Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki felnőttként döbbent rá, hogy mennyire hasonlít a szüleire?

Figyelt kérdés
Én nem.vagyok jóban velük. Mindketten rendszeresen bántalmaztak fizikailag és lelkileg is. Rengeteg olyan szófordulat, mozdulat, reakció van, ami szörnyen fájt tőlük, szinte kísértetek. 26 éves vagyok, és most jutottam el oda, hogy ezek közül a számomra bántó dolgokat én is csinálom másokkal. Sokkoló felismerés volt. Én nem akarok ilyen lenni. Eddig nem vettem észre. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy most van egy párom, akibe életemben először igazán szerelmes vagyok. Valami hülyeséget magamra vettem, mire pont ő mondta, hogy na most így beszélek mint anyám. Szörnyű felismerés volt, hogy mennyire igaza volt, és sorra jöttek fel az emlekképek, hogy mikor voltam még olyan mint a szüleim. Olyan szégyen és bűntudat van bennem. :(
2017. nov. 9. 14:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért.
2017. nov. 9. 14:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van.Én...sajnos én is néha felfedeztem magamban anyám rossz tulajdonságait.De azért még így is sokkal jobb vagyok.Kb. tizenéves koromban jöttem rá,h. az, ahogy ő viselkedik (Sértődékeny, hirtelen haragú és haragtartó, folyton elégedetlen,agressziv,állandóan rosszkedvű)nem vezet semmi jóra.Azóta folyamatosan próbálok nem hasonlítani rá annyira.Sokmindent sikerült elhagyni,de a lobbanékonyság még mindig gyakran előjön.😕Sajnos nem tudok többet segíteni, minthogy ezt leírtam.
2017. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálam ia gyakran előjönnek olyan gesztusok reakciók mint szüleimnél de szerencsére nekem remek gyerekkorom volt és jó a viszony tehát nem érint negatívan habár néha kicsit zavar de nem vészes. Szerintem nálad ez már egy jó dolog ha észreveszed magadon, odafigyeléssel és türelemmel ezek kiküszöbölhetőek ne legyen benned szégyenérzet hanem mindig próbálj jobb lenni ebben kérheted hozzád közelállók tanácsait hogy mi az ami szerintük nem elfogadható és ezek alapján formálhatod a viselkedésed olyan irányba ami neked és környezetednek is célravezetőbb.
2017. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


#2 sajnálom. Nekem is a lobbanékony sáv az, ami a legfontosabb szembetűnőbb (mármint így utólag látom). Sokszor mikor bedühödök, színe nem is emlékszem rá utólag, vagy is de, de olyan valótlan. :/ Nem tudom értesz e. Az, hogy ezt leírtad, nár sokat segített :)

2017. nov. 9. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az van, hogy a szüleinkből jöttünk létre, ők neveltek, tehát elkerülhetetlenül hasonlítani fogunk rájuk. De nem kell ennek így lennie, ha tudatos az ember, "levetkőzheti" a szülői hatást. Elmehetsz pszichológushoz, ő is segíthet.
2017. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TR75 ***** válasza:

Szerintem olvasd el L. Stipkovits Erikától a Szeretettel sebezve című könyvet. Pontosan erről szól.

[link]

2017. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is egyre gyakrabban veszem észre magamon, és mindig megdöbbent. Nem örülök neki.. De azt hiszem már az is valami, hogy egyáltalán észreveszem.

Nincs ezen mit szégyellni, ez nem tudatos. 15-20 évig a nap nagy részébe őket figyelted, elkerülhetetlen, hogy a mozdulataikat, a szófordulataikat lemásoltad, szinte beléd ivódtak. Majd a gyereked ugyanígy lesz a titeiddel - de talán azok már más idegesítő szófordulatok lesznek. Vagy nem. :)

2017. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukám kicsit ilyen irányításmániás, ha valamit nem úgy csinálok mint ő , beleszól, idegesíti, és bennem is megvannak ezek a tulajdonságok, főleg ha a párommal vagyok, de próbálok már változtatni ezen, meg türelmesebb lenni
2017. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ez nálam 14-18 éves koromban volt a legerősebb, amikor már otthon és a suliban nem vertek. Szörnyen agresszív és gonosz voltam másokkal, pont olyan votam mint a filmekben az a gyerek a suliban aki veri és zaklatja a gyengébbeket. Sok gyereket elüldöztem a suliból a szekálások/verések által, megrugdostam apámat, a barátnőmet is bántottam. Szóval egy igazán aljas féreg voltam.

Mostmár ez a része eltűnt, de bőven sok más negatívumot megszoktam magamon figyelni ami a szüleimre is jellemző.

2017. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!