is felketenek hogy menjek segíteni.Akár nekik akár anyunak.De ez megy már 13 éve hozzá szoktam.Nálunk jobban támogatják,Bátyámra is nekem kell figyelni iskolában is.Most 10es és oda megyek szeptembertől továbbtanulni ahová ő így anyunak is könnyebb hogy nem kell aggódni annyit miatta
2017. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Ahol nincs beteg gyerek, ott sem az a dolguk a szülőknek, hogy "egyenlően" kezeljék a gyerekeiket, hanem az, hogy mindegyiket úgy, ahogy az neki a legjobb.
2017. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Alvásból
2017. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

1-es


Hat szep kis hugod lehet. Bent vagy a korhazban egesz nap infuzion, es a kiscsaj duzzug mert te gyrost kapsz? Szegyelhetne magat.

2017. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Az öcsikém "allergiás", ergo neki semmit nem kell csinálnia, mert befullad.

Én takarítok, mosok, vasalok, kapálok, MINDENT én csinálok, mert "jajszegény".


Ebben csak az az érdekes, hogy ha házimunkázni kell, akkor "majd' meghal", de mikor a porban kell rúgni a bőrt semmi baja.


Persze mostohaanyám olyan ostoba, hogy nem veszi észre, hogy a drágalátos fiacskája úgy átveri mint annak a rendje.


De mindegy, én megállok majd a saját lábamon, ő meg egy életképtelen anyucifia marad.


16l

2017. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Meglepő látni,hogy a legtöbb helyen a beteg gyereket pozitívan diszkrimináció éri.


Sajnos én ennek pont ellenkezőjét tapasztalom.

Az egészséges gyereket jobban támogatják,mert vele nincs baj,"megérdemli",ez a felfogás.

2017. okt. 13. 10:11
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
És milyen betegséged van?
2017. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

6!


Mivel nem derült ki, hogy hány éves a valaszado és mennyi idős a testvére, nincs itt semmi szegyellnivalo

2017. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!