Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfojtott harag az apával...

Elfojtott harag az apával szemben. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem,hogy annyira haragszom az apámra,hogy legszívesebben üvöltöznék vele,de mivel nem tehetem meg még csak azt sem,hogy véleményt mondok neki,ezért az elfojtott harag miatt passzív agresszív személyiség lettem. Az ilyenek hogy vezessem le a sporttal meg hasonló ezek nem segítenek(már próbáltam,illetve már kiskorom óta sportolok),mert a probléma magával az apa személyével van,tehát ahhoz hogy megnyugodjak ahhoz rajta kellene levezetnem a haragomat. Megmondom őszintén amikor vizualizálom hogy hogyan olvásnék be neki akkor a következő kép/jelenet ugrik be a fejemben: Egy törhetetlen üvegfal van köztünk amit egyikünk sem tud áttörni,tehát nem tudunk fizikai kontaktusba lépni egymással. Csak a kommunkáció van és mivel a fal törhetetlen ezért akármilyen felháborító lenne számára mit mondok,nem tudna bántani,ő is csak érvelni tudna(amiben nagyon gyenge),és itt számon kérném rajta az összes sérelmemet amit okozott számomra. Csak nem tudom hogyan tudnám azt a valóságban kivitelezni,hogy úgy osszam ki,hogy ő is csak a szavak útján tudjon érvényesülni. Csak mert ha elé állnék és elkezdeném neki mondani tuti meg akarna ütni,mert agresszív. Valami tipp?
2017. okt. 26. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért haragszol rá ennyire?
2017. okt. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sokszor nyilvános helyen megalázott,leégetett a többiek előtt. Rendszeren gúnyolódik rajtam és azt hiszi hogy ez vicces. A külvilág felé teszi a mézes-mázast,de a családjával egy utolsó paraszt módjára viselkedik. Bármibe bele akarok kezdeni,mindig azt erősíti hogy úgysem fog sikerülni meg hogy nem viszem majd semmire sem. Képes olyan dolgokért belém kötni amihez jóformán közöm sincs. Illetve nap mint nap azt kell hallgatnom hogy milyen rossz ez a rendszer meg hogy a kommunizmus szerinte sokkal jobb volt és mindig azt kell hallgatni hogy éppen kire haragszik és az valaki/valakik néha mi vagyunk anyával,ilyenkor minket is elmond mindenfélének.
2017. okt. 26. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én apám is ugyanez volt, egy rosszabb változatban. Ő még nem egyszer meg is lopott amíg együtt laktunk. Az utolsó húzása az volt, hogy párszázezerrel megrövidített, ez volt a búcsúajándéka.

Ő is sokszor agresszív volt, meg is ütött nem egyszer. Amikor nagyobb lettem (16 éves korom körül) akkor már nem hagytam magam és visszaütöttem. Én egyszerűen megoldottam a problémát: ahogy szétváltak útjaink, nem tartottam vele a kapcsolatot.

29N

2017. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felnősz, szétütöd, megnyugszol.
2017. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!