Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora gond (nem anyagi,...

Miért akkora gond (nem anyagi, elvi) sok szülőnek, hogy el kell tartani a gyerekét, ha már elmúlt 18 éves, de még gimnáziumba jár? Milyen lehetőségek vannak így tovább tanulni, valamire vinni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag fekhely, illetve ennivaló biztosítása, de még egy doboz tamponra is sajnálták a pénzt, pedig van nekik. Igen, sokszor volt, hogy kértem, vagy "kölcsönvettem".

Kitűnő tanuló voltam. Direkt 4 éves gimibe mentem, hogy ne 19-20 évesen végezzek, nem is engedték volna.

De mióta elmúltam 18 egyre inkább azt érzem, hogy útban vagyok, pedig fél év van az érettségiig. Örüljek, hogy ihatok itthon egy pohár vizet. Azt is mindig megkapom, hogy ők tartanak el, vagy hogy álljak ki a sarokra. Ha a szülinapomon el akartam menni egy buliba, akkor már tönkreteszem a családot. Meghogy a tulajdonuk vagyok.

Milyen lehetőségeim vannak így valamire is? Pedig az iskola rohadt fontos nekik, hogy dicsekedhessenek. 4-esért verés, lázasan is suli.

Én így nem akarok még 3 évet kihúzni, hogy érezzem, hogy púp vagyok a hátukon, sajnálnak mindent.

Azt sem értem meg, hogy másnak, hogyan engedik meg, hogy ötévesre menjen és így 19-20 évesen végezzen, plusz 3-5 év az egyetem. Pedig a városunkban, egy osztály kivételével, csak 5 évfolyamos képzést indítanak.

Ha nem tanulok tovább az a baj, mit mondanak, de így ezt nem akarom. Sajnos rákellett jönnöm, hogy csak egy szükséges rossz vagyuk számukra. Apám 16 éves korától dolgozott. De itt is minden 18 év felettinek azt mondják, hogy húzzon dolgozni, az sem baj, ha még gimibe jár.

És az erős sulik mellett nem tudod eltartani magad.


2017. nov. 18. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Vannak ilyen emberek bar ezeknek nem valo a gyerek,en a gyerekemet azert vallalltam,hogy tisztesseggel felneveljem,mindent megadjak neki es elete vegeig tamogassam. Soha nem volt utban 23evesen koltozott elmitthonrol es allt sajat labra de egy percig sem ereztettem vele,hogy utban volna! Miert is lett volna? A GYEREKEM!!
2017. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, itt akkor szokták mondani ezt a menjen dolgozni dolgot, ha irreálisan nagy követelései vannak a szüleivel szemben. Te meg, ha ilyenek a szüleid, nem tehetsz mást, jelentkezz egyetemre, nyilatkozz hogy önfenntartó vagy, hogy kapj kolit, kérd a családit a saját nevedre, vegyél fel diákhitelt, a szüleidre pedig rá se nézz többet.
2017. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Szemétláda némelyik szülő

Miközben a mai ország egyre jobban rákényszerül a több generációs együttélésre, az igen okos szülő a míg munkát nem látott gyerekét aki diák, már önálló lábakra állítaná. Nincs ezzel baj ha annak a gyereknek a suli végeztével cirka 10-20 millió ft kerülne a zsebébe, abból egy lakást/házat vegyen, és munkát találjon. Így leírva ugye milyen egyszerűnek is hangzik.

Mindeközben én 17 éves koromtól dolgozok, 20 éves koromtól pedig már bejelentve, mégis az össz megtakarításom közel 4 millió ft 25 évesen. Szerencsére normális szülőkkel áldott meg a sors, ha már ilyen moslék országba kellett születni ahol nyomor van, ebből kifolyólag nem hajszolnak bele az albérletbe mert ezt az összeget idő előtt elvinné, spórolni nem tudnék saját ingatlanra, szóval döntenék hogy feldobok-e mindent és megpróbálom külföldön a mosogatást.



A szocializmus egykori gyerekei ma könnyen jártatják a szájukat, akkor szocpolra dobálták a lakásokat, garzonban pár év alatt olyan munkával amit ma már senki nem vállal(pénztáras, pék) pár év alatt össze lehetett szedni saját lakásra valót ketten.

Ma egyedülállóként csak a normális munka jelenthet menedéket, mert azért a pár nyomorult támogatásért nem érdemes ebbe a f***z országba gyereket csinálni hogy az is szenvedjen.


Nem hiába van olyan ma ebben az országban aki életében már 3x is váltott lakást, ami sajátja volt.


Jól kimérgelődtem magam, de ez a téma az életben is érzékenyen hat rám, hisz érvényes a korosztályomra.

25F

2017. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hogyan legyek önfenntartó, ha hozzájuk vagyok bejelentve?

Már utána néztem ezeknek a dolgoknak és minden ösztöndíj, szociális, bursa stb., az egy háztartásban élők jövedelmét vizsgálja? Ennyi erővel, mindenki lehet önfenntartó, aki ösztöndíjat akar, ki ellenőrzi, hogy kap-e pénzt az anyjától. Ezt hogy lehetne megoldani?

Családi meg érettségi után nem is jár, csak adókedvezmény nekik.

2017. nov. 18. 20:51
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as Én saját lábon állok (nem pénzügyileg), mindent magamnak csinálok. Én mosom a ruháimat is, mert maguktól nem mossák ki egymást. Egyedül intézek mindent, önálló vagyok.

DE hogy a rossebbe legyek független tőlük, ha még gimibe járok? Ebbe senki nem gondol bele, hogy esélytelen.

Tankötelezettség is van, nem úgy megy, mint régen, hogy 14 évesen kiáll és elmegy a TSZ-be vagy cipőgyárba, vagy nem tudom.

Most a gépészeket támogatják, bár most rájöttek, hogy sok van belőlük, az informatikusok. Előbbi kizárt, másodikhoz nincsenek kompetenciáim.

2017. nov. 18. 20:58
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Sok szülőnél ilyenkor igazából nem is az van a dolgok mögött, hogy sajnálná a gyerekre a pénzt, hanem hogy nem akarja elfogadni, hogy felnőtt, saját döntéseket hoz. Félti, nem akar megengedni dolgokat, és az egyetlen ütőkártya a kezében az, hogy "amíg mi tartunk el fiam/lányom, addig mi szabjuk meg a dolgok rendjét". Le kell ülni velük őszintén beszélgetni, és együtt utánajárni, kiben milyen érzések, gondolatok dolgoznak, ami odáig fajult, hogy úgy érzed, púp vagy a hátukon. Néhány elfajzott példányt leszámítva az emberek általában szeretik a gyerekeiket, nem egyszer felnőttkori közös visszaemlékezéseknél derül ki, mennyire másképp élték meg a szülők és a gyerekek ugyanazt a helyzetet.
2017. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a tankötelezettség 16 éves korig szól. Ezzel nem azt mondom hogy egyetértek az ilyen szülőkkel, persze ha a gyerek kiérdemli. Tehát jól tanul, bekerül államira, otthon besegít, nem bunkózik, tehát megteszi a kötelességeit, akkor jogosan várhatja el az anyagi támogatást.
2017. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagy önálló kérdező, És könnyű azt mondani hogy ez elvi kérdés, nem anyagi, a legtöbb esetben nagyon is anyagi kérdés. Bár elkeserítő amit a szüleid csinálnak :( És igen, az olyanoknak szokták azt mondani hogy dolgozzon, akik fejnék a szülőket, közben meg ócsárolják azokat. Persze a lové, a kaja, meg minden más kell, de a szülő szemét.
2017. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha az én szüleim lennének ilyen mocsokházi xarrágók,felőlem érettségi után ugyan nem hallottak volna semmit,max. másodszájból.

Sajnálom,hogy ilyen intrikus,végtelenül sötét,tajparaszt donorokat dobott a gép,mint szülő.Maximum annyit tudsz tenni,hogy érettségi után mész,amerre látsz és beiratkozol valamilyen levelező szakra.Őrájuk meg teszel majd nagy ívből.

2017. nov. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Carragher_x ***** válasza:
100%

Amíg gimibe jársz KÖTELEZŐ nekik eltartaniuk. Nem opcionális, nem kegy, hanem kötelesség. Ebből a szempontból akár 20 éves korodig is "kiskorú"-nak vagy tekinthető, ha addig középiskolába jársz.

Amellett, hogy azért ezt a pofájába vágnám a kedves szülőnek, azért megérdeklődném tőle, hogy a családi pótlékot meg az adókedvezményt azért felveszi-e a nagy kegyeskedés közben...

Egyébként egyszerűsítve 25 éves korodig felsőoktatási intézménybe járva is jogosult vagy tartásra, ha arra rászorult vagy és a szülő, illetve kiskorú gyermek nem lesz veszélyeztetett emiatt.

2017. nov. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!