Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik felnőttként is elmondani...

Illik felnőttként is elmondani a szülőknek, hogy spermadonor lettem?

Figyelt kérdés

25 vagyok, külföldön élek már egy éve, de persze még mindig mindent tudni akarnak az életemről (szülői kíváncsiság; kicsit őrületbe kerget, de ez ilyen :D). Most adódott egy ilyen lehetőségem, amivel viszonylag egész jó pénz is állna nekem a házhoz, s mivel se asszonyka, se semmi, így belementem.

Még nem kaptam meg a "xy felhasználta az anyagod" üzenetet, de eszembe jutott, hogy ezt el kellene-e szüleimnek mondanom, vagy se.

Mármint érzem, hogy ez valami, amit az ember megemlít, de kicsit már előre tartok a "de miért? mekkora teher, és ez meg az" jellegű kommenttől.

Szerintetek? Mondani vagy hallgatni? Esetleg megvárni az üzenetet és azzal nyitni, hogy technikailag nagyszülők lettetek? :D :D


2017. okt. 16. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem sok közük van hozzá, hogy te hová, kibe, mikor verted k. de te neked kéne tudnod a választ.
2017. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Meg kellene tanulnod, mi az, ami a szülőkre tartozik és mi nem.

Ez speciel nem igazán fontos, hogy közöld velük.

2017. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Én is szeretek"mindent" tudni a felnőtt gyerekeimről, de ilyen infóra spec. nem lennék kíváncsi.
2017. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Én sem kötném ezt az orrukra.

Ez intimebb dolog.

2017. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Bocs az offért,de ilyenkor üzenetet kap az ember?
2017. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

na, akkor örülök, hogy megerősítést kaptam


én is így döntöttem volna, de nem voltam benne biztos, hogy mert tényleg ez a jó döntés, vagy csak szimplán mert évek óta 'távolodom' el tőlük, mert hogy így, felnőtt n' stuff, meg saját élet

ment a plusz

2017. okt. 16. 21:48
 7/14 A kérdező kommentje:

utsó: bizonyos országokban igen, mivel több nyugati országban egyre jobban 'dívik' a nem anonim donorság

azaz ahol én csinálom, ott például olyan opciók vannak, hogy:

- anonim

- adatokkal (amin belül van olyan opció, hogy kb elérhetőséget is megadsz, és jelezheted azt, hogy ha a gyerek eléri a 18. életévet, akkor a) ne keressen b) kb mind1 c) nyugodtan keressen meg, mert én is szeretném látni; persze nem így, de kb ilyen jelentéssel)

- arcképes, gyerekkori fotós, stb


sőt, asszem' a nem anonim van már túlnyomó többségben

így úgy tudom kapsz értesítést arról, ha sikeres

2017. okt. 16. 21:53
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem muszáj elmondanod. Ha azonban olyan országban adtad le a spermádat, ahol nem anonim donorok vannak, akkor lehet, hogy egyszer megkeres a gyereked és ki tudja milyen kérdései lesznek. :D Kíváncsi lehet a szüleidre, azaz a nagyszüleire. Bár ezt is egyén válogatja. Én is csak spermadonornak tekintem a nemzőmet, pedig házasságból született gyerek voltam, de nem vagyon kíváncsi sem rá, sem a szüleire, mivel 1 éves koromtól nem látogattak.
2017. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem magánügyed.

És nem hiszek, hogy nagyszülők lesznek a szó hagyományos értelmében.

(Off..Inkább egy donor,mint egy szemét jogait követelő de semmiben nem részt vevő "apa".Mindig ezt mondom mindenkinek.Szóval nem gáz donornak lenni, egyáltalán ne szégyelld.)

2017. okt. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem gáz, bocs, de normális ember nem csak gyártja a gyereket, hanem neveli, de minimum érdekli, hogy mi van vele.
2017. okt. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!