Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha így nem jó? Ti...

Juju127 kérdése:

Mit tegyek ha így nem jó? Ti hogyan találtátok meg a középutat? A lányomat elveszíteni nem akarom!

Figyelt kérdés
A lányomnak , aki 19 éves van egy barátja kb. egy éve de megszakításokkal. A fiú csúnyán átverte többször. A lányom jelenleg érettségire készül de rengeteg időt töltenek együtt, teljesen oda van érte...és úgy látom hogy nincs túl jó hatással rá a fiú. Rengeteget vannak nálunk és általában henyélnek , fekszenek, mibiloznak, cigizgetnek beszélgetnek, semmi kötelesség, semmi segítség vagy aktív hozzáállás a mindennapokhoz...ráadásul az alsó szinten szeretik élni a kis életüket,ahol mi is élünk. Eddig nálunk szabályok voltak, mert van két kisebb gyermek . Este már nem nagyon rohangálhatnak a gyerekek csak ha fontos ..pisi ,inni stb.. ezek itt szokások. Ők rendszeresen kaját csinálnak éjszaka, cigizgetnek, sétálgatnak, odafekszenek mellénk tv t nézni... fürdenek késő este a mi fürdőnkben pedig nekik is van odafenn, zavarják az eddig megszokott esti nyugalmunkat. Egyébként az érettségi miatt meggyőződésem, hogy elég lenne az együttalvást kettő maximum három alkalomra redukalni de azt is megosztva itt is es a sracnal is...talan igy kucsit jobban elmelyulne a tanulasban...

2017. nov. 6. 12:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

ööö mi? te házad, te szabályaid: este nincs zajongás, használják a másik fürdőt stb.

leültetik a fiút, meg a lányotokat és megmondjátok.

egy 17-18 évesnél miért alszik heti háromszor a fiúja? nekem ez anno csak hétvégén volt megengedve, és lám felnőttem.

2017. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

A fiú beköltözött hozzátok??

Szerintem az a középút, hogy találkozhatnak, egymásnál alhatnak, de tartsák be a szabályokat. Pl. a saját fürdőjüket használják, ne a tiéteket, legyenek x óra után csendben, éjszaka ne mászkáljanak. Ha nem tartják be, akkor nem lehet ott a fiú.

2017. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%
Nemtudom mi miatt szakítottak, de nálunk hugomék ilyenek voltak teljesen. A vége az lett, hogy a srác jól átbaszta tesómat. 2 hét sírás, aztán visszakapta a család az aranyos, segítőkész hugát/ gyerekét.
2017. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
A fiu megcsalta tobbszor is, azert volt a szakitas es ahogy irod, akkor visszakaptuk a szorgalmas, tanulos lanyunkat.. tobbszor beszeltem a lanyommal,h nem kell non stop egyutt lenni de nem erti az en/mi allaspontunkat... azt mondja miert ne tévéznének velunk estenkent (mikozben hangosan cuppigva csokoloznak) hiszen neki mincs tv es a fiu imad tv t nezni... tegnap kettőjükjel beszéltem, h nem jó ez így de elviccelték.. még én is fiatal vagyok, 38 eves es en is koran kezdtem de én mindig torekedtem arra h nevzavarjam a szuleimet es disztkret voltam... es persze a sajat feszkemet alakitgattam mégha egy falat szoba is volt, nem pedig anyámékéban tollászkodtam.. de persze mások vagyunk... nem szabad megtortennie, hogy egy bizonytalan es viszonylag friss kapcsolat ennyi mindenbe belekontarkodjon..csaladi nyugi, szokasok es iskolai elomenetel
2017. nov. 6. 13:04
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Nálam ez nem volt kérdés, iskolaidőben barátnő (fiaim vannak) hétvégén alhatott itt, 1 éjszakát. A másikat általában a lánynál töltötték. Hétköznap mindenki a saját helyén, nálam is van kisebb gyerek, 10 óra után már nincs mászkálás, hangoskodás, csörömpölés, csak ami elkerülhetetlen. Hétvégén persze, lehettek a nappaliban is, amíg itt volt a barátnő, többé-kevésbé családtagként kezeltük, egyedül a saját szobám tabu, ott elvárom, hogy békén hagyjanak. Szünidőben lazábban vettük a dolgot, de ha úgy éreztem, hogy most már túl sok a jelenlét, szóltam az érintett gyereknek, és megegyeztünk mindenki számára elfogadható limitben. Sose volt belőle probléma, 18-19 éves emberrel ezt meg lehet tárgyalni normális felnőttek módjára.
2017. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

elviccelik? nem vagy határozott.

legyél az és kész.

majd aztán még te kuksolsz a hálóban a gyereked miatt.

2017. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%

4: Senkitől sem viselném, hogy mellettem cuppogjon és nyalják egymást.

Te vagy a szülő, mondd el a szabályokat és tartsák be. Ha nem tartják, akkor nem jöhet oda.

Semmi különöset nem kérsz. Találkozhatnak, együtt lehetnek. Csak normális együttélési szabályokat kell betartani.

Mondjuk nekem soha nem jutott eszembe fiatal felnőttként, hogy bebújjak a szüleim közé a barátommal és ott nyaljuk egymást. Azért ez számomra eléggé beteges :D

2017. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Tudom, h a lanyom imad minket na de igen... nem normalis, h mellettunk, előttunk cuppognak...
2017. nov. 6. 13:14
 9/31 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, hatarozottabbnak kell legyek..
2017. nov. 6. 13:20
 10/31 anonim ***** válasza:
65%

Te jó isten! Ha a jövő héten a fiú a szádba szarik, azt is eltűröd?

Férjed nincs? Vagy az is csak egy papucs?

Eszem megáll, nekem ilyen 19 évesen eszembe nem jutott volna, örültem, hogy faterom egy héten egyszer elengedett a barátomhoz, de akkor is haza kellett érnem este 10-re...Ja és ez persze nem érettségi előtt volt, hanem utána, 19 évesen már nem érettségiznek az emberek.

2017. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!