Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs magánszférám! Mit...

Nincs magánszférám! Mit csináljak ez ügyben? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Hát, nem is tudom hol kezdjem. Én egy 19 éves srác vagyok aki a szüleivel és testvérével él. Szüleim nem veszekedősek, mindig is jól kijöttek egymással. Én is elvagyok, jól tanulok, haladok az életben. Azonban az anyám kikészít, olyan szinten hogy már kiskoromban többször gondoltam az öngyilkosságra, ma már szerencsére ez enyhült és inkább csak elhúznék a francba valahova jó messzire tőle. Tehát az apámmal nincsen gond, ő nem olyan mint az anyám. A problémám konkrétan az, hogy teljességgel nincsen magánszférám! Értem ezt úgy hogy a szobámat folyton átkutatja különféle okokkal (takarítás, stb...)! Még a táskámat is a megkérdezésem nélkül kutatja át minden egyes kis szemetet átnéz benne...Pl szoktam magamnak vásárolni 1-2 cuccot (ne nagy dolgokra képzeljünk, csupán ilyen 2-3 ezer forintos pólókra, esetleg nasira) és ugye nekem is van otthon szemetesem. Abba bele szoktam dobni a számlát, mert hát minek tartsam meg ugye, de neeem...ő konkrétan átnézi a kukámat is! szépen kiveszi belőle a számlát és kérdőre vonja hogy milyen pólót vettem és miből és miért olyat...TELJESEN KIKÉSZÍT. Átnézi mindenemet, a szekrényemet, a táskámat, a szemetesemet, benéz minden egyes kis sarokba a szobámba hogy nem-e dugtam el valamit....Amikor pl a szobámba tévézek este, és bejön (természetesen kopogás nélkül...) beszélgetni velem akkor nem rám néz, hanem a szobámat méri végig és mindent megnéz. De rám szinte egy pillantást se vet. Többször szóltam már neki ezért, nagy veszekedés is volt belőle de mintha mi se történt volna folytatja tovább a "kis játékát". Csak szerintem beteges hogy ennyire kutat utánam? Még egy példa: én otthon tartok saját célra síkosítót, amit jól el szoktam dugni előle általában a sporttáskámba. Na most amikor amikor nem vagyok otthon (egyetem, munka) akkor azt is át szokta nézni. Amikor hazaérek kérdőre von hogy mi ez, mit szoktam vele csinálni...és amikor én kérdézem őt hogy hol találta annyit válaszol hát hogy épp takarítottam és csak úgy véletlenül kiesett..Aha, véletlenül kiesett a becipzározott táskámból, amiből kiesett a becsomózott zacskó ami kibontotta magát és abból is kiesett a síkosító...éééértem. Már rendesen az őrületbe kerget, már nagyon gyakran érzem magam fizikailag rosszul akárhányszor otthon vagyok és ő is ott van.

Remélem nem írtam nagyon zagyván és érthető hogy mi a problémám. Tudna esetleg valaki segíteni, hogy mégis mi tévő legyek?



2017. okt. 17. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Bevett válasz: költözz el.
2017. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

1. megoldás: zárd kulcsra a szobádat. Megmondod anyukádnak, hogy elég nagy vagy már, és innentől kezdve te akarod takarítani a saját szobádat, még segítesz is neki vele, mert kevesebbet kell takarítania.

2. megoldás: tanulás mellett nézel valami melót, amivel eleget keresel ahhoz, hogy egy olcsóbb albiba költözz.

2017. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, egyelöre nem tudsz elköltözni, mert az lenne a legjobb megoldás.


A második legjobb, ha a szobádat zárod (ha nincs kulcs, cseréld ki a zárat, egy új zár nem kerül sokba és te is ki tudod cserélni), akkor is, ha otthon vagy, meg akkor is, ha elmégy. Mivel apáddal nincs gond, ezért vele meg lehet beszélni, hogy ha ebböl viza van, akkor álljon ki melletted.

2017. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2017. okt. 17. 13:19
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
Am lehet h en vagyok ilyen neteges, de en mindeig utaltam, ha egy csaladban ilyen fogyik laknak, mert nme hiszem el, hogy, higy ertelmes, egyetemista fiu nem tud dumani az anyjaval, aki altalaban egy ertelmes no. Wat? Szal ez igy hogy? Anyam ilyet cainalna hozza sem szolnek 14/l
2017. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hidd el, én beszéltem vele, nem is egyszer. Több módszert is kipróbáltam, a nyugodt, "gyere ülj le és beszéljük meg" és a durva, "Hagyjál már békén nincs magánéletem miattad" módszert is. Mindegyik beválni látszott, úgy 1-2 napig. Aztán folytatta.
2017. okt. 17. 13:38
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Elrejtenék a szobába apró meglepetéseket neki. B*zimagazin a szekrényben, telerecskázott gumi a kukában, kis pakett porcukormaradékkal(hagy kombináljon), fecskendők itt-ott, mikor meg csörget telefonon nem veszed fel.

Igazából anyád full bizalmatlan irányodban és ez beteges.

2017. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezen azért kicsit felnevettem, de végülis ez is lehet egy megoldás :) Mindenképpen átgondolom, köszi szépen hogy írtál!
2017. okt. 17. 13:56
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A #7-ről eszembe jutott, hogy ha nem is ilyen durvaságokat, de üzeneteket hagyhatnál hátra az anyukádnak, hagy találja meg, amikor kutakodik.

Pl. Szia, Anyu. Találtál valami érdekeset a táskámban? A Nagy Testvér mindig figyel!

2017. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

# 7 - 9-es válaszát akartam én is tanácsolni. Ami először eszembe jutott, hogy nemiszervekről kinyomtatott képekkel "telerakod" a szobát. Egy p_na a kukába, egy szép nagy fallosz a táskába. (Tessék anyu, ezt kerested?) Egy kis füzerbe leírod, hogy 2017.10.17. Anya bejött, és átkutatta a szemetesemet a fiókjaimat, stb. És mindennap bejegyzést tenni erről, talán észre veszi magát. Ha kidobja a füzetet, veszel egy újat. Én fárasztó, és hülye vicceket is írogatnék fecnikre, és azt is elrejteném neki :D Már csak a saját szórakoztatásomra is. Vagy írnék olyanokat is, hogy Anya, ma a vacsorára együnk xy-t!


Karácsonyra pedig nyomozókészletet kapna! :D

2017. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!