Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim és a barátnőm...

A szüleim és a barátnőm szülei terrorban tartják a magánéletünket, hogy lehetne leállítani ezt a fajta tevékenységüket?

Figyelt kérdés
Suliba járunk mindketten, én hétvégenként dolgozok. Mindketten otthon lakunk a szüleinkkel mi viszonylag jól, ők kevésbé jól élnek. Az alap konfliktus, hogy utálnak a szülei és nem engedik, hogy nálam aludjon heti 1 napnál többet, azt is úgy, hogy este jön és ha délután 2-re másnap nincs otthon akkor hívják apámat és indul az ugatás. (2 óra buszútra lakunk egymástól). Maga a kapcsolatunk nagyon jó, ezért is birtuk eddig. De ugyerzem, hogy én nem bírom ezt tovább. Le akarnak korlátozni minden téren, csak nem értem miért, mert ez nem nevelő szándék, hanem a szánalmas féltékenységük ebben nyilvánul meg. Olyan szintű a kapcsolatunk, hogy feladná az egész családját értem a lány. Gyűlöli a szüleit, az előző barátjához ragaszkodnak, aki azóta is az apja legjobb barátja. Volt egyszer egy olyan, hogy Péntek, Szombat nálam aludt. Na erre az volt a reakció, hogy lejött az apja a cigány haverjaival és addig ordítoztak a kapunk előtt, hogy megölnek amíg sírva ki nem ment a barátnőm. Ezután beszálltak az autóba és elvitték. (Aztán a 16 éves lány előtt szívta az apja a kokaint, az autóban. Ezt a helyzet súlyossága miatt írtam.) maga a lány nem cigány, okos, szorgalmas, szép lány. Az én családom ilyen terén nem elvetemült, ahoz képest értelmes emberek. Anya, apa főiskolát végzet viszont félnek a lány szüleitől és partnerek minden szabályban amit az apja szab. Bennem félelem nincs az apjával kapcsolatban, tehát ha valamit jogi úton tudok tenni, annak állok elébe, amikor az előbb említett kokainos sztori volt másnap elindult a rendőrségre a baratnom és az apja az utolsó sarokon érte utol, ahonnan szerintem hazarángatta, de elvileg bnom szerint sírva könyörgött, hogy ne menjen be és ne jelentse fel. Nem, nem bántotta. Azt elmondta volna. Nagyon nagy szükségem van a segítségre, nem akarom, hogy elszarják az életünket. Mert nekem ő jelent mindent, bármire képes vagyok. Csak legyen békesség.
2017. nov. 4. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Oké hogy feladná érted a családját, de hol laknátok, miből élnétek? Gondolom mindketten kiskorúak vagytok még.
2017. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az anyukája a lánynak egyébként nem jelent potenciális veszèlyt, lelkileg kb egy 12 éves gyerek. Sír mindenen, szó szerint. Ő nagyon szereti a lányát, de a férjét jobban és ez miatt utálta meg együtt összefogtak és úgy terrorizálnak minket, de olyan nevetséges dolgokat találnak ki, hogy a fejemet csapkodnám a falba legszívesebben, néhány példa: Vigyázni kell a húgára (úgy hogy a nyugdíjas mamája a szomszédban lakik mindig otthon van és olyan szinten unatkozik, hogy napi 3x szedi most ősszel a leveleket, mert az is zavarja ha akar 5-10 db is van a ház előtt.) általában ez szokott lenni a fő indok, hogy miért nem jöhet hozzam. Akkor ugye a kedvenc észérvük, hogy mert azt mondtam, akkor az, hogy szarok a jegyei. Közgázra járunk, szakmai tantárgyak, minden 4-5 ös. Egyedül az angol nem megy neki, nyáron mikor kérte, hogy fizessek be nyelviskolaba, hogy felzarkozzon nem mehetett mert a hugara kell vigyázni.

(Azért nem jár ingyenes korrepetálásra a suliba, mert 2 lyukas órát kellene várni.)

2017. nov. 4. 22:14
 3/14 A kérdező kommentje:
Én 18, ő 17 éves.
2017. nov. 4. 22:19
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Örülj neki, hogy egyáltalán elengedik hozzád a 17 éves lányt! Engem nem engedtek volna el a szüleim és én sem engedném el a gyerekemet. Majd felnőttkorában k.rvulhat ha akar, addig nem.
2017. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

(Ez a válasz nem neked szól, hanem a jövőre nézve a te eszmefuttatásodhoz hasonlóaknak. Az építő jellegű kritikádért adom a pluszt amúgy.)

Nem azzal van a problémájuk, hogy szexuális életet él. Hanem azzal, hogy velem van. Mert velem szeret lenni, veluk meg nem. Nyilván ezért is féltékenyek, mert az ő anyját mondjuk el kell viselni az enyémnek pedig élvezi a társaságát és amilyen kis figyelmetlen, ezt nem tudta úgy csinálni, hogy az anyja ne vágja le és ne essen rosszul neki.

2017. nov. 4. 22:48
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes családból választottál barátnőt...kokain,rendőrség,apuci a c..ány haverokkal...Részletkérdés ugyan de nem értem hogy miért probléma 2 lyukas órát várni az angol korrepetálásra (csak tud tanulgatni míg vár pl),és azt sem értem hogy miért fura hogy heti egy éjszakát alhat nálad.Fura egy történet az egész.Nincs egy kis kamuzás benne valaki részéről?
2017. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
28%

Itt bizony sajnos csak egy megoldas van.

Ez torveny, a szulo sose engedi el a gyermeket....es mindent megtesz hogy ne engedje el.

El kell szakadni toluk, ezt ugy lehet csak hogy ha osszekoltoztok, es leszarjatok hogy kinek a szuloje mit mond vagy tesz.

A ti eletetek nem az oveke.

De meg gyerekek vagytok.....nagyon gyerekek a felnott elethez.

Semmi jo nem sul mi az ilyenbol...de azert szurkolok!!! ;)

2017. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

En azt hiszem a helyedben elfelejtenem ezt a lanyt. Nagyon fiatal vagy meg, biztosan talalsz magad melle valaki mast, aki jobb hatterrel rendelkezik. Nagyon sajnalom amugy a lanyt, de gondolj mar bele, milyen jovoje lehet ennek a kapcsolatnak. Terrorizalo kokaint szivo apa cigany haverokkal, 12 eves agyi szinten allo anyuka...Bizotsan egy ilyen csaladhoz akarsz egy eleten at tartozni? Ezek a kesobbi eleteteket is tonkre fogjak tenni. Ha a lanyukra ilyen hatassal vannak most is, (pedig azert mar nem olyan fiatal, 18 eves ha jol olvastam) akkor kesobb is bizonyara tudjak majd befolyasolni, erzelmileg zsarolni...

Es hagyjuk azt a buta kozhelyet hogy a szerelem mindent legyoz. En mar nem vagyok fiatal, es tudom hogy nem eszik ilyen forron a kasat, szoval tapasztalatbol mondom neked, ne tedd tonkre az eleted egy ilyen csaladdal.

2017. nov. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik építő jelleggel írtak. Nem a megítélés

érdekel. Nyilván van 1000 olyan apró dolog amit nem részletezek és ezért áll nehezen össze a kép a sztorival kapcsolatban. De most jelen pillanatban engem az erdekel, hogy valami aki hasonló helyzetben volt vagy ismer valamit aki volt ilyenben az hogy oldotta meg? Nem képzelem magam terminatornak, aki világot vált. Meg azt se, hogy a szerelem legyőz mindent. De passzolunk tényleg nagyon, és valahogy meg akarom próbálni kiszakítani ebből, erre adjatok tippeket. Köszönöm mégegyszer aki segít.

2017. nov. 5. 00:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Nos rendben van, megertelek, sot azt hiszem a lany is megerdemel az elettol egy eselyt, egy ilyen normalis fiu szemelyeben mint te vagy.

Egyebkent en is nagyon rossz csaladi hatterrel rendelkezem, es a megoldast no letemre en is egy jo kapcsolattol vartam. Nos nem jott ossze, minden pasim elobb-utobb az orrom ala dorgolte hogy honnan jottem. Amennyiben te nem fogsz ilyet tenni, es hajlando vagy a lanyrol gondoskodni kesobb is, akkor ime a legrealisabb verzio.

Ha a lany 17 eves, akkor mar csak maximum egy eve van a nagykorusagaig. Addig huzzatok ki valahogy. Akar ugyis, hogy nem talalkoztok, csak titokban. Ha szeretitek egymast, akkor egy evet igazan ki lehet birni. Amint a lany betolti a 18-at, szepen osszecsomagol, es veled lelep. Ha a szuleidhez nem lehet, akkor gyujts addigra penzt, es kozosen valahova koltozzetek ossze. Ha lehet minel messzebb a lany csaladjatol. Akar kufoldet is megprobalhatjatok.

De egy biztos. Nem lehet csak ugy vakon, forrofejuen, hanem esszel okosan meg kell tervezni. Gyujts penzt ra, es legyenek terveitek. Utana hogyan fogtok elni? O mit szeretne csinalni? Tanulasra van lehetoseg? Viszont gyerekszulessel meg varjatok, alapozzatok meg az eleteteket, es ha tenyleg szeretitek egymast, akkor sikerulni fog, a nehez kezdes ellenere. De nagyon esznel kell lenni, es nagyon sok ero kell majd hozza, mert tapasztalatbol mondom, normalis szulok nelkul nagyon nagyon nehez lesz.

Sok erot, es kitartast kivanok!

2017. nov. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!