Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt még iltan, akinek...

Van itt még iltan, akinek egyáltalán nem foglalkoznak a szülei fogukkal?

Figyelt kérdés

Anyának már műfogsora van. Apának meg el van rohadva, és úgy eszik, mint egy disznó. Utána meg fogpiszkálóval túrja. Ő sem mos fogat, soha. Tiszta fogkő, tele van, az egész. Aztán egyszer kitalálták, hogy leszedeti, de azóta az megy, hogy azért ment tönkre a fogai, az védi. Nem azért van centi vastag fogkő, mert nem mossa?

Az a baj, hogy a mi fogainkat is elhanyagolták gyerekként. Csak akkor volt fogmosás, ga mentünk valahova, akkor is csak 10 percig. Betömetni sem vitt el.


2017. okt. 28. 12:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Szintén ebben a cipőben járok, én is 13-14 éves koromra jutottam el odaig, hogy fogat mossak. Van 2 húzás +1 szájsebészeti eset, 4-5 gyökérkezelt és tömött, 1 pótolt. Közel 2 éve járok folyamatosan fogászatra és még nincs vége.
2017. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
Ja és 17 éves vagyok
2017. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
A nagymamam volt ilyen, es ezert anyukamnak sokat kell meg felnott koraban is szenvednie ezekkel. Pont emiatt nekunk ezeket a dolgokat nagyon hamar megtanitotta, igy nalunk napi 2-3 fogmosas volt mindig is, utana fogselyem, szajviz, illetve heti 1-2 alkalommal fogpor hasznalat. En nem banom, szamomra elborzaszto, amikor nehany ember a szajapolasi szokasairol beszel. Fel nem foghatom, hogy lehet igy elni.
2017. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%

Akkor is csak 10 percig?


Miért mennyit kellene egyszerre mosni? Én úgy tudtam 3 perc max, utána már káros a sok sikálás.


Naponta egyszer mosok fogat, van hogy kimarad egy két nap, a fogaim rendben vannak és elmúltam 30.

2017. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Régebben a buszmegállóban láttam 1 nőt a 2 gyerekével, kb 5 év körüliek voltak. Megdöbbentően rosszak voltak voltak a fogaik. Nem értem, ilyenkor a védőnő vahy a házidoki, esetleg a óvónéni nem szól érte? Nekünk az oviban az ebéd után fogat kellett mosnunk. Benne volt a házirendben, hogy a gyerekeknek vinniük kellett szappant, törölközőt, váltó cipőt, fogkefét és fogkrémet. nagyon odafigyeltek a higiéniára. Prevenciók voltak a helyes higiéniáról, fogorvosokat hívtak meg, stb. És persze vittek minket fogorvoshoz, ott helyben be is tömték, bármekkorák voltunk. A tejfog szuvasodása kihat a későbbi csont fogakra. Akiknek ún. "kréta folt" van a fogukon, az a rossz tejfogak hagyatéka.
2017. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen. Én apámat pl sose láttam fogat mosni (36 éves vagyok). Már kiskoromban műfoguk volt anyámmal együtt, de ő legalább mosta. Engem is kicsi koromban már vitt a fogászatra, mert a cukros citromos feketeteától, amit cumisüvegben itattak velem, kirohadtak a tejfogaim. Nagyon szégyelltem magam ovis koromban ezért. Később már nem érdekelte anyut se hogy mikor mosom bem mosom, kb 6. osztályra lett meg a kellő önfegyelmem erre. Ennek ellenére egész sokáig semmi gondom nem volt, a terhesség alatt ment tönkre 4 felső rágófogam. A doki szerint a hormonok miatt megváltozik a nyál összetétele plusz refluxom is volt a baba miatt. A gyerekeimet nagyon hamar megtanítottam és számon is kérem rajtuk. Ha nem elég alapos még 6-7 évesnek is átmosom 😀. És cumisüvegből sose kaptak cukros innivalót. Mi degyiküknek hibátlanul estek ki az első fogacskái, tök büszke vagyok 😁😆
2017. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Apam csak megmossa napi 1-2 alkalommal es semmi baja a fogainak, 1 koronaja van. Tesom csak napi 1szer mossa de megis csak 1 tomese van.


Anyamnak mar sok koronaja van meg hidat is kellett csinaltatnia.

Nekem mar most egy rakas tomott fogam van, 2 koronam, pedig napi 2-3 szor mosok fogat, szajvizet hasznalok es ujabban mar fogsejmet is.

Valaki csak egyszeruen szerencses es van aki nem, pl en.

2017. okt. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Felnött vagy, mit hisztizel? Dedos...
2017. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!