Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenki szekál hogy adjam...

Mindenki szekál hogy adjam anyámnak a telefonomat, de nem akarom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval a nyári fizumból vettem magamnak egy új telefont és nem hagy békén a családom hogy adjam oda anyámnak a régi telefonomat. Amúgy most nem is jó szóval meg fogom javíttatni, de egyszerűen mindenki mindenféle fösvénynek lehord hogy de én márpedig adjam oda mert mire nekem. Amúgy használtam eddig is, meg ha futni megyek vagy csak úgy valahova ahol elejthetem vagy biciklizek eleve azt hordom, meg úgy a szívemhez nőtt, anyám meg csak időt nézni használná, még telefonálni se tudna mert nem ért hozzá. Sőt még csak ő nem is kérte hogy adjam neki azt mondta nem kell neki. Akkor minek nem szállnak le rólam? Uncsim, testvérem, apám, mindenki.. mi közük van a telefonomhoz? Amúgy is nagyszüleimtől kaptam pénzt ballagásomra és abból vettem azt is mert ők sose vettek nekem telefont. Szóval nem értem miért kéne megválnom a régitől. Anyám meg nem tudom minek nem vesz magának egy szar nyomógombos telefont akkor ha annyira kell neki 5000 forintból már lehet venni egy alap telefont.. mi a fenét csináljak? Uncsim is azt mondja megcsináltassa anyámnak. Nekem meg gondolom nem. És már szégyellem mondani hogy én nem akarom odaadni mert rendesen nekem állnak öten hogy milyen vagyok.. egyszerűen szeretem azt a telefont nem akarok megválni tőle.. Mit csináljak? Adjam akkor oda? Vagy mit mondjak nekik hogy leszálljanak rólam? Vegyek anyámnak egy gombosat? Vagy mit csináljak??? :(

2017. aug. 21. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem akarod odaadni, ne add, főleg, hogy nem is anyád kéri. Apád vegyen neki egyet, ha annyira telefont akar a feleségének, a testvéred, na meg pláne az unokatestvéred meg ne szóljon bele, mert semmi közük hozzá.

Ne csinálj semmit, mondd meg, hogy NEM, és onnantól kezdve hagyd ott őket, amikor elkezdenek erőszakoskodni.

2017. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De olyan szarul esik hogy mindenki lehord minden irigy dögnek.. mellesleg testvéremnek is 2 telefonja van de az már nem számít és az egyiket nem is használja.. nem tudom minek az enyémet követelik..
2017. aug. 21. 15:53
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Ne akadj fent ezen ennyire. Ha annyira nem fontos add oda.
2017. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Mondd, hogy csak utánuk.
2017. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Pont azt akarják elérni, hogy szarul essen, és megtörj. Ne foglalkozz velük, ahányszor piszkálnak, fordíts hátat és hagyd ott őket.

Vigyázz, ki ne lopják tőled, ezek után azon se lepődnék meg...

2017. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha meg végképp nem bírod, mondd nekik hogy meghirdetted a neten, és megvették. Csak utána jól dugd el.
2017. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg őket, ha ennyire fontos, miért nem adják oda a sajátjukat vagy miért nem vesznek neki. Tele lesznek kifogásokkal. Akkor szépen megmondod, hogy neked is vannak érveid, pl hogy a tiéd és te döntesz a sorsáról, hogy használod, ráadásul anyukád se akarja.
2017. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

En mindig anyunak adom a "levetett" teloimat. Igazából, legutoljara vettem neki egy újat, kozepes arkategoriasat, mert ugy vettem eszre az elozot is szerette... Ezt is tok szereti es megtanulta használni pedig 60 feletti. Ha mindenképpen azt választod h nem adod oda, kamuzd h nem lehet megcsináltatni aztan csoki.. Amúgy pl h futni meg stb.kell, ok.. de en biztos nem cserelgetnem a kartyakat ide-oda bringazas meg futás elott, mert az se tesz jot neki.. Tudod.. ketto teloval meg járjanak a drogdealerek.. De hat te tudod.

En ha mar nem adnám oda eladnám azt azt mondanám, h a szervizből se hoztam haza mert azt mondtak higy menthetetlen.. Úgyse mennek utana, h igaz-e.

2017. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Én odaadnám, mert ha még kellene a régi, akkor nem vettem volna újat!
2017. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Mondd azt, hogy elhagytad/eladtad/javíthatatlan és le van tudva.
2017. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!