Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan valtoztassam meg a...

Hogyan valtoztassam meg a nevem, úgy hogy apám ne tudjon róla?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és a szüleim elváltak. Most anyámmal élek, és elmondtam neki hogy meg akarom változtatni a nevem. Azt válaszolta rá hogy benne van, de ahoz apu aláírása is kell. Nos... Aki ért ehhez, kérem válaszolja meg nekem ezeket a kérdéseket is.



Ha megváltoztatom a nevem, akkor apámnak fizetnie kell még a gyerek tartást?


Meg lehet változtatni úgy a nevem hogy apám ne tudjon róla?


Mennyibe kerül egy név változtatás?


2017. nov. 4. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kiskorú vagy, nem tudsz csak úgy eltünni Apád szeme elől-úgy, hogy ne tudjon rólad semmit, vagy olyan általános információt mint pl. a neved.
2017. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis korú gyermek esetén mind 2 félnek bele kell egyeznie,szóval ez egyelőre nem járható út.Viszont 18 éves korod után szülői engedély nélkül megváltoztathatod.Ha jól tudom,az eljárás költsége 10 ezer forint+az összes okmány lecserélésének költsége az,ami téged terhelni fog.
2017. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nevet változtatsz, még fizetnie kell a gyerektartást. Ez nálunk is így volt.
2017. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd, hogy ne tudjon róla?
2017. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen megváltoztathatod a tudta nélkül.

Igen, kell fizetnie.

Neked is rendes "apád" lehet, ha ilyenre gondolsz.

2017. nov. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Változtasd meg 18 után, akkor nem kell megtudnia.
2017. nov. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!