Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha anyámmal mindig...

Normális ha anyámmal mindig ugyan azokon a témákon és kérdéseken veszünk össze?

Figyelt kérdés

Majd ő sem akar engedni, én sem, és mindig mikor leülünk beszélni ezekre lyukadunk ki, és már utálunk beszélni egymással. Ezt ő ki is jelentette. Egyébként régebbi velem kapcsolatos sérelmei az alapja kb az egésznek, meg annak, hogy nem fogja velem szemben “hagyni magát” hogy nekem legyen igazam, már csak azért sem.

Meg lehetne ezt oldani? Vagy törődjek bele, és talán miután elköltöztem pár éven belül majd megszűnnek ezek a veszekedések?

Olyanokon szoktunk veszekedni, hogy ő neki nem szimpatikus az a fiú akivel most ismerkedek és be sem szeretné engedni a lakásba, vannak macskái és hogy engedjem be őket én is a szobámba (holott ki van mutatva, hogy allergiás vagyok a macskaszőrre), és mindenben az új barátjára hallgat akivel én nem vagyok jóban..

Ha pár év múlva tudok csak elköltözni tőle akkor addig tűrjem el ezeket mert úgysem fog egyikőnk sem engedni a véleményéből??

Normális, hogy kb ezekkel a dolgaival úgy érzem ki akar űzni az otthonunkból? Normális, hogy úgy tekint a lakásra ahol élünk, hogy ez az övé és én itt nem tehetek meg semmit?

Normális, hogy édesapámmal sem tartjuk a kapcsolatot születésem óta, és ennek ellenére még anyámra sem számíthatunk mert így állunk egymáshoz?

18L



2017. okt. 22. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Macskáit nem kell beengedned a szobádba, ez egyértelmű. De próbáld elfogadni az ő barátját. Biztosan van jó oldala is a jóembernek. Ő szereti, tehát neki fontos, próbálj meg jó képet vágni hozzá.

Ezek a konfliktusok megoldhatók. Apáddal nem tartjátok a kapcsolatot, ez nem az anyád bűne. Ha egy apa látni akarja a gyerekét, a hétfejű sárkány sem állhat az útjába.

2017. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
18 vagy, életem, miért nem mész el otthonról? Az ő háza az ő vára. Tartsd be a szabályait, vagy mehetsz. Bocs, de 18 évesen ne sírjon a szád. :D Ha 12 lennél, akkor oké, de felnőtt vagy...
2017. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki legközelebb, hogy kössetek kompromisszumot!

Nem fikázzátok egymás pasijait, akármilyen ellenszenves is, és ha ő nem eregeti be a macsekokat hozzád, akkor hálából te sem engeded el az ő szobájában a madárpókodat.:)

A rázós témákat meg kerüljétek!

2017. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden családban vannak "örök sérelmek".

Nálunk ez kb. úgy működik, hogy vannak dolgaink, amik más családtagoknak nem tetszenek, ezek köztudottak, és általában felülemelkedünk ezeken a nézeteltéréseken.

Ha azonban valami más miatt feszültség van, ezek is felszínre kerülnek, csak idő kérdése. Ilyenkor már tudom, hogy nem is az a másik baja, AMIT mond, hanem pl. rossz napja volt a munkahelyén vagy csalódott valami miatt vagy beteg és rosszul érzi magát vagy valami. Ha az igazi probléma megoldódik, akkor ezek a dolgok is újra a helyükre kerülnek.

2017. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyd anyádat, nem vagy köteles vele veszedni, vitába szállni. Ha megpróbál veled vitatkozni vállalhatatlan stílusban , akkor hagyd ott, te ne szállj bele, soha ne vedd fel a kesztyűt. Akár menj is el hazulról, ha a "magadra zárod az ajtót"- nem válik be, és akkor addig lecsillapodnak otthon a kedélyek, amíg kimész 10-15-20 percre sétálni.
2017. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

* a pasiddal kénytelen leszel máshol találkozni, a macskákat lehet, hogy én is kizárnám, nehogy már azért mert anyámnak ez a kívánsága, tüsszögnöm kelljen egész életemben, amíg ott kényszerülök lakni. Amúgy nem tudom, az allergia attól állítólag elmúlik, pl a parlagfűre is, hogyha 3 napig azt rágcsálod, akkor elmúlik a parlagfűallergiád, és más dolgokkal szemben is ellenállóbb, terhelhetőbb leszel; ezt olvastam valahol.

Amúgy én nem tom, amúgy csak most olvastam még el a kérdés kifejtését.

2017. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!