Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » ''Bárcsak xy lenne a gyerekem'...

''Bárcsak xy lenne a gyerekem''. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

8.-os 14 éves lány vagyok felvételi előtt.Leginkább a jegyeimre koncentrálok,mert a suli ahova jelentkezek ott nincs felvételi csak a jegyek számítanak.Anyámék ezt pedig jól az orrom alá is dörgölik.Amikor 4-t kapok valamiből (olyan tárgyból ami nehezen megy) már kapom azt,hogy semmi nem lesz belőlem,így nem fognak felvenni sehova,bezzeg más gyerekének jobban megy a tanulás millió dolog mellett és,hogy szégyellnek engem.Erre én pedig rögtön rávágtam ha ők segítenének is valamit a tanulásban akkor valamennyivel jobban tanulnék vagy legalább kapnék valami visszajelzést ha ötöst kapok.Visszavonultam a szobámba tanulni egyszer csak azt hallom: ''Bárcsak xy lenne a gyerekem.''-mondja anyám szomorúan.Megjegyzem ''xy'' egy kitűnő zseni gyerek,aki sportban társasági életben mindenben jeleskedik és a full ellentétem is.Nagyon rosszul esik,hogy így semmibe vesznek engem és legtöbbször azt sem tudják,hogy mikor van a szülinapom.Mit tegyek?


U.i: Ha felvesznek oda ahova menni szeretnék és nem bejárós,hanem kolszes lennék azzal javítanék bármit is?Ezt azért kérdezem,mert anyám ugyanabban a városban dolgozik ahol a középsulim van.



2017. nov. 19. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

"xy"-nak normális szülei vannak- mondanám én válaszul.


Nagyon szomorú, hogy vannak ilyenek. Nem tudom, hogy képes egy szülő ilyet mondani..Én tuti élnek a kolis lehetoseggel, ha úgy van. Az évek múlásával pedig egyre kevesebbet számolnek be nekik az életemről..senki ne próbáljon sanyargatni és rombolni az önbizalmam.

2017. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Egy ilyen helyzetben a kommunikáción kívül nem igazán lehet mit tenni. Javaslom, hogy próbálj beszélni a szüleiddel erről, de nagyon fontos, hogy sértegetés, vádaskodás nélkül. Kezeld nyugodtan a helyzetet, ne rohanj el, mondd el nekik, hogy mennyire rosszul esik ez neked, hiszen te mindent megteszel a célod érdekében. Ezután hallgasd őket végig türelmesen, ne vágj a szavukba. Ha ez sem segít a ebben a szituációban csak engedd el a füled mellett, amit erről mondanak. Tudom, nehéz, de mást nem lehet tenni.


A kollégium biztosan segíteni fog, csak hétvégén illetve a szünetekben (esetleg ha beteg vagy még) fogsz otthon lenni velük, az pedig nem sok.


Ha később sem javul a helyzet pedig ott áll az elköltözés lehetősége, 4 év múlva felnőtt ember leszel!

Remélem tudtam segíteni valamelyest, kitartást!

2017. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Amikor a közelben van, mondd, hogy "bárcsak xy anyja lenne az anyám"
2017. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam már velük beszélni,de vagy dolgoztak vagy éppen tévéztek és elhajtottak.Vacsora közben meg megkaptam azt,hogy ''fogd már be,nem érdekel''.
2017. nov. 19. 12:54
 5/17 anonim válasza:
95%
Mar megbocsass,de undorito szuleid vannak... Mint a tobbi valaszolo,en is az orruk ala dorgetnem hogy bizony ok sem valami alom szulok. En is koliba mennek,es sztem ne nagyon eroltesd veluk mert latszik rajtuk hogy nagyivben leszarnak teged :( hagyd rajuk,menj ahova szeretnel es ne hagyd hogy megallitsanak barmiben is.
2017. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

"Ha xy a te gyereked lenne, ugyanígy elcseszted volna a neveléseddel, mint engem."

Aztán lehet megsértődni.


Esetleg egy "Beszéltem xy-nal, hogy cseréljünk családot, de azt mondta, hogy neki ilyen szülők nem kellenek, mert vinné semmire."

2017. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :).Jelengleg igyekszem egy pótanyát keresni a családban,aki talán helyettesíti az enyémet.


Amúgy tudjátok mire jöttem rá? Ezekben is lehet vicces dolgokat felfedezni,így elfelejtve az ilyen szülők hátrányait.Nekem állandóan elfelejtik a szülinapomat például.Egyszer majdnem eltalálták helyesen (csak egy hónapot tévedtek).Belépnek az ajtón a boldog szülinapot énekelve.Mindenki dermedten bámulta őket én meg vigyorogva megköszöntem(az üdvözlőkártyán ''boldog 15. szülinapot'' szerepelt 14 voltam amúgy),majd gyorsan hozzátettem:'' tévedtetek egy hónapot de azért kösz''.A nagyszüleim és a mostohanővérem is dőlt a röhögéstől. :D

2017. nov. 19. 13:18
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem látom én ezt ennyire súlyosnak, tulspilázod szerintem, volt egy rossz beszolása, felejtsd el.
2017. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Sajnos ezek a beszólásai mindennaposak,de igyekszem nem túlspilázni és csak röhögni rajtuk.

2017. nov. 19. 13:21
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen bizonyára vannak rosszabb dolgok ennél is.De akkor nekem nem is kell lelki támaszték,mert ehhez minimum meg kell erőszakoljanak vagy éheztessenek?Nem hinném.
2017. nov. 19. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!