Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire nem számítanék a...

Ennyire nem számítanék a családban csak azért mert lány vagyok?

Figyelt kérdés
Már több ember észrevette hogy anyum nem úgy szól hozzám mint például az öcsémhez. Ha öcsém éppen hazaesik akkor majdnem hogy könyörögnek neki hogy beszélgessenek vele, de ha velem van valami akkor nem is válaszolnak vagy csak egy szavas válaszokat kapok. Teljesen más hangnemben szólnak hozzá meg hozzám is. Ha egy helyiségben tartózkodunk akkor nekem nem is lehet szavam, belevágnak a mondandómba. Ha öcsém elejt egy gúnyos megjegyzést az irányomba akkor azt el kell viselnem, de ha visszaszólok akkor meg rám szólnak hogy ne veszekedjek. Nekem mindenki más hülyeségét el kell viselnem, de én nem kérhetek semmit. Olyat például hogy ne dohányozzanak mellettem mert befulladok. Néha úgy érzem hogy csak akkor vagyok jó, ha valamit meg kell csinálni. Szerintetek mi legyen? Vagy ez lesz már örökké?
2017. okt. 27. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Serintem költözz el, amint teheted, mert fel fog őrölni ez az egész.
2017. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos sok családra jellemző hogy szarba se nézik a lányokat, akárhogy tanuljanak meg dolgozzanak, a fiúk s*ggét meg kinyalják ha semmirekellőek is.


Sajnos nem számíthatsz arra hogy ez változni fog. Amint teheted menekülj onnan- mielőtt végleg tönkretesznek lelkileg.

2017. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Hany eves vagy?
2017. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Muterodnál valami nagyon félrement. Ez vagy azért van, mert lány vagy, vagy azért, mert esetleg te vagy az idősebb. Hány éves vagy? És akik ezt észrevették, ők normálisak veled?
2017. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
83%
Talan kicsit a sarkadra kene allni, nem meghunyaszkodni, vissza szolni nekik, hatarozott lenni.
2017. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát azt azért tudatosítsd a szüleidben hogy ha ez így marad, akkor öreg korukra rád ne számítsanak.
2017. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

El kell költözni, nálunk is ez volt, ott még apánk hímsovinizmusa is csak hozta az áldást.

Aztán anyánk nyugdíjas korára rájött, hogy tesóm csak kihasználja. Egy semmirekellő lett a drága tesómból, aki néha előmászik a szobájából kajáért.

De ott is ez volt, jaj kisfiam mit kérsz vacsorára, jaj hála az istennek megette, és ízlett neki (mindezt mikor már felnőtt volt), én meg volt, hogy több hónap után hazaestem, és akkor na csinálj magadnak valamit kislányom. Aztán hívogatott anyám elújságolni, hogy milyen finomságot csinál tesómnak. :D Tesóm is bent dohányzott, füvezett, büdös volt a lakás, de szegény kis léleknek ennyi öröme van.

Hidd el, elköltözöl (oké nem egy-kettőre) észreveszik, hogy nincsen ott a csendes lány, aki elvégzi a piszkos munkát, hanem rájuk marad egy nagy ló, aki szarik rájuk.

2017. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, rajta vagyok a költözésen. Csak hát még tanulok és így kicsit nehéz. Akik észrevették ők normálisak velem. Volt hogy már visszaszóltam vagy egy két esetet megemlítettem de olyankor csak szabadkoztak hogy hát ilyen nem történt...
2017. okt. 27. 19:17
 9/17 anonim ***** válasza:

Ismerős, bár nálunk kicsit más jellegű a dolog. De így, hogy ennyi idős vagy, tényleg elő lehet készíteni a terepet már lelépésre. Én most 23 évesen jutottam el odáig, hogy nyárig kihúzom valahogy a jelenlegi sulival és munkával, utána a munkát lecserélem, a sulit befejezem máshogy vagy máshol.

Neked mennyi idő még a suli, mikor kezdted érezni először, hogy gond van otthon?

Ha szeretnéd, privátban is jöhet.

#4-es voltam

2017. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

NNálunk is ez volt, csak lehet hangsúlyosabban. Pl. mostohaapám sütit akart éjfélkor? Akkor felkeltettek, elküldtek az 1 órára lévő 0-24 hipermarketbe (1 óra még haza) és süssek. Mert én vagyok a lány, ez az én dolgom.

Az öcsémért én rohangáltam oviba, otthon csak én végeztem a házimunkát (mert anyám fáradt munka után, a fiúk meg csak fiúk). 1 báty, 1 öcs, 1 mostoha.

Elköltöztem (19 évesen), azzal ordítottak utánam a "szülők", hogy soha többé ne számítsak rájuk, hálátlan vagyok blablabla.

1,5 hét múlva anyám telefonba hisztizett nekem, most azonnal költözzek haza, mert nem bírja a 3 fiút, az egész lakás szalad, parancsolgatnak és elvárják, hogy Ő kiszolgálja őket! Fél évig kb heti 2-3 alkalommal felhívott vagy a mostohám vagy anyám emiatt... Ebben az volt a legszomorúbb, hogy nem én hiányoztam nekik, hanem egy szolga, aki pakol utánuk :( Sose kérdezték meg, hogy hogy vagyok, mit csinálok vagy bármi. Mindig csak ők, ők és ők.

2017. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!