Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt még iltan, akinek...

Van itt még iltan, akinek egyáltalán nem foglalkoznak a szülei fogukkal?

Figyelt kérdés

Anyának már műfogsora van. Apának meg el van rohadva, és úgy eszik, mint egy disznó. Utána meg fogpiszkálóval túrja. Ő sem mos fogat, soha. Tiszta fogkő, tele van, az egész. Aztán egyszer kitalálták, hogy leszedeti, de azóta az megy, hogy azért ment tönkre a fogai, az védi. Nem azért van centi vastag fogkő, mert nem mossa?

Az a baj, hogy a mi fogainkat is elhanyagolták gyerekként. Csak akkor volt fogmosás, ga mentünk valahova, akkor is csak 10 percig. Betömetni sem vitt el.


2017. okt. 28. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Már ne is haragudj, de kb 40 éve létezik az iskolafogaszat, ahová minimum évente egyszer az iskola visz el. Anno még is csinálták a fogakat, újabban neked kell időpontot kérni rá. Ingyenes.

Fogat mosni meg nem kényszerből kell, úgy 10 évesen már mindenkinek van annyi esze, hogy mossa szólás nélkül is.

A fogkő alatt tonkre megy a fog, így ha durva fogköve van apádnak, ha leszedik csak darabok maradnak a fogabol. Korábban kellett volna

2017. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Apum fiatalkorában nem mosta soha, ezért elrohadtak, és most műfogsora van. Anyum folyamatosan mossa, szóval tőle tanultunk meg fogat mosni. A barátom szüleinek viszont elég rossz foguk van, fogszabi is kellene, meg nem mosnak, és félnek elmenni fogorvoshoz, ezért inkább így marad. A barátomnak sem teljesen egyenes, de elvileg arra nem kell fogszabi és ő mossa rendszeresen. Én is ezt gondolom mint az előző, gondolom már nem vagy 10 éves, ingyenesen el lehet menni, és ha kell pénz esetleg, akkor össze tudod szedni diákmunkával, vagy spórolsz a fizetésedből.
2017. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én 13-14 évesen jutottam el oda, hogy magamtól is törődjek vele. Akkor könyörögtem ki a fogszabályzót stb. Előtte azt csinálod, amit a szülőktől látsz. Le is csesztek, hogy minek annyit fogat mosni... Igenis a szülő felelőssége kisgyerekkorban.

Iskolafogászaton csak beírják, de engem nem vittek vissza, mert az úgy is tejfog kiesik. Ki kellett húzni.

2017. okt. 28. 12:58
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Anyám kb. 40 éves korában járt először fogorvosnál, mert már muszáj volt, mert kirohadtak neki. Előtte soha nem ment, mert a fogorvos a világ legfélelmetesebb, legfájdalmasabb dolga, mondjuk nem tudom ezt miből szűrte le, amikor még nem volt. Minden nap zabálta a fájdalomcsillapítót, sírt, fogta a fejét, de az istenért se ment orvoshoz. Soha nem mentünk miatta sehova, mert neki rondák a fogai, nem mer beszélni, nem mer mosolyogni meg nem mer/nem tud enni... Mikor meglettek az új fogai, akkor már játszotta az eszét, mindenkinek mutogatta, vicsorgatott...
2017. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Jah apámnak meg 10-15 másodpercből áll a fogmosás.
2017. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan ismerősöm, aki csak azért mos fogat, hogy jó illata legyen, naponta csak egyszer, hibátlanok a fogai, soha egyetlen egy rossz foga sem volt. Pedig már felnőtt, idősebb.

Én magam gyerekkoromban is, felnőttként is mindig rendesen foglalkoztam a fogaimmal. Gyerekként nem is nagyon ettem édességet. Mégis nagyon sok rossz fogam volt. Szerencsére felnőttként már nem romlanak tovább, de szinte mind tömött már.

Ez inkább genetika.

Persze ápolni kell, de a rossz fogakat örökölni is lehet.

Sajnos aki rendesen ápolja, az is kerülhet idősebb korában oda, hogy műfogsorra lesz szüksége. Ez nem igénytelenség, vagy olyan, amit szégyellni kéne.

Iskolafogászatra nálunk kötelező volt menni. És nem kellett vinni. Itt volt a közelünkben. Elmentem egyedül is, ha visszahívtak.

2017. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

A tejfogat nem is nagyon szokták tömni, csak és kizárólag akkor, ha hosszú idő van a fogvaltasig. Az iskolát 6 évesen kezdik a gyerekek és a fogvaltas is akkor kezdődik - tehát neked valóban nem tomtek volna tejfogat.

Megtanitani a gyereket fogat mosni valóban a szulo dolga. Csinálni meg a gyereké. Amikor először eljutottal az iskolafogaszatra nyilván elmondtak mikor, hogyan kell a fogaidat ápolni. Tan anyad meg apadállt a fürdőszobában ordítva, hogy márpedig nem moshatsz fogat? Lehet szidni őket, de ertelmeteln

2017. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Gyerekkoromban soha sem mostam, ugyanis a szüleim sem mosták. Állandóan kólát ittunk és most természetesen megvan az eredménye. A szüleim fogai is szépen elromlottak. Sajnos hiába írják páran, gyerekként nem fogod fel mennyire fontos a fogmosás. Én is kb.13 éves koromban kezdtem el magamtól, rendszeresen fogat mosni. Sok fogam tönkrement, de már ezt hiába mondom a szüleimnek, attól nem lesz jobb.
2017. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
Köszönöm a 0%-ot. Biztos valami anyámhoz hasonló igénytelen barom lehetsz.
2017. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyum naponta többször mos fogat, és évente egyszer mindig ment fogászatra. Figyelt a fogaira, mégis 45 évesen 2 implantátuma van, és a felső részen korona van, mert zavarta, hogy túl nagy hézagok vannak a fogai között.

Apum ritkán mos fogat, csak akkor ha elmentek vendégségbe. Apum lerendezte annyival, hogy utálja a fogkeféket, öklendezik tőlük, és elég ha rágózik, vagy almát eszik. 47 éves, és minden foga ép, egészséges. Ő is megy évi egyszer fogászatra (anyum rángatja el) de ha csinál is valamit a doki akkor max, fogkövet szedi el.

Megtudtuk, hogy sokszor genetikai oka lehet ha valakinek gondos ápolás mellett is tönkremennek a fogai vagy egyáltalán nem ápolja, mégis egészségesek.

Én sajnos anyu "fogait" örököltem. Nővérem apuét. Neki nincs egy tömött foga sem, nekem van 4. Pedig naponta mosunk fogat azóta, hogy kibújtak az első fogaink.

2017. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!