Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet felfogni,...

Miért nem lehet felfogni, hogy ne mondja el ötszázszor, hogy menjek el zuhanyozni meg hajatmosni és ne nézzen hülyének? 15l

Figyelt kérdés

Amióta kolis vagyok anyám mégjobban idiótának kezel. Mondom neki multkor, hogy majd ha zuhanyoztam bepakolok. Elmodja, hogy jó nem fog, megyek be a szobába, pakolnám a cuccaim erre mit látok? Bepakolt mindent, én fogtam magam kipoakoltam aztán vissza és ő meg úgy csodálkozik, hogy miért meg mi bajom van.

Vagy amikor mondom, hogy csinálok egy szendvicset mert megvacsorázok, akkor mondjuk előtte kimegyek a mosdóba vagy valami és erre megyek a konyhába és nekikezdett pedig mondtam, hogy meg tudok kenni egy kenyeret.

Mostis elmondja ötszázszor, hogy menjek hajatmosni, mintha magamtól nem jutna eszembe. Aztán kezdi a jajj nem fog megszáradni a hajam baromságot. Egyrészt nem időzök sokat, max ha szőrtelenítek, de az akkor sem két óra ahogy ő mondja, másrészt hajszárító, olyankor is eljátsza, hogy ő nem fogja nekem megszárítani..,Pedig meg tudom csinálnu magamnak is, nincs hosszúhajam szóval több mint négy óra alatt magától is száraz..


Mit kezdjek anyámmal, hogy ne csinálja? Egyáltalán miért nem fogja fel?15l


2017. okt. 23. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Hiányzol neki, keveset vagy otthon, és szeretne neked segíteni. Kicsit nehéz elfogadnia hogy elmentél. Talán beszélhetnél vele erről, de nem flegmán, meg durcázva, hanem normálisan, hogy megérted hogy aggódik, de már meg tudod magadnak ezeket csinálni, és jól esne ha nem csinálná ezeket.
2017. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ne legyél ilyen ideges. Kipakolsz, hogy utána újra bepakolj? :) Azzal sincs baj, hogy csinált neked szendvicset. Már inkább örülne neki.

A többit pedig beszéld meg vele.

2017. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha ilyen hisztis vagy inkább örülne hogy nem vagy otthon...
2017. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne hisztizz, hanem beszéld meg vele. Egész biztos hiányzol neki és ki akarja élni rajtad az anyai ösztöneit.

Próbáld neki türelmesen elmagyarázni, hogy ezekkel nem segít, mert te is tisztában vagy a dolgaiddal, el tudod magad látni bőven ilyen alap dolgokban stb stb.

Viszont kicsit engedj te is neki és hagyd, hogy időnként ő is megcsináljon 1-2 dolgot, hogy megnyugodjon.

2017. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Szóval gondoskodik rólad? Rémes. Na ne legyél már ilyen hisztis, örülj hogy kiszolgál Köszönd meg szépen. aztán a csinálni akarsz valamit ne jelentsd be előre, hanem csak csináld meg. Mint a felsoroltakból a melegszendvicset- és ne csak magadnak, mibe hogy anyud nem áll neki nyafogni hogy ő is meg tudta volna kenni a kenyeret? Inkább meg fogja köszönni hogy gondoltál rá... Az meg nevetséges hogy kipakolsz mikor már be volt pakolva. Gyerekes "csakazértse" Szerintem ha nem fogsz ennyire gyerekként viselkedni, majd ő sem kezel annak.
2017. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom a zsebpénzt az elfogadod hiszti nélkül, akkor nem játszod az önérzetest?
2017. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Miért jelented be előre mit fogsz csinálni? Ne szólj, hogy szendvicset csinálsz csak csináld meg és akkor nem adsz esélyt arra, hogy megcsinálja helyetted.
2017. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szeretek magamnak pakolni, mert akkor át is látom. A szendviccsel meg még nem is lenne bajom, csak mindig ezt csinálja...

Akartam vele beszélni, de leordított... A koli előtt is ezt csinálta amúgy, csak nem ilyen szinten.

2017. okt. 23. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyum detto ugyanez. Gondolom, a kérdezőnek mondania sem kell, mit akar csinálni, már előre mondja, hogy készülődj már, mikor akarsz hajat mosni, ezt beraktad, azt beraktad? Elhiszem, hogy jót akarnak, ráadásul nem tizenéves vagyok, de az anyák már csak ilyenek.

Kérdező! Az én anyum kifejezetten örül például, ha csinálok magamnak valami kaját (akár szendvicset), akkor eleve meglepem vele, ha bent van a nappaliban, és neki is készítek egyet. Ezt valaki előttem már írta, próbáld ki, ha minden nap főz ő is, mint az enyém. Vacsorára, reggelire..., ha otthon vagy hétvégén koleszból. Nem feltétlenül a kérdésedre válaszoltam, de légy hálás, ne durcizz. Apró meglepetések nagyon jól esnek nekik, hidd el! Aztán majd számolj be, igazam volt-e.

A koleszba készülődéskor való kérdezősködésről meg úgysem tudod leszoktatni, mert ők ilyen típusúak. Ne akadj ki ezen, az ilyen szülőt nem lehet megváltoztatni. Mondjuk a bőröndbepakolást helyettem én se díjaznám.

2017. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Ja, és ez miatt nem néz idiótának. Ilyen szempontból nem jól fogod fel a dolgot.
2017. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!