Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mennyit pénzt adtok a...

Szülők mennyit pénzt adtok a tini gyereketeknek?

Figyelt kérdés

2017. okt. 15. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én néha kapok egy kétezrest, oszt cs. Bérletet, heti 3x reggelit (2x nulladikom van, és hatkor, mikor indulok, nincs nyitva bolt, szóval előző nap magamnak kell megvenni), néhány ruhát (de pl. melltartókat, bugyikat, zoknikat magamnak veszem, mert az apának nincs... Vagy nem érdekli) vesznek, de sampont, tusfürdőt, dezodort, fogkrémet, meg ha esetleg még kell valami, magamnak veszem. És lassan elfogy a ballagási pénzem, szóval gáz lesz...

Ja, a nyuszimat is én fizetem.

Apa veszi meg a meccsekre a bérletem, ő váltotta ki a szurkolói kártyát, mezeket, szurkolói sálakat szülinapra, névnapra kapom.


15/l

2017. okt. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
15 euró a zsebpénze, ezt arra költi amire akarja. Van külön havi kerete büfére, ez zsebpénz független, illetve mi fizetjük a telefonszamlajat. Ruhát, edességet, piperecuccot, hasonloakat mi vesszük, csak ha valami extrat szeretne, arra kell költenie
2017. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hó elején átutalok neki egy ötezrest, ez a klasszikus zsebpénze, arra költi, amire akarja, de nemigen nyúl hozzá, év végén a java megvan még, akkor azt kiegészeítem karácsony előtt és abból fejleszti a gépét, vagy ami nagyobb beruházás, de nem létszükség, hogy én vegyem neki. Ezen kívül mindene megvan, bérlet, ruhák, általában itthonról visz kaját (megcsinálom neki, az én homemade uzsonnáimat jobban szereti), ha nincs időm erre kap büfépénzt. Ha bármi kell, szól és kap, nincsenek extrém kiadásai, mert nemigen jár el itthonról (ithhonülő, kocka a gyerek, de nincs gond vele, barátságos, nyitott, nem introvertált, csak most még itt tart, későn érik, hadd tegye, nem késett el semmivel). Ruhákhoz visszatérve persze hogy veszem, van amit magam is látok ha kell új, de ha a cipőjét növi el, azt kell hogy jelezze, mondjuk simán beéri a decathlonban kapható túraváltozatokkal és egy edzőcipővel és iphone-ra sem vágyik, az én régi telefonomat örökölte meg, mert azt kérte. Ha pár havonta moziba megy, természetesen fizetem, ahogy minden extra kiadását is, nem kell koldulnia, elég ha szól. Ha kirándulni mennek, évente 1-2 alkalommal, persze, hogy fizetem és adok bőven költőpénzt is. Illatszereket is természetesen, hisz a gyerekem, eltartom, nem zavarom el dezodort venni, vagy borotvát(mondjuk elekromosat használ). Más gyerekkel biztosan másképp menne, ez nagyban függ a gyerek elvárásaitól/igényitől, mert rengeteg tininek a toronyóra lánccal sem volna elég és azt jómagam sem finanszíroznám. Nem tudom mit lépnék, ha holnaptól huszonezres cipőket akarna,(jó minőségű ruhái vannak, de nem dizájner-darabok nyilván) meg százezres okostelefont, de nem fog kérni, mert nincs rá igénye, csöppet sem anyagias az értékrendje,világszemlélete, ellátjuk mindennel. Jövő tavasszal lesz 18, harmadéves gimis, nagyjából látszik az irány, merre fejlődik még a személyisége, nagyon értékes emberpalánta, büszke vagyok rá.
2017. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én annyit kapok amennyit kérek (mármint iskolai kötelező dolgokra és ha születésnapi ajándékot akarok venni egy barátomnak) ezenkívül nincs olyan hogy zsebpénz. Bátyámnak sem volt csak miután elkezdett keresni.
2017. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Egy fillert sem diakmunkazik nem szorul ra.

16 eves meg sporolni is tud

2017. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem kaptam rendszeres zsebpénzt. Ha szóltam, hogy szeretnék valamit vagy szükségem van valamire, akkor megvették ők vagy adtak rá pénzt, hogy vegyem meg, illetve ha elmentem a barátnőimmel ide-oda, akkor is adtak előtte, hogy legyen nálam pénz enni, inni. Ünnepekre kaptam pénzt rokonoktól, azt arra költhettem, amire szeretném, de inkább mindig csak elraktam és gyűjtögettem.
2017. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk sincs olyan hogy klasszikus zsebpénz.Amit a rokonoktól kapunk azt oda adjuk anyuéknak és ha valami pluszt szeretnénk akkor arra adnak de leginkább félrerakjuk az egyetemre.Meg ha ajándékot szeretnénk vásárolni osztálytársnak barátnak stb akkor arra adnak de nem vagyunk nagy igényűek jó az egyszerű Dechatlonos cipő is nem kell divat cipő.Ruhában megvolcsó de jó minőségű ruhát veszünk
2017. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Heti 10.000 Ft-ot.
2017. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Végzős gimisek, 1 fiú, 1 lány.

Szó szerint vett zsebpénzt nem kapnak. Mindketten dolgoznak nyaranta, meg néha év közben is, az extrákat abból fedezik, illetve nálunk az a szokás, hogy szülinapra, karácsonyra csak itthon kapnak tárgyi ajándékot, a tágabb család pénzt ad nekik.

Kaját vagy itthon csomagolnak maguknak, vagy reggel adok rá pénzt. Ebből is szoktak spórolni. Az alap ruhákat mi finanszírozzuk, egy-egy extrább darabot maguknak vesznek meg. Lányom imád turiba járni, maga fizeti.

Sokfelé mászkálnak, koncertekre fesztiválokra, barátokhoz. A jegyeket ők fizetik, az utazásra, kajára kapnak pénzmagot.

A nagyobb kiadásokat mi álljuk. Szalagavatóra ruha, osztálypénz, kirándulás, szemüveg, fogszabályzó, ebédbefizetés.

Telefon flottás, 2000 forintot használhatnak alapból, ha fölé mennek, általában ők fizetik.

Fodrászra, kozmetikusra adok pénzt, de csak alap igényeik vannak.

2017. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Amennyit kér. Mindig megbeszéljük, hogy a héten mire van szükség, az kb mennyibe kerül, és azon kívül még 3-4ezer forintot, hogy nehogy éhen haljon, vagy ha menne valahova a barátnőivel akkor legyen nála pénz. Nem azért, hogy föltétlen elköltse, nem is szokta, de nem szeretem pénz nélkül elengedni, sose lehet tudni. Kollégista egyébként.
2017. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!