Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tekintik felnőttnek...

Miért tekintik felnőttnek azt, akinek apuci vett egy lakást, és gyereknek azt, aki sajátra spórol és addig otthon lakik?

Figyelt kérdés
Az egyiknek egy percet nem kellett dolgoznia a lakásért, nem tudja a pénz értékét, a másiknak pedig van elég esze ahhoz, hogy olyan megoldást találjon, hogy félretegyen minél több pénzt és abból majd pár év múlva vesz egy sajátot, ami csak az övé és ő valóban tudja, milyen kemény a világ. Mégis az elsőt istenítik, hogy milyen hamar vált felnőtté, a másodikat pedig szidják, hogy mekkora szerencsétlen, hogy a szüleivel lakik.
2017. okt. 18. 18:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

Hol istenítik?

Nekem van barátom, akinek anyukája vette a lakást, nem istenítem és ő sem kérkedik vele.

2017. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon.
2017. okt. 18. 18:29
 3/31 anonim ***** válasza:
36%
A normális értékrend az, hogy a szülők dolgoznak és félretesznek, hogy a gyerekeiknek tudjanak lakást venni és el tudják kezdeni a saját életüket. Az, hogy vkinek ez nem adatik meg, az sajnálatos, de ne tekintsük már ezt a normálisnak. Az én szüleim megdolgoztak a pénzért, vettek lakást a bátyámnak és nekem is annó, sőt még az egyetem alatt is támogattak és láss csodát, mégis tudom értékelni a pénzt, van saját munkám, karrierem, családom és én is azért dolgozom, hogy a saját gyerekeimnek ne hitellel kelljen kezdeni az életüket, hanem koncentrálhassanak a saját életükre.
2017. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem ez a normális értékrend. Ezt csak azok tehetik meg, akiknek van annyi keresetük, hogy kivitelezzék, hogy 2-3 gyereküknek is vegyenek lakást. Ne mondd, hogy ez az alap, mert nem. És nem azért, mert nem akarnak venni, hanem mert kevesebb a fizetésük, mint a te szüleidnek pl.
2017. okt. 18. 18:37
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
Hát nézd, szerintem sokan arra gondolnak, hogy aki otthon lakik idősebbként, azt eltartják a szülei vagy nem segít be (ami persze előítélet), vagy egyszerűen feltűnőbb, mivel szóba kerül, míg akinek lakást vettek a szülei, az általában el is hallgatja, így csak azt látják, hogy na neki van lakása. Nálunk unokatesóm ilyen, a párja szülei vették lényegében a házukat, ő meg villog vele, mintha az ő érdeme lenne, lenéz engem, akinek kisebb lakása van. Itt is azt látná egy kívülálló, hogy mi vagyunk a lúzerek a pici lakással, unokatesóm meg milyen sikeres a hatalmas házával.
2017. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
44%
A kérdezőnek csak savanyú a szőlő.
2017. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

Nezd en "kaptam" lakast, ahogy anyuekat is tamogattak a nagyszuleim.

Viszont. Ahhoz, hogy ezt megtehessek, egeszen kicsi korom ota a sporolast tanitottak nekem es a testvereimnek.

Pl: hetente ket csokit kaptunk, lehetett valasztani: Autos, Szamba, Kapuciner. Nyaron heti ket gomboc fagyi.

Egyszer behisztiztem, hogy miert nem kapunk minden nap.

Akkor volt egy csoki 20forint. Anyu kiszamolta nekem, hogy heti 100forintot sporolunk ezzel, ami evente 5.200/gyerek, osszesen 15.600forint.

Emlekszem, ez ugy hatott ram, mint valami varazslat.

Aki huszonevesen kell, hogy megtanulja a penz erteket, annal valami el van b. a. sz. v. a.

2017. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%
Mi is kaptunk autót, lakást. Mivel lenne jobb hiteleket felvenni és törlesztgetni? Venni egy lakást hitelre, aztán még 10 év után is azt törleszteni, és addig semmi másra nincs pénz. Így egyből el lehet tenni családalapításra, és mire a gyerekem felnőtt lesz én is meg tudok neki venni mindent. (bár még nincs)
2017. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
81%

Mert egy kívülálló csak annyit lát, hogy az egyik már önállóan él, a másik meg a szüleivel. És ez sok esetben azt jelenti hogy az első volt az aki tényleg tett azért hogy önálló legyen, a második esetben pedig egy mama kedvencéről van szó, akinek kényelmesebb otthon élni, mint önerőből elérni valamit.

Persze ahogy a kérdésed is mutatja, sokszor nem így van, de az emberek hajlamosak általánosítani.

2017. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
60%

"A normális értékrend az, hogy a szülők dolgoznak és félretesznek, hogy a gyerekeiknek tudjanak lakást venni és el tudják kezdeni a saját életüket. "


Nekem a normális értékrend az, hogy a szülők dolgoznak és félretesznek a gyerekeiknek IS (meg maguknak IS öregségükre), annyit, hogy az első szakmáját/diplomáját megszerezze, plusz az önrésze meglegyen egy kis lakáshoz. Ezenkívül, ha vészhelyzet van, a későbbiekben is segítenek erejükhöz mérten, ahogy a gyerekek is segítenek nekik.

2017. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!