Anyának ehhez van joga?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy anyámnak van joga ahhoz, hogy nem enged el apámhoz? 2 éve elválltak, eddig az volt a probléma, hogy mivel anyámmal lakom apa nem foglalkozott nagyon velem, részben mert utáltam a barátnőjét. Mostanra viszont elég jó kapcsoladban vagyok velük, a barátnőjét is megkedveltem.Anyámnak most meg az a baja, hogy minden második hétvégén elvisznek, meg most nem vártak a másodikkal, hanem következő hétvégén elakartak vinni. De ő nem engedi.(anyammal amúgy nem vagyok jóban) Gondolom valamennyi joga van hozzá, de mennyi?

14/L


2017. nov. 11. 13:04
 1/8 anonim válasza:
46%
Szerintem(ez csak az én véleményem)van joga de az apukádnak is van joga hozzád.Ha akarsz elmenni oda akkor menj ha apukád is akarja.És ahogy értettem a anyukáddal többet vagy szoval nyugodtan ott lehetsz az apukádnál 1 napot.De ahogy mondtam mindkettő szülődnek van joga hozzád de ismétlem ez csak az én véleményem.
2017. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vitás a láthatás, lehet kérni (bármelyik szülőnek) a láthatás rendezését.

Nem vagyok képben, hogy a gyámhatóságon, vagy a bíróságon és az mindegyik fél számára kötelező.

Amúgy meg, ha anyáddal "nem vagy jóban" akkor kérd az elhelyezésedet az apádnál, majd kiderül, hogy velük meddig leszel jóban.

Próbáld csak ki!

Egész más dolog egy kamaszlányt ellátni és nevelni a hétköznapokban, mint hétvégente jó kis programokat csinálni vele.

2017. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha szabályozva van hivatalosan láthatás, akkor anyád akkor köteles elengedni, amikor az "jár". Ha kéthetente mehetsz apádhoz, akkor más idöpontban nem kell elengednie, de szerintem - hacsak nincs valami tényleg komoly oka -, az lenne a normális, ha elengedne.
2017. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
A láthatáskor KELL biztosítania, hogy ott legyél, minden más esetben ő dönti el, mehetsz-e.
2017. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha úgy van papíron megállapítva a láthatás, hogy minden második hétvégén, akkor van joga anyudnak megtiltani. Más kérdés, hogy nem kellene neki, hanem inkább örülnie kellene, hogy jóban vagy apáddal, és támogatnia ezt.
2017. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Anyád arra használ fel téged, hogy még ennyi idő után is betartson apádnak.

Nyilván nem véletlen, hogy otthagyta apád a pic.ába.

2017. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Utolsónak: Apám hagyta el Anyámat, mert eléggé kibírhatatlan. Amúgy van 3 felnőtt bátyám is, akik szintén ugyanezen a véleményen vannak.
2018. jan. 11. 19:15
 8/8 A kérdező kommentje:
2* bátyám van(félre nyomtam)
2018. jan. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!