Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim válnak. Mire kell...

A szüleim válnak. Mire kell készülnöm?

Figyelt kérdés
A szüleim ma jelentették be, hogy válnak. Nem ért váratlanul, még álmodtam is ezzel. Ezt az egészet nagyon sok dolog bonyolítja, most akartunk pl. nagyobb házba költözni is, el is adtuk már ezt a lakást. Nagyon dühös vagyok rájuk. Mire kell készülnöm, mi fog történni? Velük nem beszélek egy darabig.

2017. okt. 15. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát pedig velük kéne beszélni, mert erre nincs séma, úgy lesz, ahogy azt ők megbeszélik. Egyébként meg ne hisztériázz, ne nehezítsd még jobban a helyzetet, ez nem rólad szól. Ne támadd őket, nekik is csak egy életük van, joguk van nem boldogtalanul leélni. Lehet most még nem érted, de legalább próbáld meg elfogadni. Nem azért csinálják, hogy veled most jól kib_sszanak.
2017. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk kezd azzal hogy beszélsz velük. Értem hogy dühös vagy: De nekik is joguk van hozzá hogy ne kelljen rossz kapcsolatban élniük.
2017. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 feketeszisza ***** válasza:
92%

Csatlakozom az elöttem szólóhoz.

A válás azért van,mert már nem tudnak kijönni egymással,nem szeretik egymást. Ez természetes,nem rólad szól..

Jobb ha elválnak,mint hogy egy életen át hallgasd a veszekedést,rosszabb esetben verekedést stb.

Megvan az új lakás akkor? Kivel fogsz lakni?

2017. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából azért vagyok dühös, mert azzal magyarázzák, hogy majd nekem lesz jobb, de így csak rosszabb lesz, nem teljes így a család. És mert simán lehetne tökéletes a kapcsolatuk, csak egyszerűen leszarják, és nem tesznek semmit ezért. Új lakásba tavasszal költöztünk volna be, valószínűleg anyával fogok lakni. De hogy hol, azt nem tudjuk.
2017. okt. 15. 12:21
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
"És mert simán lehetne tökéletes a kapcsolatuk, csak egyszerűen leszarják, és nem tesznek semmit ezért." Tudod ott a gond, hogy te ezt gyerekként nem tudod felmérni: És nem működik minden csak azért mert akarjuk.
2017. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekként ne érezd már magad feljogosítva, hogy elnőtt emberek helyett eldöntsd, nekik milyen lehet a kapcsolatuk. Tökmindegy, hogy anyád-apád vagy a szomszéd vagy bárki, NE-DÖNTSD-EL, hogy az a kapcsolat milyen lehet, szerintem te is mélységesen fel lennél háborodva, ha a te párkapcsolati életedbe akarnának így beleszólni.
2017. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Lehet, hogy alapból halálra volt ítélve a kapcsolat, és én tartottam őket egyben. Nem értem, két hónapja minden rendben volt még...

Tárgyalásokra kell mennem, hogy ott döntsem el, kivel akarok élni? Semmit sem tudok a válásokról...

2017. okt. 15. 12:28
 8/13 feketeszisza ***** válasza:
100%
Ha elég idős vagy,akkor lehet. De ez függ attól,hogy apád akar-e vagy sem. Nálunk nem volt hiszti,hogy apám el akar vinni,így autómatán anyunál maradtunk:) Hány éves vagy?
2017. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, két hónapja sem volt rendben minden, csak te nem láttad a problémákat.


A házeladás is azt támasztja alá, hogy készültek a válásra, és nem akartak vagyonmegosztási komplikációkat.


Az meg, hogy szerintemd lehetne jó kapcsolatuk - nem tudm, neked van-e párkapcsolatod, de gondolj bele, ha egy kivülálló (aki nem a pár tagja) akarná megmondani, hogy kivel mennyire tudsz együtt lenni - szerintem neked sem tetszene, mert más nem lát bele a te érzéseidbe.


Emellett tényleg jobb lesz neked is, mert lesz két nyugodt, nem stresszelt szülöd, akik mmindketten ugyanúgy szeretnek, mint eddig.


Tárgyalásokra meg nem kell járnod, ha ti otthon megegyeztek, hogy te kivel élsz a továbbiakban, akkor egyáltalán nem is kérdeznek meg.


Szóval ne dühöngj és föleg beszélj veszük továbbra is, mert ez az ö életük, és neked akkor lesz a legoptimálisabb, ha már most benne vagy a megbeszélésekben.

2017. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk kezdhetnéd azzal ,hogybefejezed a gyerekes vergődést.


A szüleid kapcsolatát TE NEM tudod megítélni és nem is tiszted.

Nem tudhatod, mennyi ideje próbálták esetleg menteni a dolgot, csak nem sikerült.

2017. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!