Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit engedsz a gyerekednek?...

Mennyit engedsz a gyerekednek? ~15-19 éves korosztály.

Figyelt kérdés

Ma a Lidl-ben voltam, és hallottam egy kamasz gyereket hogy veszekszik az anyjával egy energiaital miatt, amit nem engedett hogy meg vegye. Én már ugyan 25 elmúltam de, előjöttek a régi dolgok amik akkoriban nálunk is aktuálisak voltak, emlékszem vita volt a a lyukas fogam miatt is, hogy ha nem szoktam volna rá a kólázásra akkor tömni sem kellett volna, ez volt 14 éves korom körül.

Amikor elérhető volt szélesebb kínálatban az energiaital én is megkóstoltam párat és kialakult egy ízlésem, mai napig iszok naponta egyet van hogy kettőt.


Sajnos rossz hír övezi mert örök harc folyik érte, egy 40-50 éves emberrel pl nem lehet megértetni hogy egy 2,5deci nem tesz ki 5 csésze kávét, így a szemem sem ugrik ki tőle.


Sört 17 éves koromtól engedtek inni egy teljes dobozzal, és boltban sem rakatták vissza velem, töményért már nem szóltak mikor dolgozni kezdtem, illetve jó fajtát iszok csak 1-1 liter whisky/konyak.

Csak itthon iszok, ha tudom nem kell később vezetni.


Visszatérve a kérdésre, sok szülőt nem értek meg így felnőttként sem, számomra bosszantó hogy egy édességet vagy mást tiltanak. Akkor milyenek azok a szülők akik elfogadják ha a gyerekük alkalmanként drogot használ? Nem omlanak össze, mert tisztában vannak vele hogy bár az Ő gyerekük, önálló felnőtt aki független. A másik szülői réteg már egy ilyenben tönkre menne.


Én bár nem szeretnék soha gyereket ebbe az országba, de ha Apa lennék soha nem tiltanék a gyereknek semmit, ha ki szeretne próbálni valamit mert látta másnál, leülnénk és kipróbálnánk, a többit meg saját belátására bíznám. Nyugodtabb lennék ha nyitott volna előttem "Figyu, ma este elmegyünk szórakozni lehet fogunk inni is valamit, ha telefonálok eljöhetnél értem" Ilyet hány gyerek mond a szülőnek? Inkább az a jellemző a magyar társadalomra hogy hazudnak házasságban, szülőnek.


Mai napig visszacseng a fülemben, az a beszélgetés Szülő: mennyit ittatok?

Gyerek: csak két sört.

Ezzel szemben pedig hulla részeg a fiatal. Ha nem félne a gyerek a dorgálástól, rosszabb esetben a veréstől, meg mondaná egyenesen hogy fél liter vodkát, meg fene tudja még mit.


Nekem is kellett utcán aludnom nyáron, hogy addig tisztuljak legalább amíg saját lábon haza bírok menni és ne nyakassal fogadjanak 19 évesen. Mennyivel másabb lett volna hogy ha cirkusz helyett, segítenek leöltözni, és megmosakodni.


2017. nov. 18. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen egyetértek veled, a legrosszabb az, amikor a gyerek pont amiatt kerül veszélybe, mert pl nem meri megmondani, hogy ivott, és inkább részegen botorkál haza. Nekem 15 éves a lányom, elengedem bulizni, és amikor vége van, rám csörög, megyek érte autóval, rám az hozná a frászt, ha éjszaka kellene egyedül vonatoznia/buszoznia. Falaztunk már a barátnőjének is, nálunk aludtak, későn jöttek haza, akkor is mentem kocsival kettőjükért. Ez számomra is megnyugtatóbb, mint azon aggódni, vajon mi történik velük hazafelé.
2017. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Erre a kérdésre majd térjünk vissza akkor, ha kamasz gyereked lesz. Akkor máshogy fogod látni a dolgokat. Én is megfogadtam hogy engedem a gyerekem bulizni, de a mostani 14-19 évesek olyanok, hogy nem szívesen engedem el közéjük. Nem benne nem bízok, hanem a többiekben. Több olyan is volt hogy a rendőrök vitték haza a magukról nem tudok 15 éveseket, vagy ott szexeltek az utcán, a mi bokraink alatt.

Ráadásul két éve sincs, hogy egy hónapig volt kómában egy helyi 14 éves, mert a buliban túltolta a drogot.


Majd ha neked is lesz gyereked, és a körmöd lerágva izgulsz érte ő meg végighányja cserébe a lakást, majd akkor is tedd fel ezt a kérdést kérlek.

2017. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Az ugyan régen volt, amikor a fiam a kérdéses korosztályban volt, de emlékeim szerint nem igazán tiltottunk neki semmit, igaz bennünket, a szüleit sem látta sokat italozni. Az anyja is mértékletesen dohányzott. Szerencsére a dohányzást is inkább csak kipróbálta vizsgaidőszakban, nem szokott rá, alkoholt meg mértékletesen fogyaszt, mert fáj tőle a gyomra (fekély vagy hasonló).

A kólával kapcsolatban nincs igazad, mert a foszforsav rendszeres fogyasztása csontritkuláshoz vezethet, mint az öcsémnél.

Látszik a kérdésedhez fűzött kommentből, hogy nincs gyereked, mert akkor egy tudatos szülő egészen máshogy áll hozzá a dolgokhoz, mint ahogy azt korábban képzelte.

2017. nov. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Te draga, egy 40-50 eves ember tud olvasni, igy azt is tudja, egy energiaital kb. egy csesze kavenak felel meg, es ok is sokan fogyasztanak energiaitalt.

De kiskoru gyereknek semmi szuksege ra, a piara megkevesbbe. Nehogy mar normalis legyen a reszeg 16 eves!

18 alatt nem is kaphatsz elvileg sehol. Nem veletlen.

2017. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

"de ha Apa lennék soha nem tiltanék a gyereknek semmit, ha ki szeretne próbálni valamit mert látta másnál, leülnénk és kipróbálnánk, a többit meg saját belátására bíznám. N"


Latszik, nagyon gyerek vagy meg.

2017. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2

Úgy gondolom a mai 14-17 évesek sem tudnak nagyobb hülyeséget csinálni mint amiket mi csináltunk akkor. Annak idején a normálisabbja tudta hogy hol a határ amíg elmehet, aki meg ezt nem vette figyelembe lemorzsolódott.

Ugyanúgy a gyerek otthon is beveheti a tablettát ha épp magában van otthon, ezeken kár rágódni.


Itthon nem volt féltés a szórakozástól, mert több alkalom után is egyben haza jöttem, egy idő után meg természetes volt hogy a szülők még dolgoztak péntek délután, én egyedül zártam a lakást, és elmentem estére éjfélkor felhívtam őket míg kimentem pisilni egyet.


A nem tiszta, kétes forrásból származó dizájner drog az valóban veszélyes, és akinek rejtett betegsége van annál felléphet rosszullét, de füves cigitől még nem haltak meg egészséges emberek.

Ezek pedig már legalább annyira az ember közelségében vannak hogy ha sokat szórakozik valaki, az tudja kihez forduljon.

Anno egy doboz cigit nem tudott venni 15-17 éves gyerek, úgy ment be az idősebb érte.

2017. nov. 18. 17:51
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Kevés undorítóbb látvány van a részeg gyerekeknél
2017. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem abba nincsen semmi rossz ha a gyerek megissza az energia italt bár én nem szeretem de a gyerekemnek engedném,hogy igya.Fentebb említetted a kolát azt megpláne megengedném a gyerekemnek hiszen én magam is imádom de nem romlik tőle szerencsére a fogam.Az alkoholt és a lerészegedést viszont nem engedném meg.Mert az már csúnya,hogyha gyerek létére azt se tudja,hogy hol van.

18/L

2017. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
44%
Én 14 vagyok,és szerintem semmi jó nincs a bulizásban. Oké,én másabb vagyok,sokkal szükszavúbb,meg inkább kocka,de azt nem értem a szüleimnél,hogy miért vannak mindig kiakadva. A legnagyobb bűnöm az,hogy 11-ig fent voltam,és Skype-oltam a barátaimmal,és volt,hogy hajnali 1-ig gépeztem,pedig péntek volt. Szerintem meg inkább maradjak otthon és gépezzek sokáig este,mimthogy 2 napig részegen fetrengjek egy árokban
2017. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Könnyű azt mondani, hogy idézlek: " ha Apa lennék soha nem tiltanék a gyereknek semmit, ha ki szeretne próbálni valamit mert látta másnál, leülnénk és kipróbálnánk, a többit meg saját belátására bíznám."

Te semmit nem tudsz erről.

Csak mondok pár dolgot.

- Fiam 3 évesen azzal jött, hogy neki is kell fülbevaló mert az ovitársának aki fiú van. Nem engedtem meg

- 5 évesen látta a nagyapját szivarozni. Mindenáron szivarozni akart. Nem engedtem meg neki

- 8 évesen részt vettünk egy katonai parádén. Nagy hisztit vágott le mert nem engedtem meg neki, hogy a másnap parádén magával vihessen egy konyhakést..

- 9 évesen látta az unokatestvére (aki 28 éves volt akkor) a teljes hát tetoválását, így ő is a hátára akarta tetováltatni valamelyik pokémon figurát. Ezt sem engedtem meg neki.

- 14 évesen a fejébe vette a 2 legjobb ugyanolyan korú barátjával, hogy az általános iskolai ballagás után nem tanul tovább, hanem "világot látnak" Kérdeztem miből, nem kaptam kielégítő választ, így ezt sem engedtem.

- 16 évesen arra akart minket rábeszélni, hogy adjuk el a lakásunkat, és éljünk hajón mint Macleod a hegylakóból. Nem mentünk bele.

Sorolhatnám tovább is.

Ja, és én nem engedtem, hogy 15 évesen alkoholt igyon, vagy drogozzon.

Ma a fiam 25 évesen már mondta, hogy milyen szerencse, hogy a sok idióta ötletét megvétóztuk.

A másik, hogy soha nem tudod, hogy a boltban éppen vitatkozó anya-gyerek között mióta vagy miért van vita. Lehet az anyja azért nem engedte az energia italt mert a gyerek

pl:

- vesebeteg

- cukros

- ivott már vagy 2 üveggel

- a koffeintől betompul, vagy felpörög..stb


Könnyű úgy osztogatni a nevelési tanácsot ha fogalmad sincs mi az.

Nevelj gyereket és megtudod, hogy nem úgy megy, hogy mindent megengedek neki, sőt együtt csináljuk.

2017. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!