Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van akkor, ha valaki...

Mi van akkor, ha valaki megbánja, hogy gyereke született?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi van akkor, ha valaki nem akar gyereket, de mégis rábeszélik a rokonok-ismerősök. Azután megbánja, hogy vállalta. Valahogy szabadulni akar a helyzetből mondjuk és ezért tesz is valamit. Később mekkora eséllyel bánja meg? Megbánja egyáltalán, hogy szabadulni akart a szituációból? Később képes lehet normális családi életre?

Egy kedves ismerősöm terhes lett. nem akart gyereket vállalni jelenleg. Túl sokáig tartott neki, hogy eldöntse, mit cselekedjen és kifutott az időből, hogy elvetesse. Meghozta viszont a döntését, hogy ha megszületik, örökbe adja. Azt mondja, ez a végleges döntése, jól átgondolta. Később lehet belőle még olyan ember, aki saját családot szeretne? Egy ilyen döntés pozitív vagy negatív irányba sodorja? Ez alatt azt értem, hogy talán szívesebben vállal évekkel később egy terhességet és szülést, vagy éppen ellenkezőleg, soha többet hallani sem akar a lehetőségről? Van vagy volt olyan aki soha nem bánt meg ilyesmit? Aki nem bánja meg az ilyen döntését, annak később mekkora eséllyel lesz saját családja?

Nem rábeszélő, lebeszélő és főleg nem mellébeszélő hozzászólásokat szeretnék! Tapasztalatokat szeretnék olyanoktól, akiknek az ismeretségi körében előfordult ilyen helyzet vagy akár név nélkül le meri írni ha saját maga volt ilyen részese.



2017. nov. 15. 12:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Ismerek olyan anyukát,aki örökbe adta a gyermekét,mert nem akart gyereket semmiképpen. Mindennap eszébe jut,és mindennap megsiratja. Azt mondja átkozza a napot,amikor kitalálta,hogy örökbeadja,illetve azt a napot amikor örökbe is adta. Van egy gyereke,de lelkileg teljesen megviselte a másik "elvesztése". Mindig gondol rá,hogy most lenne x éves.. Persze biztosan van ellenpélda is.
2017. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem éppn ez volt a kérdés, de az én anyám nagyon megbánta, hogy lettem. Sajnos nem adott örökbe, csak lepasszolt a nagyszülöknek. De néha rátört a lelkiismeret vagy a birtoklási vágya a gyereknek mint státusz szimbólumnak és akkor hazavitt. Nem szeretett engem és éreztette minden nap, hogy tönkre tettem az életét. Így aztán ő is tönkre tette az enyémet amíg tehette. Jobb lett volna mindenkinek ha örökbe ad. A testvéremet már elvetette. Illetve azt mondta elment, mert elesett. De nem hiszem. Pedig akkor legalább ott lettünk volna egymásnak. 😢
2017. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Aki olyan ostoba, hogy családi rábeszélésre szül, az megérdemli.


Csak persze szegény gyerekkel tol ki.

2017. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Hogy mi van akkor ? Szerintem nincs semmi. Sokfélék vagyunk, eltérő az érzelmi életünk, más az ösztönéletünk. Van, akiben a szaporodási ösztön és annak minden velejárója az ivarérettség elérésével (van akinél már korábban is) nagyon erős és van, akiben szinte a felszínre sem jön. Persze az ember a kor előrehaladtával változik, lelkileg is. Van, akiben az ösztönök csak "túlérett" korában jönnek elő, amikor már késő. Sokan egyszerűen egoisták, önzők, saját "jólétük", saját fontosságuk előbbre való mindennél és minden zavaró tényezőt háttérbe szorítanak. Igaz, mindehhez azért kell egy "élettárs" is, akivel egy hullámhosszon vannak, akár így, akár úgy. Személy szerint nagyon tudom becsülni azokat az embereket, akik sokat és nagyot alkottak és emellett megfelelő időben gyerekeket is világra hoztak és tisztességgel fel is nevelték őket.
2017. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Egyik ismerősöm azóta is bánja hogy örökbe adta a babáját. Nem sokkal a baba születése után el is költözött az ország másik végébe.
2017. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok én senkit rábeszélni vagy lebeszélni és remélem mellébeszélésnek sem fogod érezni, de a kifejtést olvasva egy dolgot hiányolok:


HOL AZ APA????


Végig arról volt szó, hogy a nő gondolkodott, mit csináljon, a nőt rábeszélték a rokonok, a nő úgy döntött, örökbe adja stb. És utána a kérdés is az, hogy a nő vajon később szívesen fog-e vállalni gyereket.


Nos, úgy gondolom az örökbe adáshoz mindkét szülő beleegyezése kell.

Hogy mennyire kényszerhelyzetben cselekszik a nő, ezt csak ő tudja. De ha nem erős a kényszer, mégis megszabadul a gyerektől, akkor nyilván később sem nagyon fog akarni gyereket.

A férfira mindez ugyanúgy igaz.

Egyébként elképzelhető, hogy a rokonok vennék örökbe, ha már annyira akartak gyereket. Ennek az az előnye meglenne, hogy évek múlva akár visszatalálhatna kisgyerekéhez.


Mivel a nők terhesség alatt hormonálisan eléggé meg vannak bolondulva, még az is lehet, hogy a szülés után meggondolja magát és mégis ő akarja felnevelni.

Van egy ilyen törvényszerűség, hogy amiért/akiért nagy áldozatot hozunk, ahhoz nagyon ragaszkodunk. A terhesség terhe és a szülés fájdalma ezt is kihozhatja belőle.

2017. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 44 évesen született a 3. fiam, és nem volt tervezett gyerek. Mégis a vetélés, az örökbeadás nem jött egyszer sem szóba nálunk. És nem vallási okokból vagy hasonló. Hozzáteszem, hogy olyan európai országban élünk, ahol se GYES, GYED, stb. nem létezik. Így anyagilag nagy terhet jelent egy gyermek vállalása. Szerintem az, hogy egy anya megbánja-e, hogy örökbeadja-e a gyermekét, azt csak hosszú évek elteltével lehet megmondani. Van olyan nö, aki ezt racionálisan tudja kezelni, és késöbb sem vált ki traumát nála. És van olyan is, aki sokáig elnyomja magában a fájdalmat, de késöbb ellenállhatatlanul tör elö a lelke mélyéröl. Szerintem, az az anya, aki nem képes a születendö vagy már megszületett gyermeknek szeretetet adni, nem képes nyugodt családi hátteret biztosítani, és nem képes az alapvetö dolgokat (tiszta környezet, ruházkodás, egészséges élelmezés) biztosítani, akkor ilyen esetben jobb, ha a gyermek örökbeadásra kerül - a gyermek érdekeit szem elött tartva.
2017. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok. Az szüleim elváltak 2 éves koromban. Az apám meg sem próbált küzdeni értem. Nem tudom mit szólt volna, ha anyám örökbe akar adni. Szerintem nem tiltakozott volna mert ő nem akart nevelni később sem mikor én kértem. Viszomt később ő akart gyereket és nagyon megkomolyodott, felelőségteljes lett. Az anyám nem. Nem egyformák az emberek. Engem pl. Akartak csak nem tudták mivel jár a gyereknevelés így 2.hónap múlva odaadtak a nagyinak mert nem bírták. Anyám karriert akart apám papucs volt vagy ki tudja miért ment ebbe bele. Aztán ők is összevesztek így meg végképp púp lettem a hátukon.
2017. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Anyám is megbánta, de nem adott örökbe sajnos, és én ittam meg a levét. Annál rosszabb nincs, mint olyan szülővel felnőni, aki utál rád nézni is.
2017. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Goldmund73 - "Nos, úgy gondolom az örökbe adáshoz mindkét szülő beleegyezése kell." - ez ELVILEG természetesen így van, a gykorlatban is, HA ismert mindkét szülő, tehát apasági vélelemmel járó házasságban élnek, vagy van teljes jogú apasági elismerő nyilatkozat, esetleg folyamatban van apasági per. Minden más esetben az apa jogilag nem létezik, tehát a beleegyezése se kell. És hát az örökbe adók döntő része nem ebből a körből kerül ki.

Kérdező "Az érdekelne, hogy mi van akkor, ha valaki nem akar gyereket, de mégis rábeszélik a rokonok-ismerősök." - erre a legtipikusabb eset az, amikor a nő a férfi akarata ellenére megtartja a gyereket, mert "majd, ha a karjában tartja, majd..." - na ebből az esetek cc. 90%-ban az lesz, hogy a két ember megutálja egymást több életidőre, a gyerek meg vagy egy harcmezőn fog nevelkedni, vagy azzal, hogy a biológiai apja nem kíváncsi rá.

És persze, egy ilyen helyzetben lévő férfi egy másik alkalommal, egy közösen vállalt gyereknél teljesen másként fog viselkedni.

2017. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!