Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illik felnőttként is elmondani...

Illik felnőttként is elmondani a szülőknek, hogy spermadonor lettem?

Figyelt kérdés

25 vagyok, külföldön élek már egy éve, de persze még mindig mindent tudni akarnak az életemről (szülői kíváncsiság; kicsit őrületbe kerget, de ez ilyen :D). Most adódott egy ilyen lehetőségem, amivel viszonylag egész jó pénz is állna nekem a házhoz, s mivel se asszonyka, se semmi, így belementem.

Még nem kaptam meg a "xy felhasználta az anyagod" üzenetet, de eszembe jutott, hogy ezt el kellene-e szüleimnek mondanom, vagy se.

Mármint érzem, hogy ez valami, amit az ember megemlít, de kicsit már előre tartok a "de miért? mekkora teher, és ez meg az" jellegű kommenttől.

Szerintetek? Mondani vagy hallgatni? Esetleg megvárni az üzenetet és azzal nyitni, hogy technikailag nagyszülők lettetek? :D :D


2017. okt. 16. 21:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
17%

Szól nem anoním a dolog?!


Azért kíváncsi lennék rá, hogy 20 év múlva, -amikor már el is felejtetted, hogy mivel is kerested a pénzedet- mit szól majd az akkori családod, ha beállít hozzátok egy csomó gyereked?!

Mit szól majd a feleséged, hogy eltitkoltál több tucat gyereket?

Mit szólnak a gyerekeid, hogy van még további 50 testvérük?

(Akik majd jelentkeznek az örökségükért is.)

2017. okt. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

amúgy, pont azért nem jelöltem magam anonimnak, mert így majd akkor 20 év múlva random meglephetnek 'gyerekek', akik az én "vérem", de közben egy másik családot segítettem ezzel hozzá boldogságukhoz, amit valami oknál fogva ők ketten nem tudtak összehozni


szerintem ez szép dolog, s mindenki nyer, mert:

- sikertelenül próbálkozóknak lesz hőnáhított gyerek, akire mindig is vágytak

- gyereknek lesz esélye később a biológiai papa megismerésére

- én, ki most, s valszeg köv 5-10 évben még nem akar gyereket (nem élek komoly kapcsolatban, munkámból adódóan még pár évente komoly helyszínváltások vannak, stb) így is tovább tudom adni a 'génjeimet'


persze később kell majd poronty életem szerelmétől, de nem vagyok vallásos, vagy ilyesmi, hogy az ilyen donorság kizárná a 'jó' életet

2017. okt. 17. 11:58
 13/14 anonim ***** válasza:
90%
Aki leszòlja a spermadonorokat, ébredjen már fel!!!!2017-et írunk!!!
2017. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Olvastam pár fóbiát feljebb... Jönnek az örökségért meg úr Isten jaj jaj... Hülyeség. Jogilag semmmi közöd hozzájuk. És ezeknek az embereknek gőzük sincs arról mi is ez az egész.


De a kérdésedre válaszolva én nem, hogy elmondtam nekik, de még büszke is voltam rá. A barátnőmnek is elmondtam. Nem éreztem semmi negatív visszajelzést, sőt viccelődtünk is rajta. Bár nekem elég jó a kapcsolatom a szüleimmel. És a barátnőmmel is nyílván.

Simán indíthatnál azzal legközelebb, hogy "Szervusz nagyi"


off. Szerintem elég nagy probléma az ember életében, hogy mindig más véleményével van elfoglalva és ezen rágódik. Tehát ha úgy érzed, hogy márpedig ezt el akarod mondani elmondod, ha nem akkor megartod magadnak az infót.

2017. okt. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!