Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem ha közel 3...

Hogyan kezeljem ha közel 3 éves gyerekem nem szereti a gyerektársaságot?

Figyelt kérdés
Nem jár közösségbe, de játszótérre nap mint nap és van, hogy elmenekül ha közelednek felé.
2013. ápr. 8. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ilyen a habitusa. Esetleg érte őt valami rossz élmény?
2013. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen, pedig ő már oviba is jár, 4 éves lesz. Van két barátnője az oviban, meg itthon az utcában pár gyerek, és ennyi, őket nagyon szereti, de más gyerektől szinte fél. Én már próbáltam összebarátkoztatni idegen gyerekekkel játszótéren, játszóházban, de ő nem akarta, azt mondta, hogy neki itt nincs barátja, nem is akar, csak az oviban van az a kettő.

Nekem azt mondták, akiknek hasonló természetű gyerekük van és már nagyobb, hogy ne erőltessem, idővel picit bátrabb lesz, de sosem lesz belőle az a vagány barátkozós típus.

2013. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg sokat változhat! Mire ovis lesz, lehet, hogy sokkal erdeklodobb lesz.
2013. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal, hogy viszed játszótérre, te megteszed, amit lehet. Erőltetni nem lehet, hogy barátkozzon. Én fiam is visszahúzódóbb volt, ha mentünk valahova mindig idő kellet, hogy feloldódjon, ezt mondjuk én mindig meg is vártam. Párszor voltunk játszóházban, rossz volt látnom, hogy ha odament egy másik gyerek, ő eljött onnan, ha el akarták venni, amivel épp játszott, szó nélkül hagyta és odébb menekült. Kicsit aggódtam mi lesz így az oviban...? Aztán nem volt semmi probléma. Eleinte persze furcsa volt neki a tömeg meg a zaj, főleg amikor egyszerre sokan lerohanták és simogatták, de simán ment a beszoktatás. Szépen megszokta, hogy sokan vannak, egyből lettek barátai és nem olyan kis mimóza, mint volt. Az alap énje persze nem változott, most is látszik, hogy a nagy tömeget nem igazán szereti és nem szereti, ha lerohanják, de teljesen jól szocializálódott, mint bármelyik gyerek.
2013. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Temperamentum függő. Különösen 4 éves kor alatt gyakori a gyermekedhez hasonló hozzáállás, minél fiatalabb 4 év alatti gyermekről beszélünk, annál nagyobb arányban figyelhető meg. természetes dolog, életkori sajátosság. Az erőltetés kért okozhat a pszichéjében.


Egyszerűen csak biztosíts számára a megfelelő környezeti ingereket, tehát vidd le naponta játszótérre, LEGYÉL MELLETTE állandóan, amikor csak lehet. Közösségbe elegendő 4 éves kortól járni, sőt, ideális, szakemberként mondom, tapasztalataim alapján is.

2013. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"kért", úgy értem: kárt.
2013. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést az elírásokért. "Biztosíts" helyett biztosítsd.
2013. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!