Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is ilyen felháborí...

Szerintetek is ilyen felháborító dolgot mondtam?

Figyelt kérdés

Megemlítettem itthon, hogy nem látok teljesen jól. Látok, meg nem vészes, csak néha problémás a táblán lévő dolgok elolvasása. (Pedig elöl ülök)


És kérdezték mennyit szánok rá, de mondtam, hogy még annyira nem vészes. És teljesen ki vannak akadva, hogy sajnálok az egészségemre költeni. Jogosan? Nem olcsó mulatság, és nem olyan rossz, hogy megérje nekem annyi pénzt kiadni rá.


17 éves vagyok.


2017. okt. 13. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem ők fizetik? Ha ők akarják hogy legyen szemüveged, az a minimum hogy fizessék.
2017. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert apának van két kisgyereke az új kapcsolatából, meg nem igazán szeretné ezt a nevelőanyám, hogy kifizessék.
2017. okt. 13. 18:26
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

A mostohaanyád menjen a pitsába, ez erről a véleményem.


Apád meg kösse fel magát, amiért láthatólag leszar, és ennyit nem képes érted tenni.

2017. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Ööö 17 évesen elvárják, hogy magadnak vegyél szemüveget? Tudtommal aki gyereket vállal, az úgy vállalja, hogy legalább 18 éves koráig ilyen alapvető dolgokat, mint egy szemüveg, megad neki. Nyilván ha nem úgy álltok anyagilag adhanál bele, de ezt nekük kellene állniuk.
2017. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy híve a gyerek felesleges elkényeztetésének, de ez messze nem az a kategória. Közöld apáddal és a mostoháddal, hogy bizony egyszer ők is lesznek öregek és betegek, és ne akarják hogy te is így a sorsára hagyd őket, mint ők most téged.
2017. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha apádnak olyan az értékrendje, hogy tőled várja a szemüveg/lézeres műtét... fizetését vagy akárcsak részleges fizetését, akkor húzd meg magad, ne szólj nekik semmiért se. Készülj arra, hogy középsuli után mondják, hogy most már elhúzhatnál otthonról, vagy dolgozz és adjál haza pénzt.
2017. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Márpedig ezt apudnak és nevelőanyukádnak kell megvennie, és ha már elől sem tudsz mindig mindent elolvasni, akkor indokolt lenne egy szemüveg. Amiből, mellesleg, az olcsó verzió sem öt fillér, fogalmam sincs hogy gondolják, hogy majd TE megveszed magadnak. Ha a kontaktlencse szóba kerül: hosszú távon az is megközelítőleg annyi.

Szóval, akárhogy is, de szépen érd el, hogy megvegyék a szemüveget. (Hozzáteszem, nem vagyok híve a követelőzésnek.) De kell. Ha nem csinálsz vele semmit, lassan tovább romolhat a szemed.

2017. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Apádnak kéne megvenni a szemüveget, nem a 17 éves gyereknek. Eszem megáll!
2017. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Még most olcsóbb a szemüveg ahhoz képest , hogy később lehet műteni is kell majd a szemed és drágább szemüveget hordani. Úgyhogy üzenem apádnak , hogy intézkedjen az egészséged érdekében , nevelőanyád meg ebbe ne szóljon bele , nincs köze hozzá.
2017. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Minnél hamarabb lesz szemüveged, annál kevésbé fog romlani a szemed! Most szemüveg nélkül ha nem látsz akkor valszeg erőlteted a szemedet amitől csak romlani fog. Iskolaorvos még nem szól vizsgálaton hogy kellene szemüveg? Apád meg a nője meg ne a te egészségeden spóroljon.
2017. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!