Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira felháborító,...

Tényleg annyira felháborító, amit mondtam?

Figyelt kérdés

A családban meghalt az egyik rokon. Mindenki gyászol, szomorú, stb, észrevették, hogy én egész jól elvagyok, persze belém kötöttek, én meg elmondtam, hogy szerintem a halál nem is rossz dolog tulajdonképpen, az illetőnek már egyáltalán nem rossz, és soha többé nem is lesz rossz, valamint ő biztosan nem akarná, hogy szomorúak legyünk, inkább azt, hogy a jó dolgokra emlékezzünk vele kapcsolatban, ha nem is vidáman, de jó érzéssel. Annyi a baj, hogy hiányzik, de hát ezzel nincs mit tenni, emiatt kár elszomorodni. Az egészből engem az visel meg a legjobban, hogy mindenki ilyen szomorú. Pedig nagyon szerettem az illetőt.

Azóta alig szólnak hozzám, szerintük nincs szívem, nincsenek érzéseim, és felháborító a hozzáállásom.. Tényleg annyira rossz? :/


2016. jún. 30. 13:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
Igen. Hany éves vagy?
2016. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
35%

Igen, lehet neked nem közeli hozzátartozód.


Mit tennél, ha a szüleid temetésén mondaná neked valaki ugyanezt mosolyogva?

2016. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Flogeir válasza:
92%

Alapvetően szerintem nincs baj a hozzáállásoddal.

Itt inkább az a kérdés, mennyire voltál tapintatos a családtagokkal. Ezt amit gondolsz, szerintem elő lehet úgy is adni, hogy az vigasztalás legyen nekik, azt kihangsúlyozva, hogy az eltávozott rokon szép, teljes életet élt, és valóban ő sem akarná, hogy mindenki a gyászba temetkezzen, inkább őrizze meg mindenki a jó emlékezetében. Meg elő lehet ezt adni úgy is, hogy ne gyászoljatok, semmi értelme stb-stb. Tarts egy kis önvizsgálatot, próbáld magad a helyükbe képzelni, hogy vajon ahogy tálaltad a véleményed, az melyik kategória volt a szemükben. A reakciók alapján, ha nem is úgy szántad, de inkább a második.

Ha egész biztos vagy benne, hogy megértő és vigasztaló voltál, szerintem a jóviszony és a kibékülés érdekében akkor is jó volna megbeszélni velük a dolgot, és nem kifelejtve, hogy persze neked is hiányzik az elhúnyt, és te sem örülsz a halálának, csak elfogadod, mint egy elkerülhetetlen dolgot, és igyekszel pozitív emlékekkel és nem keserűségekkel gyászolni.

2016. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

A gyászt mindenki máshogy reagálja le. Van, akit jobban megvisel, van, aki könnyebben belenyugszik, van, akin úgy tűnik, nem viseli meg annyira, aztán 1 év múlva tör ki rajta.


Mindenkinek joga van a saját érzéseihez, viszont - különösen akkor, ha te a könnyebben feldolgozós típus vagy - a felelősséged is nagyobb abban, hogy ne gázolj bele azoknak az érzéseibe, akik máshogy élik meg. Úgy érzel, ahogy, ez a te dolgod, de amit mondtál és a leírtak alapján ahogyan mondtad, az bizony elég otromba volt, kábé mintha ki akartad volna oktatni őket, hogy ők a hülyék, amiért megviseli a közeli hozzátartozójuk halála.


Nekem az jön le, hogy vagy fel sem fogod egészen, mi történt, vagy semmilyen empátia nem szorult beléd, és nem vagy tekintettel a többiekre.


"Az egészből engem az visel meg a legjobban, hogy mindenki ilyen szomorú."


Bocsáss meg, de szembe kéne nézned a ténnyel, hogy ez most nem rólad szól és arról, hogy te a lehető legjobban érezd magad.


Másrészt még visszaüthet az egész, ha ők szép lassan kisírják magukat, feldolgozzák, átmennek a gyász normális fázisain, szemben veled, aki ilyen látványosan nem úgy reagál.

2016. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
19%
Csoda, hogy nem kaptál visszakézből egy jó nagy fülest.
2016. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell szomorunak lenni, de, ha csaladrol van szo mutathatnal egy kis egyutterzest.
2016. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
53%

Sztem nem, én is ilyen vagyok mert hiszek a tulvilagban, hianyzik mert nincs itt, de neki mar nem rossz sott.

De kevesen gondolkodnak igy es nem ertik ezt.

2016. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
67%

A te hozzáállásod is normális, ahogyan, ha dühöngenél is az lenne.


Én is így gondolok a halottaimra (nagyszülők, anya), békés mosollyal állok a sírjuk mellett, mert szebbnél szebb emlék jut eszembe, ami felvidít.

Igen, szomorú is voltam - bár nem megrendült, és úgy álltam hozzá, ahogy te, hogy ott most már jobb helyen vannak -, de nem sírtam napokig, sőt...

2016. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
17%

.. amikor valaki az apjat, anyjat, gyermeket veszti el..nem tud igy gondolni a halálra.


kár volt ezt elmondanod nekik. igy ugy tunik, hogy téged nem is érdekel, félvállrol veszed stb.

2016. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz kérdés. Amikor apukám meghalt, egy páran megjegyzéseket tettek, hogy nem hordtam feketét. Én meg nem értettem, miért kéne, volt ennél nagyobb bajom is. Aztán, amikor először nevettem fel valamin a halála után, úgy elszégyelltem magam, hogy nekem nem szabad ilyet. Persze ezek csak külsőségek. Attól hogy valaki nem hord feketét, még gyászolhat, attól hogy gyászol még nevethet. Az embereknek van egy kép a fejében, hogy hogyan kell viselkedni ilyenkor de mindenki egyénileg dolgozza fel valaki elvesztését. Én másnap már iskolába mentem, és jót tett, valakinek meg lehet jobb ilyenkor otthon maradni.A halotti toron meg beszélgettünk és nevetgéltünk a családdal és közeli barátokkal, de nem jelenti azt hogy nem hiányzik iszonyatosan még ma is, pedig már 15 éve történt. A gyászkor magunkat sajnáljuk, mert a mi életünkre van hatással.
2016. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!