Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám folyton piszkál....

Apukám folyton piszkál. Szeretnék minél többet távol lenni otthonról, hol találok Budapesten olyan helyet, ahol egész nap ellehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz, mert gyerekkorom óta engem szemelt ki célpontjaként, én voltam a leggyengébb láncszem, amibe így, felnőtt fejjel gyomorforgató belegondolni, hogy egy felnőtt férfi a saját lányát képes mentálisan teljesen tönkretenni. Olyan szinten vagyok, hogy egyetlen beszólástól képes vagyok sírni. Az önbizalmam romokban, idegenekkel nehezen kommunikálok, dadogok.

Teljesen félresiklott az életem amióta végeztem a középiskolával, szeretném összeszedni magam, és mielőbb elköltözni innen, de úgy nehéz, ha folyton itthon vagyok. Nem jó nekem ez a légkör, folyton feszült vagyok, készenlétben állok, mikor kapom az újabb adag önbizalomrombolást.

Idáig ezek az ötleteim támadtak: könyvtár, ez azonban csak hétfőtől szombatig, határozott időszakban áll a rendelkezésemre. Hamarosan beiratkozom egy szinte egész nap nyitvatartó konditerembe. Parkok, itt viszont a hideg időre való tekintettel nem szeretnék sok időt tölteni, nem szeretnék megbetegedni. Egyéb ötletek? Köszönöm a segítséget előre is! :)


2017. nov. 9. 23:26
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nem említettem, de biztosan felmerül a kérdés, hogy tanulok vagy dolgozok-e, jelenleg dolgozom, de szeretnék visszaülni az ìskolapadba.
2017. nov. 9. 23:29
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Szomorú, hogy erre kényszerülsz :(

Plázák, nagyobb gyorséttermek, egyetemek-főiskolák (senki se nézi, hogy odajársz-e vagy sem, pl. Corvinuson vannak tök jó beülős helyek, ahol van szék, asztal, még szekrény is van amibe tudsz pakolni és le tudod zárni igazolvány segítségével, a SOTE vas utcai épületében van számítógépterem, azt is simán használhatja bárki stb.) nekem ezek jutottak az eszembe.

2017. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
De ha dolgozol akkor hogy lehetsz egész nap otthon?
2017. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sajnos ez van. :| De igyemszem változtatni. Köszönöm, ez jó ötlet, ott wifi is van, többnnyire csendes környezet, tökéletes! :)

Nem minden nap dolgozom, mert jelenleg nem bírnám, kikészítene a folytonos robotolás. Tudom, hogy milliók kibírják, de egyelőre annyit vállalok, amennyi terhelést bírok.

2017. nov. 10. 00:26
 5/24 anonim válasza:
84%

Vannak emeletes kávézók, teázók, ahol nagyon ki otthonos a légkör és az emeleti részen nem fog feltűnni senkinek, ha sokáig vagy, mert általában midenki elidőzik ott, aki már veszi a fáradtságot, hogy felsétáljon odáig. Többen laptopot is szoktak vinni ilyen helyekre, szóval még inkább beleolvadhatsz a tömegbe :)


Egyébként megértelek, hogy nincs erőd végigvinni egész hetes melót. Én jelenleg tanulok, de eléggé félek, hogy pár év múlva, hogy fogok majd dolgozni teljesn műszakban, mert ott nem lehet csak úgy beteg jeleteni... én pedig nem vagyok egy szívós fajta - semmielyen értelemben :/

Megkérdezhetem, hogy te mit dolgozol(itt vagy privát üzenetben), hogy részmunkaidőben tudod csinálni?

2017. nov. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
78%
Mi az hogy apukad folyton piszkal? Mire fel? Mit szol anyukad hozza?
2017. nov. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha el akarsz költözni ahoz mnden nap kell dolgozni nem csak alkalmanként ,és birni kell ,mert akkor miből akkarsz megéln egyedül ?
2017. nov. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészről sajnállak, mert senki nem ezt érdemli a szüleitől. Másrészt életképtelen vagy. Anyám pont olyan volt, mint a te apád. 19 évesen fogtam magam, eljöttem otthonról albérletbe. Párommal élek, ő 2 műszakban tolja 19 éves kora óta, most 23 havi nettó 180 ezret minimum hazahoz, én pedig állandó délelőttel keresek 140-160 között.

Egyébként Aldiba,Lidlbe ilyen helyekre érdemes lenne beadnod egy önéletrajzot, mert a munka egyáltalán nem annyira leterhelő, mint egy gyárban a soron, és a fizetés sem rossz. Szóval szedd össze magad, és hajrá. Magától semmi nem fog megoldódni, és ha annyira zavar amit apád csinál, akkor felszívod magad annyira, hogy kibírd a munkát. Lásd a saját példám.

2017. nov. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként egyelőre nekem is csak egy érettségim van, de apukám felhozta, hogy kisegítene annyival, amennyit jelenleg keresek, hogyha mégis elmennék egyetemre.

De valószínűleg erre nem lesz szükség, mert külföldre költözünk (én és a párom) amint megszereztem a jogosítványt. Mert munka mellett még azt is csinálom..

2017. nov. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Menjél el MINDEN NAP dolgozni (mint csinálják sokan), vagy örökre ott ragadsz. Hisz hébe-hóba melokbol soha nem szedsz össze annyi pénzt, hogy elköltözhess.

Én is voltam ilyen remek helyzetben mostohám által, de minden nap meloztam akár 10 orát is, hogy mielöbb elhuzhassak és nem plázákban tengödtem és vártam a csodát.


De ha neked jo hogy csak ücsörögsz, ahelyett hogy hasznos dolgot tennél, akkor hajrá.

2017. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!