Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem foglalkoznak velem? 17/f

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy-kèt èvben kezdődött,hogy a szüleimnek a munka miatt nincs sok idejük a családra ès ennek leginkább èn iszom meg a levèt. Nincs semmiféle harmónia otthon mindig csak a feszültséget hozzák haza a munkából. De amikor mondtam nekik hogy szeretném ha több figyelmet fordítanának rám,illetve hogy ne ássák a szőnyeg alá a problémákat akkor megsèrtődtek.
2016. júl. 11. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
majd én foglalkozok veled ;)
2016. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
56%
Tanulj meg boldog lenni egyedül. :-)
2016. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ideje lenne felnőni. Nem vagy már óvodás.
2016. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Olvastad már a dobozvárost?;P
2016. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17 évesen a barátaidal logj és keres egy partnert

a szüleid már nem tudnak a te lelki bajaidal mit kezdeni

2016. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem várhatod el tőlük hogy óvodásként kezeljenek.
2016. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17 vagy, már itt az ideje, hogy barátaiddal beszéld meg ezeket vagy keress egy lelki társat, párt magadnak, aki szeret téged és te is őt :) vagy ha nincsenek barqtaid nekem is írhatsz :D
2016. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, te hát 17 évesnek már nem kell szülői támogatás, mert, azért, mert 17 éves a teste, biztos szellemileg is annyira érett, meg eddig biztos elég figyelmet kapott és lehet visszahúzódó típus, ezért problémái lehetnek a barátkozással, csajozással, nem, mintha a legtöbb ember felületesebb barátokkal lelki problémákról szeretne, amúgy is beszélni, 16-20 éves korbna nem sokat láttam olyat, csak a bulizásról lehet beszélni, a lelki beszélgetés nem "igaz" barátok között elég kínos és ciki lenne, nem biztos h a másik fél kíváncsi a te lelki hülyeségeidre. Ilyet mással nem beszélgetünk csak a legközelebbi emberekkel, azok meg általában nem barátok hanem a család, de manapság már a családban nme maradnak közel egymáshoz az emberek és még az asztalhoz is kínos leülni, mert ez a nortmális.....
2016. júl. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Önállósodj. Mit vársz, 17 évesen leülnek veled monopolyzni? Az ő dolgukba meg ne szólj bele, felnőttek, lerendezik. A munka meg azért van, hogy valamiből eltartsák magukat és TÉGED. Nem gondolod, hogy neked kellene tenned valamit? Nem tudom, szoktál-e pl házimunkát végezni? Mi lenne, ha segítenél anyukádnak, ha ennyire látod, hogy csak feszültek. Ledollgoznak8/10/12 órát és még otthon is a teendők vannak. 17 évesen lehetne ennyi eszed, ahelyett, hogy rinyálsz, mert nem foglalkoznak veled.


Én kb 11 éves koromtól egyedül voltam napközben itthon, anyum hazaért vacsitt főzött, házimunkát csinált és ennyi. Nem ült le játszani velem vagy ilyesmi. Mégis, feltaláltam magam és nem lett tőle bajom, sőt, örülök neki végül is, mert így megtanultam magamat elfoglalni.


20L

2016. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó hogy nem dominóznak vagy társasjátékoznak velem,bár szerintem gúnyolódni akartok. Egyszerűen csak vannak olyan dolgok amiben nem a barátaim segítsége kellene hanem szülői támogatás.
2016. júl. 12. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!