Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó. Nem önmaga. Depressziós szerintem. Sápadt, egész nap alig szól bárkihez is egy szót (90%-ban káromkodás), le van fogyva, sóhajtozik.

Közrejátszhat az, hogy édesapja (nagypapám) közel fél éve ment el, az is lehet, hogy ez még a gyász? Nem lehet beszélni vele, mert "nincs semmi", a vizet rögtön felkapja, nem is hajlandó elmondani mi baja.

Komolyan aggódom, hogy az egészségére fog menni.

Nem bírom már nézni...:'(



2017. ápr. 23. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Első körben nézz utána, mi a depresszió- egy súlyos mentális betegség, nagyon nem egyenlő azzal, ha valaki kedvetlen

A fogyás meg inkább szervi bajra utal

2017. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Kedves első, igen, a depresszió egy súlyos mentális betegség.. Ami kialakulhat a gyász után. És a fogyás is lehet tünete, mert gyakran étkezési problémákkal is jár, valamint alvási problémákkal, de BÁRMILYEN szomatikus panaszt is okozhat.


Én a helyedben a családban mástól is segítséget kérnék ehhez, és amikor éppen nyugodt a helyzet otthon, leülnék mellé, és elmondanám, hogy nagyon aggódom, mert úgy érzem van valami probléma akkor is, ha nem mondja el. Tapintatosan megkérdezheted, hogy szerinte ez még a gyász folyamata, vagy van-e esetleg valami más, ami most nehéz az életében. Ezen kívül meghagyhatod neki, hogy szóljon amikor úgy érzi, hogy tudnál segíteni.. Többet amíg ő nem mondja és nem érzi a változtatás igényét, sajnos nem tudsz tenni..

Tehermentesítheted otthon, amennyire tudod, hívhatod programokra, amiket úgy gondolod élvezne..Szerintem ilyen esetben a legfontosabb a szeretet és a támogatás éreztetése..mondom ezt úgy, hogy én voltam depressziós, amin végül pszichológusi segítséggel és a családom hihetetlen támogatásával sikerült túllépnem. Ne vádold, amiért rossz kedve van, ne mondj neki olyanokat, hogy "na, ne legyél már ilyen", mert erről valószínű nem tehet, és ő is szeretne boldog lenni, csak most éppen nem tud.


Kitartást kívánok neked!


22L

2017. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Sajnos tudom mi a depresszió: anyukám gyógyszert szed.

Megteszem, amit tudok...

Jöhetnek még válaszok, hátha tud valaki valami okosat mondani.

2017. ápr. 23. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Depresszió nem alakul csak úgy ki, kedves ##2
2017. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem orvosi szoba itt, ha segíteni akarsz beszélj a háziorvosával, ne névtelen netes okoskodókkal!
2017. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!