Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyámnak,...

Hogy mondjam el anyámnak, hogy hármasra állok nyelvtanból?

Figyelt kérdés

Eddig semmiből nem álltam hármasra, viszont most lettem kilencedikes és az általános iskolai tanárunk olyan egészen alapvető dolgokat nem tanított meg minket amiket még a hármas tanulók is tudnak. Rettenetesen stresszelek emiatt. mindenből négyes ötösre álltam egész életemben, van olyan, hogy egy négyesért lecsesznek, nagyon félek, hogy mi lesz a reakciója, holnapután pedig fogadó óra.....

Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket :)



2017. nov. 21. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, ahhoz képest, amilyen helyesírással szoktak ide írni emberek, a tiéd egészen elfogadható (5-6 hiba van első blikkre, a kisbetűs mondatkezdés valószínűleg csak véletlen). Másra úgyse jó az iskolai nyelvtan, életed során senki nem fogja kérdezni tőled a határozói mellékmondat fogalmát, csak helyesen írni tudj, mert az alapműveltség.
2017. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor mondd el ezt neki, hogy hiányosságok voltak az alapozásban, a régi tanárotok nem tanított meg mindent, igyekszel, igyekszel, de te most ennek iszod a levét. Bár, ha ilyen az anyukád, és félsz tőle, akkor szerintem ezt nem tudod szépen tálalni, úgy, hogy ne üvöltse le a fejedet végén; hogyha ilyen követelőzős a személyisége, a mentalitása.
2017. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*Hogy sok dologra nem tért ki a régi tanár, és ne haragudjon rád, te igyekszel, de most ez van.
2017. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi, nem érdekli. Ha érdekelné, nem nov közepén tudná meg a jegyeidet.
2017. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,mégegy,minden tőled telhetőt megteszel,szerintem még ez is benne lehetne akkor; és nagyon sajnálod ésatöbbi, nemtom. Illetve a sajnálod feltétlenül nem kell, lehet, hogy abba is bele tudna kötni, hogy "nem sajnálni kell, hanem ki kell javítani, meg kell tanulni!" Szóval ezt a szót se kell feltétlenül használnod
2017. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az írásod alapján nem egy nemtörődöm típusnak tűnsz, úgyhogy én azt javaslom, hogy állj anyukád elé és mondd el neki, hogy bizony vannak most problémáid a nyelvtannal, de mindenképpen azon vagy, hogy ha nem is sikerül a félév végéig, de megpróbálod kijavítani a jegyedet, de sajnos nem egyszerű, hiszen új iskola, új elvárások, és az alapok sem a legjobbak. Ami a rossz az egészben, hogy az írásodból az derül ki, hogy anyukád nem erre számít. Esetleg beszélj előtte a tanároddal, kérdezd meg tőle, hogy mi a tanácsa, mi az, amit tenni tudnál a javítás érdekében. Ha a tanárod látja a motivációt, akkor ha beszél anyuddal, biztos megemlíti, hogy te már kértél tőle segítséget ezügyben, és akkor anyukád is látni fogja, hogy téged is bánt, hogy most 3asra állsz.
2017. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Jó tanács egy hozzád hasonlótól, ne stresszelj ilyeneken, felesleges, mert kikészíted magad és (tudom közhely) lesz ennél nagyobb bajod is, és akkor szedhetsz majd nyugtatót, meg altatókat.


Mond azt:" 3-ra állok nyelvtanból, ami a legfelegeslegesebb tantárgy a világon, szóval ne piszkáljatok emiatt, mert 10. helyett mehetek majd a pszichiátriára. És gondolom annak még kevésbé örülnétek mint 1 hármasnak."

2017. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Jól írták előttem. Ha anyád azt se tudja, milyen jegyeid vannak, akkor szerintem baromira mindegy az is, ha akár kibuksz. Egy normális szülő mindennap megkérdezi, hogy milyen jegyet kapott a gyerek, és tudja, hogy miből hányasra áll a gyerek.
2017. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Egy gyerek fél a saját anyjától? Azért ez borzasztó! Az anyának nem az a feladata, hogy féljenek tőle, hanem hogy szeretetben és megértésben együtt éljenek vele!
2017. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól olvastam 9.es vagy szóval sehova nem számít a jegy.. (plána hogy messze az év vége)
2017. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!