Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nem biztosított...

Ha valaki nem biztosított meleg szülői hátteret a gyermekének, akkor megérdemli, hogy öregkorára a felnőtt gyereke kevésbé törődjön vele? Pl ne akarja vele tölteni az ünnepeket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nagy a valószínűsége, hogy így is lesz. Ugyanis nem látták a példát az ellenkezőjére, tehát nem is fogják (a gyerekek tudni), hogy kell gondoskodni valakiről...
2009. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki visszakapja a sorstól, amit adott. Anyut nem szeretik igazán a szülei, a másik 2 testvére volt mindig a favorit. Anyu rengeteget segített a szüleinek, de betelt a pohár, hogy ő soha nem volt jó, az ő ajándékai sose kellettek. Most már megmondta, hogy ha ő nem jó a szüleinek, akkor őt ne ugráltassák, ha a másik 2 testvére a jó, akkor tőlük kérjenek segítséget is.
2009. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Lehet hogy ezért le fogtok pontozni de ha valakinak jó gyerekkora volt akkor sem az az életfeladata hogy a szüleit pesztrálja. Pl mi van ha a világ másik végére költözik? Nem teheti meg, mert kötezelő a szüleivel lenni? Ünnepeket meg a családdal kell tölteni, férj, esetleg gyerekek...

Én imádom a szüleim, és jól neveltek amire büszke is vagyok. De nem sokára fogok költözni a Kanadába a rokonokhoz, majd pedig saját lábamra állok ott kint. És természetesen akarok velük beszélni meg törődni, de szeretném a saját életem élni. Felnőttként az első helyen a jövendőbeli férjem áll. Vele szeretnék ünnepelni. persze az ünnep több napos, de ha elköltözünk akkor nem lesz megoldható, hogy "majd holnap átugrunk".

Őszintén szólva nem fognak hiányozni mert bármikor beszélhetek velük, és a mindig tudni fogom ha valami van velük, és szeretni akármilyen messziről is lehet. Ezt életem első szakításánál megtanultam. De szeretném a saját életem élni, szeretek egydül lenni. Amíg ők megvannak addig nyugodt vagyok, ehhez ne kötezelő a fenekükben lennem. Meg pl én egyszerűen nem lennék képes gondozni egy nagyon idős ember. Nem tehetek róla, erre képtelen vagyok. Nem csak azért mert megszakadna a szívem ha látnám őket, hanem azért is mert más típusú vagyok. Nem csapatjátékos. És itt a konkrét gondozásra értem. Amikor az öregek már nem tudják magukat ellátni (etetés ilyesmi). Nem arra hogy mellette legyek, szeressem.

Ennek ellenére azt gondolom érthető, hogy akinek rossz volt a gyerekkora az nagyobb eséllyel nem akar velük. Csak nem törvényszerű, hogy ha jó volt akkor velük akar lenni. Elvégre nem azért kell gyereket szülni hogy legyen valaki öreg korodra.

2009. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem, amit írsz. De a gondoskodásba az is beletartozik, hogy ha te magad nem is fogod az ágytálat cipelni, akkor kitalálod és megszervezed (kifizeted), hogy ki tegye meg! Első
2009. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes szerintem is. És meg fogom tenni utolsó.
2009. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Néha a szülők nagyon önzők.
2009. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem az a lényeg h megérdemli-e mert hát ki hivatott azt megitélni.

Attól még évek multával is kialakulhat egy jo kapcsolat v ha nem akkor is dönthet ugy egy gyerek h törödik a szüleivel annak ellneére mert ő nem kapott törődést.

2009. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor fel van mentve a "bosszú" alól, ha megbánta, és próbálja helyrehozni a hibáit.

amúgy egyetértek a 20:10-essel, nagyon szépen leírta.

2009. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!