Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyámat,...

Hogyan vegyem rá anyámat, hogy ne főzzön nekem és ne tukmálja rám?

Figyelt kérdés

Üdv,

Egy harmincas pasi vagyok, sok éve el vagyok költözve otthonról, és csak hétvégén látogatom anyámat. Minden hétvégén kezembe nyom több doboz ételt. Ez egy ideig kényelmes volt meg elfogadtam, de igazából mióta elkezdtem odafigyelni a táplálkozásomra (magas koleszterin meg baromi rondán is nézek ki az évek alatt feljött 20 kiló túlsúly miatt), azóta rájöttem, hogy a kapott kaják nagy része szénhidrát meg némi zsír (tészta krumpli rizs stb), fehérjét és húst ritkán látott és a zöldség is minimális.


Szóval junk-food de annyiban különbözik, hogy random ad-hoc összedobott valamik, még íze is alig van, és kénytelen voltam mindig feldobni némi vöröshagymával meg chili paprikával. Mióta megengedhetem magamnak inkább veszek valami mást aminek íze van, a kapott kaja meg gyakran megromlik. Mikor nem viszem az ételhordót, akkor nyavalyog és követelőzik, mert ott van előre megfőzve a nagy adag kaja amit rám akar sózni. Vasárnapi ebédkor is le kell pihenjek a púposra pakolt tányér leves után hogy még egy tányér másodikat etessen meg velem. Általában elvagyok hétköznapon fele ekkora adag ételekkel is, és még úgy is hízok, heti 4-5 napi 15 km bringás ingázás meg egyéb bringás rohangálás mellett. (meg néha tekerek 100 km feletti túrákat is de attól se fogytam semmit, fél év alatt talán 3-4 kiló jött le, )


Nem akarom kidobálni a kapott ételt ha nem romlik meg, de utálom és kénytelen vagyok megenni és nem tudok megszabadulni ettől az egésztől.


Ja, és kérdezgeti hogy mit veszek enni,majdhogynem féltékeny arra ha veszek magamnak kaját. Meg kérdezgeti hogy elfogyott e, vagy hány doboz maradt meg, ha kevesebb ételhordót viszek.


Hiába mondtam neki hogy orvosi okokból le kell fogynom, csak az a válasz, hogy "dehát ez zsírtalan" (nincs benne disznózsír, de szénhidrát dögivel és túl sok nagy adag az biztos, megfelezem reggelire meg ebédre, akkor is bőven sok)



2017. okt. 21. 22:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Ez a "gyerek" etetése egy jó anyánál zsigerből ered.:)


Ha már nem tudod leszoktatni az etetésről, akkor írj össze egy heti menüt az általad elfogadott ételekből és add neki oda, azzal, hogyha szeret és nem akarja, hogy megbetegedj és időnap előtt feldobd a bakancsot, akkor ezeket főzze meg neked. Mondd neki, hogy nagyon hálás lennél, ha így lenne!

2017. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%

1) Ha belepakolja a táskádba a kaját, te szépen kipakolod, hogy te ezt márpedig nem viszed.

2) Ultimátumot adsz neki, hogy csak akkor mész haza, ha nem pakol neked kaját.

Grátisz: Az orra alá dörgölöd, hogy ennyire érdekli őt a saját fia egészsége, akit elvileg szeret?

2017. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Plusz sokszor még sütemény is van. Mondjuk az legalább szeletelhető, és reggeli helyett egy szelet még elmegy belőle de így is fél kiló sütit egy hétig eszek.
2017. okt. 21. 22:29
 4/36 anonim ***** válasza:
92%

Ez az a kivételes eset, amikor tényleg csak jót akar:)

Vagy kérdd meg, hogy bizonyos kaját főzzön vagy légy következetes, és ne hozd el (pl. mondd, hogy rosszul érezted magad, orvoshoz mentél és ő mondta, hogy egészségügyi okokból ezt meg azt nem ehetsz, hogy lefogyj, és sorold fel kb. azokat, amiket nem szeretsz... Nem szép így "ráijeszteni", de kivételesen talán jobb, mint egyenesen közölni egy kedveskedni akaró édesanyával, hogy a "gyereke" nem szereti a főztjét:S - amúgy teljesen megértelek: én a nagyimmal voltam így (mondjuk a mennyiség ennek a töredéke sem volt), a kedves visszautasítást nem hallotta meg, a durvához nem volt szívem, így "kimazsoláztam", de bizony sajnos sokat kidobtam:(

2017. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Kisnyugdíjas, szóval mindig csak az olcsó dolgokat veszi. A húslevesben a csirke farhát még oké, csak türelem kell hozzá, de a rengeteg tészta a pörkölt mellé... volt hogy kinassoltam a doboz pörköltből a húst és a tésztát kidobtam... az általam összeállított menü nem fog menni, mert a normális kajának ára van. Amúgy is kapok valamennyi pénzt szépkártyára amit étteremben használhatok, van hogy kollégákkal együtt ebédelünk valahol. De hiába mondom ezt is, akkor is főz.


A kapcsolat megszakítással való fenyegetés nem megy, nincs más aki a gondját viselje, rosszat meg nem akarok neki, stb. Így is megviselte hogy elköltöztem (2 kilométerre nem a világ végére, mert mégse vigyem fel a csajomat anyám szeme láttára, amúgyis hivatalból elégtelent érne, ha anyámmal laknék, netán még beállít szex közben egy tál süteménnyel, és papírvékonyak a falak meg különben is lyukat beszél mindenki hasába...)


szóval a nem főzést kéne megoldani békés eszközökkel.

2017. okt. 21. 22:38
 6/36 anonim ***** válasza:
82%
Anyukád nem arra figyel, amit mondasz, hanem arra, amit csinálsz. Te mindig elfogadod, tehát a kaja jó és kell. Akármit mondasz, ezen nem fog változtatni, ha továbbra is elviszed a kaját. Nincs semmiféle varázsige. Tettekkel kommunikáltok és te megeszed a főztjét. (Igen, ez megalázó, valóban úgy kezel téged, mint egy hisztis kétévest, és igen, ez azért van, mert nem estél át a kamaszkoron, de neked ez most praktikusan mind mindegy.) Egyedül úgy fogja abbahagyni a főzést, ha nem fogadod el.
2017. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
59%

#5


Mivel azt mondod, hogy a "nem főzés" a megbántása nélkül nem járható út és te nem akarod megbántani, ezért azon most lendüljünk át, és induljunk ki, hogy továbbra is főzni fog.


Talán ha beszállnál a kajába, akkor nem kellene azokat főznie amire a kis nyugdíjából telik.

Erre nem gondoltál?

Adj neki egy normális összeget, amiből egészséges ételeket produkálhat.

Így kölcsönösen segítenétek egymást, neki is könnyebb és egészségesebb lenne az étkezése, neked meg továbbra sem lenne gond az étkezésed.

2017. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
90%
Nincs egyidős vagy egy rászoruló valaki a környékeden, akinek oda tudod adni az ételt? Így nem veszne kárba legalább.
2017. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem valószínű, hogy változtatna a főzési szokásain. De erősen valószínű, hogy elkezdené csesztetni a kérdezőt azzal, hogy minek az ételre ennyi pénzt elherdálni. Megfőzné a grízes tésztát, a pénzt félretenné, a gyerek majd hálás lesz érte, ha benő a feje lágya. Vagy ha meg is próbálná, az újfajta receptek idővel ugyanolyan zsíros-üres kalóriásak lennének, mint eddig. Szerinte úgy a jó. Egy életen át úgy csinálta, hát nehogy már ne úgy legyen jó.


De a nagyobb baj az, hogy onnantól már nem ő tukmálná, hanem joggal mondhatná, hogy szívességet tesz, az egészet a gyerek akarja.

2017. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
31%
Kár, hogy ideírtad, hogy harmincas pasi vagy. Nem akarlak megbántani, de ilyen leírás alapján kb. 15 éves gimisnek gondolnálak.
2017. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!