Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Visszaállítanátok a régi rendszert?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 évvel ezelőtt elváltunk. Az első döcögős időszakot leszámítva jól meg tudtuk beszélni a dolgokat, sokat foglalkozott a gyerekekkel. Pár hónapja összejött egy nővel,. akinek ez nem tetszett, ami miatt többször összeveszetta g yerekekkel és velem is. Pl megbeszéltük hogy kedden és csütörtökön ő megy a gyerekekért, én pluszmunkát vállaltam. Aztán aznap hívott, hogy mégsem megy; vagy nem is ő hívott, hanem a portás az iskolában hogy ott vannak felejtve a gyerekek. Pár ilyen eset után úgy döntöttem, hogy akkor legyen a bíróság által meghatározott láthatás, de sajnos akkor sem mindig jött mert családi programjuk volt az új nővel. Volt, hogy nem is telefonált, nagyon megviselte a gyerekeket.


Most szakítottak és ő szeretne megint sok időt lenni a gyerekekkel. Ők 7 és 9 évesek, a nagy nem szeretné, ő haragszik az apjára. Beszéltem vele, de elég ellenséges.


Ti mit tennétek? Próbálnátok meggyőzni? Megmondom őszintén nagyon féltem őket, sokat sírtak ezekben a hónapokban amikor hiába várták az apjukat, nem szeretném ha ez megismétlődne. De azt sem szeretném, hogy ne legyen része a mindennapjaiknak.


2017. nov. 16. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem állítanám vissza, mert ha jön egy új nő, akkor megint ez lesz.
2017. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Beszelnek eloszor errol oszinten a volt ferjjel. Es a reakciojatol fuggne, hogy visszaallitanam-e. Vajon o is rajott arra, hogy egy partner barmikor eltunhet az eletebol, a gyereke viszont orokre a gyereke marad? Sajnalja ami tortent? Vagy talal maganak kifogast?

Ettol tennem fuggove. A gyerek bizalmat meg szerezze vissza o.

2017. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Mondd meg az exnek, hogy visszaállhat a régi rendszer, ha ő becsülettel megbeszéli a gyerekeivel, különösen a nagyobbikkal, hogy miért hanyagolta őket és úgy általában mire számíthatnak tőle a jövőben.

Neked egy szót sem kell szólnod, a gyerekek úgyis ki fogják ismerni az apjukat, mert nem hülyék.

2017. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálam ezt mindössze egyszer játszaná el valaki, hogy sz--rik a gyerekeire a nője miatt. Részemről nincs kérdés ebben a történetben, apuci mehet a levesbe. Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek akkor eldöntik, akarják-e látni.
2017. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Látom rajta hogy bántja a dolog, de nem kért bocsánatot a gyerekektől, nem beszélt velük. Sajnos nem túl jó ebben.
2017. nov. 16. 12:29
 6/18 anonim válasza:
11%

Nekem van egy olyan érzésem, hogy leginkább a szex miatt akar visszajönni nem a gyerekek miatt!

Gondolom a csaj lekoptatta, kihasználta amennyire lehet!

Ilyenkor jönnek elő általában a gyerek témával!

Ezzel újra be lehet hülyíteni az anyucikat, akik általában vissza is fogadják a hapsikat szintén hasonló okok miatt na meg ketten még is csak könnyebb anyagilag is! Meg senki sem akar égni a többi szülő előtt egy csonka családdal!

Főleg a nőnek ciki ez ha másik nő miatt lép le az apuci!

Ezt meg egy idő után úgy is el lehet sunnyogni mások előtt

Ha a gyerekek érdekelték volna, ezt korábban is megmutatta volna, de az írásodból az jött le, hogy a csaj akkor fontosabb volt! Véleményem szerint úgy is vissza fogod fogadni mert te sem szeretnéd egyedül nevelni a két gyereket! Próba szerencse, de szerintem legközelebb majd megoldja ügyesebben a félremenést, hogy ne legyen balhé!

2017. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Azt kérdezted, mit csinálnék. Én leülnék egy nagy beszélgetésre. Megkérdezném, hogy mi az oka annak, hogy a nő fontosabb, mint a gyerekei. És hogy ő ilyen embernek érzi-e magát, mert én ilyennek látom. És megpróbálnám megértetni vele, hogy a gyerekek mit éltek át. Beszélgetnék vele az előre tervezett programokról, és arról, hogy nem lehet csak úgy semmiért felborítani a másik ember terveit, programjait.

És igen, ettől a beszélgetéstől tenném függővé, hogy visszaállítanám-e. Attól függően, hogy látnám, hogy magába néz-e, vagy látnám, hogy megértette-e egyáltalán a problémát.

Nem vagy könnyű helyzetben, könnyen beállíthatnak úgy, hogy te vagy a rossz, mert ellene neveled a gyerekeket, de ez nem így van, és okosan kell kezelned, mindig a gyerekeid érdekeit nézve. Bár úgy látom, te így teszel, és tettél eddig is.

Egy dolog vígasztaljon, a gyerekeid hamar megnőnek, és át fogják látni a helyzetet. Látod, a nagyobbik gyerekednek már kialakult a véleménye, és később még jobban ki fog. És ezzel csak apuka jár majd rosszul hosszú távon. Ezt kellene megértetni vele. Első a gyerek, második a nő, illetve meg kell keresni az egészséges egyensúlyt.

2017. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6-os, te eléggé félreértetted. Szó sincs róla, hogy hozzám jönne vissza. A gyerekekkel szeretne több időt tölteni.
2017. nov. 16. 12:37
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sajnálom a kicsiket, nekik lehet a legnehezebb. A volt férjed hatalmas hibát követett el, nem tudom, hogy tudja ezt jóvá tenni. Nem tudom, hogy hagyhatta őket ott az iskolába, ez a gyerekeket nagyon megrémíti és nagyon elveszítik a bizalmukat az apjukban. Nem tudnám megmondani mi lenne a legjobb a gyerekeknek, de ha tudnám én azt csinálnám. Az lenne a megoldás ami a gyerekeknek a legjobb.
2017. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem, csak ha a gyerekek is akarják. Egy gyerekkel nem lehet játszani. Esetleg újra közel kerülnek egymáshoz, de ha jön egy új nő, aki hasonló, mint az előző, akkor hogyan mondod meg a gyereknek, hogy apukád most már nem annyira kíváncsi rád?

Ha olyan nője lett volna, akimnél ez nem gond, az más, de úgy látszik, ilyeneket választ.

Látogassa őket az előírt időben, és ha új kapcsolata lesz, aki normálisan áll hozzá, akkor lazítanék.

2017. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!