Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg mindenkinek magától...

Tényleg mindenkinek magától értetődő hogy ad haza pénzt, akkor is ha már elköltözött otthonról?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó hogy anyámék nélkülöznek vagy hogy utálnám őket. De nem szoktam adni pénzt, pedig megtehetném.

Szerintem az is segítség nekik, hogy már semmilyen szinten nem kell eltartaniuk. Nem beszélve arról, hogy lakásra és autóra gyűjtök, szóval minden forint jól jön.


2017. okt. 18. 06:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

kicsit kicsinek tunsz

najo nem kicsit nagyon


nem mindegy hogy kepviselo vagy es havi 2 milliot keresel es abbol tehetned meg hogy segited oket havi 100 ezerrel vagy befizeted oket egy nyaralasra

vagy kapsz netto 300e amire most nagyon buszke vagy ilyen fiatalon es abbol tudnad oket segiteni 10-20 ezer forinttal ami gyakorlatilag semmi


utobbi esetben nem tennem, elobbiben alapveto

2017. okt. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem el otthon, miért adna haza pénzt? Max akkor, ha a szülők nagyon nehéz körülmények között élnek és a gyerek a segítség mellett is el tudja tartani magát.
2017. okt. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Én sem adtam haza semmit, miután elköltöztem. A saját életemet élem (éljük most már a saját családdal).
2017. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Az sem magától értetődő, hogy ha otthon van, akkor ad haza pénzt. Ez is csak akkor normális, ha a szülők rászorulnak. Ellenkező esetben a gyerekük félrerakja a fizetését, hogy lakásra legyen pénze, hogy ne 30 évig kelljen hitelt fizetnie.
2017. okt. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem adok haza pénzt, nincs senki rászorulva.
2017. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem magától értetődő... sőt, még én kapok otthonról, majd a fizumból egyedül nehezen boldugolok, a szüleim meg nincsenek megszorulva.
2017. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én adok. Nem kötelező, nem kérik. De én többet keresek és szívesen adok, hogy nekik is több mindenre jusson.
2017. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem adok, és ha kérne is kétszer meggondolnám.


Aki 10 éve eldobott magától egy punci miatt, az ne várjon tőlem segítséget, úgy gondolom.


Jó kapcsolat esetén persze, hogy adnék :)


28n

2017. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Segiteni azt kell aki raszorul. Ha nem nelkuloznek, hanem megelnek szepen ok is, akkor mire fol? Ha minden fillerre szukseguk van, akkor persze hogy segitek ha tudok.
2017. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem adunk haza, mármint a testvérem és én. A szüleink elváltak. Mindketten aktívak és boldogulnak az életben. Ha szükség lenne segítségre természetes, hogy segítenénk egymásnak oda-vissza. Szerintem most élvezik, hogy kirepültünk és szépen boldogulunk már a húszas éveinkben. Ezért neveltek, taníttattak és foglalkoztak velünk sokat, hogy mi előbbre jussunk, mint ők. Büszkék is ránk és azt szeretnék, ha anyagilag is sikeresebbek lennénk, mint ők voltak. Ezért nem kérnek anyagi támogatást sem.
2017. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!