Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az amit tiltasz a gyerekednek?

Mi az amit tiltasz a gyerekednek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 10:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Alkohol?

Cigaretta?

Drog?

Energiaital?

Bulizás?

Visszabeszélés?

stb...

2016. jan. 26. 10:45
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Mennyi idős gyereknek?
2016. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Bár az én gyermekem még nincs abban a korban , hogy az általad soroltaktól tartanom kellene , de jóérzésű fekelőségteljes szülő próbálja úgy nevelni gyermekét , hogy ne tiltani kelljen , hanem magától is tudja mi helyes és mi nem .
2016. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Alkohol?

Jelenleg Igen, hiszen 12. Itt 16 évesen már ihat alacsony alkohol tartalmú italt, pl sört. Akkor, ha akarja, akkor nyilván kaphat.


Cigaretta?

Ez a téma már felmerült. Nem bírja a füstöt, igy közölte, hogy szívesen kiprobalna, de budos és tudja hogy káros is az egészségre, így majd ha nagyobb lesz, elektromos cigit vesz kiprobalni.


Drog?

Itt nálunk -nem Magyarországon élek - a marihuana nem tiltott, ezt legálisan kiprobalhatja nagykorukent. Remélem hogy nem fogja, de nagykorukent nem fogom tudni korlatozni.


Energiaital?

Nem szereti az édes lottyoket, nem gondolom, hogy valaha is megint ilyesmit.


Bulizás?

Nyugodtan mehet majd bulizni, természetesen bizonyos feltételek mellett : telefon mindig nála, bekapcsolva, nem hagyja orizetlenul az italát, pontos címét a bulinak mindig meghagyja és minimum egy vele levo szemely nevét és telfonszamat szinten.


Visszabeszélés?

Az nálunk nincs, remélhetőleg nem is kerül sorra

2016. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan nevelt gyereket kamaszkorában sem kell tiltani, arról nem is beszélve hogy a tiltás nem épp egy hatékony módszer. De pl. egy 2 éves gyereknek nyilván nem engedném, hogy energiaitalt igyon vagy cigizzen, úgyhogy kicsit konkrétabban.
2016. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

12 es 8 évesek. Nem tiltok hanem ésszerű magyarázatokkal meg beszélgetésekkel próbálom azt az utat járni hogy maguktól is tudják mi miért nem jó.

Én nehéz kamasz voltam és élő példa arra hogy a tiltás az ellenkezőjét szüli (de soha nem drogoztam nem volt alkohol se cigi).

2016. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan már mindegyik gyerekem felnött, de soha nem volt TILTVA semmi nekik. Egyszerüen elmondtuk nekik, hogy mit miért nem tartunk jónak, és érdekes módon megértették.
2016. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

a családban soha nem volt jellemző a mértéktelen italozás, kábítószer fogyasztás még csak kipróbálás szintjén sem...nem ezt látják a gyerekek, és van annyi eszük, én úgy látom, hogy ők is egészségtelen, fölösleges dolognak tartják. mértékkel, minőségit, étkezés mellé alkalmi jelleggel ihatnak, nincs általános tilalom....visszaélés soha nem volt....

és még soha nem volt füstszagú sem a ruhájuk, hajuk, úgyhogy a dohányzás sem vált rendszeressé....beszélgetünk is ilyesmiről, rendszeresen, mert sajnos manapság majdnem mindenki mértéktelenül iszik, már 12 évesek dohányoznak, buliznak, és sajnos kábítószeres ügyekről is, értesülök....

a buliról meg annyit, hogy 14 évesen még nyilván sehova nem engedem el. a barátnőihez átmehet, de őket ismerem, a szülőket is, és ha szeretne ő is áthívhat bárkit....

szerintem később sem lesz ebből gond...:)

2016. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Minden nem logikus dolgot, elmagyarázok. Semmit sem tiltok s nem is tilthatok, mert nem ő vagyok. Logikus neveléssel, gyereked 100%osan nyílt lesz, így megkérdez mindent amit kell s sokszor olyat is amit nem, de 150%osan biztos akar lenni benne. Ha így neveled gyereked, nagyobb dolgok mint alkohol, drog, "energia"italok, egyéb pusztulást hozó dolog, már régen többszörösen megbeszélt lesz, de ha véletlen nem, rákérdez s megbeszéled vele. Innentől kezdve nálad labda. Neked kell megkérdezni, na és fiam/lányom, mennyit tervezel fogyasztani ebből abból. Utána néztél-e pontosan hatásainak ennek-annak drognak vagy bárminek. Neked kell megkérdezni, mit tervez s akár újra tanácsot adni kis plusz információd tudatában.

Visszabeszélés? Gyereket vagy kiszolgálót nevelsz?

Hogyan akartok kommunikációra képes viszonyban lenni ha nem engeded, reagáljon rád?

2016. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Hat utolso, a visszabeszeles és a reagálás nem ugyan az.
2016. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!