Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 20 évesen megváltoztatom a...

Ha 20 évesen megváltoztatom a nevemet, de apám fizet utánam, tudhatja majd?

Figyelt kérdés

Most vagyok 20 éves, és szeretném megváltoztatni a nevemet,de azt nem szeretném,ha erről apám értesülne.

Mivel felnőtt vagyok, engedélyt nem kell kérnem természetesen,de az probléma lehet,hogy az a feltétele ennek a pénz dolognak,hogy én továbbtanulok, azt pedig,hogy anyám igazolja neki, csak úgy teheti meg,ha pl hivatalos értesítőt vagy jogviszonyt igazoló dokumentumot küld,amin a nevem is szerepel...

Na én ezt szeretném elkerülni, hogy megtudja,hogy hová járok,mit dolgozok, illetve interneten keresztül se szeretném ha rám találna.

Van ötletetek, hogy mit csináljak?



2017. nov. 5. 00:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Igen, tudhatja. Gondolom, neked is jó "apád" lehetett, ha ilyenre gondolsz. Üdv a klubban. Az enyém is hasonló volt, úgyhogy nekem is vannak ilyen szándékaim.
2017. nov. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha mindez olyan fontos, hogy ne tudjon rólad, a neved se tudja - akkor tiszta szívvel, nemes-lelkűen mondj le a pénzéről.

Egyébként egy sunyi alamuszi disznó leszel, és meg is találnak.

2017. nov. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Nem unod ezt a névmegváltoztatós dolgot? Találd már ki hány éves vagy!
2017. nov. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Hagyjátok már szegényt! Szerintetek nincs elég baja, ha ilyenen agyal? A névváltoztatásnak általában komoly oka van. Nem csak olyan hóbort, a művészneveket leszámítva.
2017. nov. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Jajj már!

Én vagyok a sunyi stb, nem az anyám,aki kiverte a balhét,mert így ő most se adókedvezményt, se pénzt nem kap,mert én jelenleg dolgozok, és nem vagyok még egyetemen... Jesszusom. Inkább kérdezzetek mielőtt ócsároltok!!

Előbb olvastam egy kérdést,amiben egy 15(?) éves kérdezte ezt. Őt bezzeg nem küldte el senki sehová,de engem mindjárt az elején.

Miért nem az válaszol,aki tudja a kérdésre a választ? Hmm? Ja,hogy ti nem tudjátok és csak sz.rozni tudtok. Gratulálok!

Aki kedves volt, annak köszönöm, rájuk ez természetesen nem vonatkozik, de választ keresek a kérdésemre ténylegesen!

2017. nov. 5. 00:42
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Akkor leírom a lehetőségeidet:

1. Nem változtatsz nevet, amíg apád utalja nektek a pénzt.

2. Nevet változtatsz, és nem foglalkozol vele, hogy apád megtudja.

3. Lemondasz apád pénzéről, majd utána változtatsz nevet, és akkor nem tudja meg.


Egyébként akár tudja az új nevedet, akár nem, mindenképp megtalálhat, hacsak nem változtat nevet anyád is, meg a nagyszüleid, és nem költöztök egy másik országba. Vérszerinti apádként pedig akkor is lesz köze a dolgaidhoz jogilag, ha te nem akarod, így bármikor előfordulhat, hogy valami miatt őt értesítik.

A legegyszerűbb, ha neki mondod meg, hogy nem akarod tartani vele a kapcsolatot és ne keressen.

Ez van, tudom, hogy elmenekülni és sunyin meglapulni jobban esne, de ha már a pénzére szükségetek van, akkor legalább annyi legyen bennetek, hogy a szemébe mondjátok, hogy hagyjon békén.

2017. nov. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó,kívánom neked,hogy éld át azt,amit én!:)

Mellesleg pedig rosszul tudod. Ha a szülők elválnak, akkor a kiskorú gyerek felügyeletét megkapó fél az akinek "köze van" a gyerek dolgaihoz. Persze nagyobb kérdések esetén mindkét szülő bevonható,de egyébként nem.

A felnőtt kor elérése után pedig, senkinek sincs köze hozzá. Ismétlem, senkinek!

Nem küldenek senkinek semmilyen levelet, értesítést rólad. Gondolkodj már! Felnőtt vagy, és a levél a te lakcímére, vagy egyéb címként megjelölt helyre érkezik. Úgyszintén az email, telefonhívás stb is a te címedre.

Az,hogy tudja,hogy a család többi tagja hol lakik, nem jelenti,hogy az én címemet is tudja. Azt sem,hogy ők elmondanák neki bármilyen adatomat.

A pénzt pedig elmondtam,hogy nem én kapom, és mivel külön élek a családomtól, külön kasszán is vagyunk. De úgy vagyok vele,hogy fizesse csak a pénzt anyámnak az a mocskos állat, és nem mondok le arról,hogy neki egy kicsivel is kevesebb legyen. Te pedig elmehetsz a jó k.rv. életbe drága 😊

2017. nov. 5. 02:20
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

"...mert én jelenleg dolgozok, ... "


Szoval dolgozol, de pumpalod szerencsetlen apadat. Ahelyett, hogy anyadnak besegitenel anyagilag, ha mar nem mentel el tanulni. Ne vard el, hogy apad 50 eves korodban is fizessen utanad.

2017. nov. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
20 évesen már nem gyerektartást fizet utánad, hanem rokontartást. Dobd csak el a nevét, ő meg majd dörzsöli a tenyerét, mert hiába tanulsz, ez bőven kimeríti az érdemtelenség fogalmát, és így simán kérheti a rokontartás megszüntetését, annak ugyanis már nem azok a feltételei,mint a gyerektartás fizetésének. Számolj ezzel a következménnyel!
2017. nov. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!