Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora gond (nem anyagi,...

Miért akkora gond (nem anyagi, elvi) sok szülőnek, hogy el kell tartani a gyerekét, ha már elmúlt 18 éves, de még gimnáziumba jár? Milyen lehetőségek vannak így tovább tanulni, valamire vinni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag fekhely, illetve ennivaló biztosítása, de még egy doboz tamponra is sajnálták a pénzt, pedig van nekik. Igen, sokszor volt, hogy kértem, vagy "kölcsönvettem".

Kitűnő tanuló voltam. Direkt 4 éves gimibe mentem, hogy ne 19-20 évesen végezzek, nem is engedték volna.

De mióta elmúltam 18 egyre inkább azt érzem, hogy útban vagyok, pedig fél év van az érettségiig. Örüljek, hogy ihatok itthon egy pohár vizet. Azt is mindig megkapom, hogy ők tartanak el, vagy hogy álljak ki a sarokra. Ha a szülinapomon el akartam menni egy buliba, akkor már tönkreteszem a családot. Meghogy a tulajdonuk vagyok.

Milyen lehetőségeim vannak így valamire is? Pedig az iskola rohadt fontos nekik, hogy dicsekedhessenek. 4-esért verés, lázasan is suli.

Én így nem akarok még 3 évet kihúzni, hogy érezzem, hogy púp vagyok a hátukon, sajnálnak mindent.

Azt sem értem meg, hogy másnak, hogyan engedik meg, hogy ötévesre menjen és így 19-20 évesen végezzen, plusz 3-5 év az egyetem. Pedig a városunkban, egy osztály kivételével, csak 5 évfolyamos képzést indítanak.

Ha nem tanulok tovább az a baj, mit mondanak, de így ezt nem akarom. Sajnos rákellett jönnöm, hogy csak egy szükséges rossz vagyuk számukra. Apám 16 éves korától dolgozott. De itt is minden 18 év felettinek azt mondják, hogy húzzon dolgozni, az sem baj, ha még gimibe jár.

És az erős sulik mellett nem tudod eltartani magad.


2017. nov. 18. 20:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

18 év felett úgy oldod meg, ahogy neked tetszik. Se tanulnod nem kötelező (már rég), se otthon laknod. Keress egy koleszt akár már most, vagy egy bérelhető szobát/lakást, keress munkát, amit tanulás mellett is csinálhatsz (hogy azért most már az érettségid legalább meglegyen), vegyél fel segélyeket, pályázz ösztöndíjra, használj ki mindenféle támogatási lehetőséget, és tartsd el magad. Ha belefér, lesz rá igényed, lesz hozzá tehetséged, lesz energiád, stb., akkor tanulj tovább, ha nem, ne. De csak azért, hogy ők villoghassanak a jól tanuló gyerekükkel, ne.


Vagy bírd ki otthon akkor is, ha olyan képet vágnak, amilyet. Vannak, akiknek csak azért kell gyerek, hogy elmondhassák magukról, hogy van gyerekük, de amúgy alig várják, hogy megszabaduljanak tőle... :( Vannak, akik eleve nevelőotthonban élték le az egész gyerekkorukat. Ha egyáltalán megszülték őket... Ezekhez képest azért nem olyan szörnyű a helyzeted.

2017. nov. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
42%

"Hogyan legyek önfenntartó, ha hozzájuk vagyok bejelentve? ... minden ösztöndíj, szociális, bursa stb., az egy háztartásban élők jövedelmét vizsgálja? Ennyi erővel, mindenki lehet önfenntartó, aki ösztöndíjat akar, ki ellenőrzi, hogy kap-e pénzt az anyjától."


Hát jelentsd át magad máshova, ha csak ez a baj. De ha már nagykorú vagy, akkor akkor is külön háztartásnak vagy tekinthető, ha ugyanaz a lakcímetek, én úgy tudom.

2017. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!