Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Voltatok már féltekenyek...

Voltatok már féltekenyek azért mert más beleszületett a jóba, és élt a lehetőségekkel, amiket a családja biztosított?

Figyelt kérdés
Igaz nem rokonomrol van szó, de családi téma. Egy volt kolléganőről van szó. Tudom, hogy butaság lehet, de annyira bosszantó, hogy neki minden adott. Nagyon jómódú családba született, ahol a szülei még anno kikaparták a gesztenyét, és olyan életszínvonalat érték el fiatalon, hogy csak na. Aztán megszületett a gyerekük. Ez után szinte rögtön több ingatlan a nevére lett iratva. Magán bölcsi, ovi, iskola és gimnázium. Az apja a kezdetektől fogva angolul beszél hozzá (magyarok amúgy), az ovi is angol nyelvű, végig olyan sportokat űzött, hogy úszás, lovaglás, stb., szóval jó drágákat, 14 évesen már 3 nyelven beszélt folyékonyan, és több országban járt, mint 50 átlag magyar összesen. A gimnázium végén a szalagavató nem a tornateremben volt, hanem a Mariott hotel rendezvény termében. Ez után felvették egy külföldi egyetemre. És tulajdonképpen ő csak élt a lehetőséggel,amit a szülei megadtak neki, jó tanuló volt, szorgalmas, nyelveket beszél, sikeres. Ha úgy vesszük nem is tehet róla, így oda született, ahová. De mégis úgy bosszant, hogy amíg ő egy kényelmes lakásban lakva, nyugodtan tanulhatott az egyetemi évei alatt, miközben nem volt gondja a karjára, szórakozásra, ruházkodásra, addig én egy penészes szóban osztottam 2 mail emberrel és nagykabátban tanultam, mert hideg volt. Gondoltam, hogy biztos jobban szakember vagyok nála, vagy többre vagyok képes hiszen ő nem szenvedett, de nem. Mindenben lepipál, meg a stresszhelyzetekben is. Gyorsabb a reakció ideje, könnyebben átlát mindent, jobb a felfogása. Talán azért, mert a szülei tudatosan így nevelték, nagy tudást adtak neki. És igen, van akinek, ez jut, van, akinek az, de bosszantó, hogy engem letojtak a szüleim, éheztem, fáztam szenvedtem, másnak meg adott minden, és még így is lepipál, kevesebbet erőlködik, mert nyugalomban tudta feldolgozni az információkat. Járt valaki így?
2017. nov. 19. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Neki kellene irigynek lennie rád: te a magad erejéből tartasz ott, ahol ő, magadnak teremtettél a semmiből mindent. Ő ha visszatekint, nem lát mást, csak hogy a popója alá lett rakva mindent, amivel volt esze élni. Látatlanban is az elmondottak alapján a te életedet tartom értékesebbnek, mint az övét.
2017. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Most erre mit lehet mondani? Megértem, hogy rossz látni hogy valaki él mint hal a vízben, de ez van. Ha egyszer lesz gyerekem és megtehetem, hogy mindenből a legjobbat kapja, hát meg fogom neki adni. Nem fogom azért nélkülözésben felnevelni, mert nekem is úgy kellett felnőni, illetve azért sem fog úgy felnőni, csak mert mások is így élnek sajnos.
2017. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen, és?


Azt az időt, amit az ő vele történő teljesen felesleges irigységgel töltesz, a SAJÁT magad fejlesztésére is fordíthatnád.

Jobban járnál, hidd el.


Mellesleg minek irigykedni másra? Van bármi haszna, azon kívül, hogy kicsinyes és szánalmas dolog? Nem, akkor?


Én is lehetnék ezeregy emberre irigy meg féltékeny, de pont leszarom őket, örülök, hogy nekik összejött, én meg örülök a MAGAM boldogságának.

2017. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Napi szinten verem a fejem a falba (képletesen) hogy én miért nem ilyen családba születhettem.


Látom ilyen embereken akiket esetleg régebb óta ismerek, hogy ha nincs mögöttük a szülői támogatás, akkor jó eséllyel ugyan úgy nem vitték volna semmire mint ahogy én.

2017. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ki hova szuletik, az mar egy hatalmas lokes a sorstol, es nehezen kompenzalthato.

Te meg legalabb nem Indiaba vagy Uzbegiztanba szulettel egy szegeny szerencsetlen csalad 15. gyerekenek, mert az meg terad irigy es cserelne meg veled is.

Aki ilyennel stresszeli magat eleg tudatlan.

Het milliard ember el a Foldon, es ebbol 5 milliard nyomorban. Ok miert oda szulettek ahova?

2017. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Én kb olya színvonalon élek mint az említett kollégád. Iskola a Greater Grace-ben, szalagavató a Marritots-ban, majd külföldi tanulmányok. De nem hiszem hogy féltékenynek kellene rám lenni, mivel igaz, hogy a magániskolát a szüleim fizették, de én a tanulmányi eredményeim, és a nyelvtudásom (IELTS 9) kerültem be az Oxford Brooksra. Ott is jól tanultam, ösztöndíjakat kaptam, és dolgoztam kutatásokban, tehát a szüleimnek minimális költségükbe kerültem, hiába tehették volna meg. És a volt osztálytársaimon is azt látom, hogy hiába származnak tehetős családból, a gimi utáni eredményeiket önerőből érték el. Én is 4 nyelven beszélek, ebből egyet anyanyelvi szinten, egyet felsőfokon, kettőt pedig tárgyalási szinten, de ezért nem hiszem hogy különlegesebb lennék mint bárki más, vagy irigyelni kéne. Aki dolgozik érte, az minimális anyagi ráfordítással is bekerülhet külföldi egyetemekre.
2017. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot fűznék hozzá.


1.) "Gondoltam, hogy biztos jobban szakember vagyok nála, vagy többre vagyok képes hiszen ő nem szenvedett"

Ez egy hibás elképzelés.

Ő nem volt elkényeztetve, azaz nem a semmire kapott ennyi mindent, hanem egyszerűen tudatosan nevelték. Úgy gondolták a szülei, hogy oké, kiváló körülményeket kap, de cserébe kiváló eredményeket is várnak el tőle. Ez egy alku, nem elkényeztetés.

És hát nyilván, akit egész gyerekkorában tudatosan neveltek és készítettek fel, aki 3-4 nyelven tud folyékonyan, aki külföldi egyetemeken tanult és világot járt, sokkal jobban fog nálad teljesíteni minden helyzetben. Ez nem a te hibád, ez tény.

(Én is pontosan így fogom nevelni a gyermekem, ha megtehetem.)


2.) Igazságtalan? Az!

Szerencsésebb helyzetben volt/van, mint Te, és így többet is ért el nálad. Ez törvényszerű.

Viszont nézhetnél lefelé is, nem csak felfelé. Mennyivel szerencsésebb vagy például mint az az illető, aki egy borsodi zsákfaluba született (olyan "házba", ahol nincs bekötött víz/áram, internet meg pláne), egyetlen egy könyv sincs otthon. Valamint a környezetedben mindenki segélyből él, közmunkán dolgozik, vagy börtönben van.

Egy ilyen környezetből például nagyon valószínű, hogy nem juthattál el addig, ahol most tartasz.

2017. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban irigyeltem a többi gyereket, akiknek rendes családjuk volt, hagyták otthon tanulni, beszélgettek velük a szülők, mentek nyaralni, volt rendes ruhájuk, nekem meg semmi. Úgy tizenévesen tanultam meg leszarni ezt és azóta sem rugózok rajta ha valakinek több adatott mint nekem. Persze jobb lett volna olyan helyre születni, de attól hogy irigykedésre pazarlok energiát, nekem még ugyanúgy nem lesz semmim ami nekik van.
2017. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 Minden kötözködés nélkül, de érzek némi ellentmondást a magániskola és a minimális anyagi ráfordítást között. Tudom hogy az ösztöndíjakra gondolsz, de egy borsodi zsákfaluból, de akár egy vidéki közepes gimiből messze nehezebb IELTS 9-cel tovább menni, mint egy motiváló, erős közegből. Ergo nagyon fontos a korai befektetés, beleértve a családi környezetet is! Nemcsak a képességek miatt, de a környezet miatt is van, hogy biza a legnagyobb állami gimikből vagy magániskolákból mennek tovább sokan külföldre, és csak egy-két kivételes prodigy máshonnan. Nem lebecsülve a beletett munkát a tanulmányokba, nem ugyanaz magánisiból és jó családi környezetből indulni (ugyan nem magániskolából, de én is ilyen erős családból indultam), mint egy hátráltató közegből...


Amúgy #7-essel értek egyet, kár ezen rágódni, abba kell kapaszkodni, amit elértél. Találd meg a boldogságod önmagadban, egy hobbiban, a családodban, stb, ne másokhoz méregesd magad. Mindig van szerencsésebb, ügyesebb, okosabb, szebb, stb.

2017. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Voltam és nagyon megmérgezte az életemet - hosszú évekre.


Már réges-régen megszakadt a kapcsolat...

2017. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!