Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne mindannyiunknak a...

Mi lenne mindannyiunknak a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves fiú vagyok, jövőre fogok érettségizni. Nos, a helyzet a következő. Egészen kiskorom óta focizok és szeretném a jövőben is ezzel foglalkozni, nyilván mellette elvégezni egy okj-s tanfolyamot, mert voltak már lesérüléseim és lehet majd lesznek súlyosabbak is és akkor abba kell hagynom.

Viszont szüleim szeretnék ha egyetemre mennék, és a focizást tartsam meg hobbinak. Nap mint nap ezen veszekeszünk, mert nem értik, hogy ez nekem fontos.

Csak nem szeretnék velük rossz kapcsolatot és már kifogytam az ötletekből. Már nem tudom hogy magyarázzam el nekik..


2016. júl. 5. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igaza van a szüleidnek, több lábon kell állni, nem szabad arra alapozni,hogy majd a fociból megélsz. elég kevesen vannak akik ebből élnek.

próbáld meg, de mellette tényleg legyen más szakmád is,hogyha nem jön be ne ess pofára .

az ,hogy egyetemre menj vagy okj-ra, az a te dolgod. ha megvan az eszed az egyetemhez és támogatnak benne a szüleid,akkor szerintem ne hagyd ki. viszont ha nem vagy olyan jó tanuló, akkor jó lesz az okj is .

2016. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
menj tesitanárnak vagy testnevelő-edzőnek és két legyet üthetsz egy csapásra:-)
2016. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Olimpiai bajnokoknak sikerült orvosi, jogi egyetemet végezni a sport mellett. Szóval nem értem miért lenne akadály a kettő. Én pl jártam nemzetközi versenyekre még fősuli alatt, néha kellett rendezgetni dolgokat, de nem lehetetlen. Persze a sok verseny bekavarhat, de bumm max. kicsit tovább tart, mirre végzel.
2016. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Még ha az utánpótlás válogatottban focizol, akkor is menj egyetemre (mondjuk a testnevelési gondolom érdekelne).
2016. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ja,modellek,sportolók sport mellett egyetemet végeznek. Nem tart örökké a csillogó korszak. Utána időszakra is trvezni kell.

Más kérdés vagy e annyira jó tanuló és motivált,hogy mindezt véghezvidd.

2016. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Hár ami azt illeti, annyira nincsenek túl jó jegyeim és félek hogy az érettségim sem lesz jó. Ismerem annyira magam hogy nagyon lusta vagyok, és az utolsó pillanatban kezdek el tanulni :D

2016. júl. 5. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
A komoly sporthoz,mint minden máshoz nagyon erős elhatározás kell. Komoly küldetéstudat. A profi szint nem tűr cseppnyi lustaságot sem.
2016. júl. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett is lehet focizni, talán még beférsz az egyetemi csapatba, esetleg sportösztöndíjat is kaphatsz. Szerintem nézz utána alaposan!

A szüleidet is meg lehet érteni, ők csak jót akarnak!

2016. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!