Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szereti az apa a felnőtt...

Nem szereti az apa a felnőtt gyerekeit az új kapcsolata óta?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek a lelki háttere, miért viselkedik velük úgy mint távoli rokonokkal? Ez a nő az eleje óta utálja a gyerekeit, nyilvánvaló, hogy ő beszéli teli a fejét. Állandóan megsértődik mindenen, amin normális ember nem akad fent, kitalál meg nem történt dolgokat. A nő bántja és sértegeti őket, apuka meg szó nélkül ül és hallgatja. A gyerekei szó nélkül türik ezt illemből és félnek hogy nem lesz apjuk. Az apjuk másnap telefonon leoltja a gyerekeit, mert az új asszony megsértődött. Ha nem szólalnak meg akkor azért. Már nem a gyerekeit hívja szülinapjára, hanem a pénzes barátokat, már az unokája se érdekli. Mi játszódhat le apuka fejében ilyenkor?
2017. nov. 23. 13:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Engem sem szeret... pontosabban "szeret", csak épp van hogy félévig fel sem hív, hogy élek-e még - mikor egy városban laktunk, akkor is ez ment, 500 m-re élt tőlem, és háromhavonta tíz percet szánt rám, abban is a mostohaanyámról beszélt végig (én nem mehetek hozzájuk).


Én írok neki minden hónapban, de kb feleslegesen, mert nem olvassa, nem válaszol, amikor épp eszébe jutok a drága mostohám mellől, akkor ír három sort és ennyi.


Nem probléma, hogy mást szeret, elfogadtam, de azt, hogy azóta - 10 éve - felőle meg is dögölhetnék (szó szerint, simán elnézte volna, hogy szakítás után utcára kerülök, mert nins hová mennem), már nem tudom lenyelni.


Önző vagyok? Akkor legyek az, de elnézést, hogy nem ugrálok örömömben, amiért megszűntem számára létezni. Fáj, kvára, mert mégiscsak a gyereke vagyok.

2017. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha az apám egy nő miatt így viselkedne velem, többet nem beszélnék vele. Aztán lehet rájönne később.
2017. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

12-es NEM jön rá.


Apám inkább nem beszél azokkal, akik kerek-perec a szemébe mondták, hogy ostoba, és ne felejtse, hogy én vagyok a gyereke, minthogy elismerje, hogy hibázott.


Az ő baja, de ha majd segíteni kellene neki, ne jöjjön hozzám. Ott a drága párja, intézze el vele.

2017. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nincs, hogy 30 évig őszintén szeretem a gyermekem, aztán 1x csak letojom. A szeretet nem múlik el.


Aki ilyen nővel áll össze, attól miért is vár bárki normális viselkedést? Épeszű embernek ilyen nem kell.


De 30-34 éves felnőtt "gyerekeknek" már meg kéne tudniuk beszélni az apjukkal a problémáikat. Csöndben ülnek és illemből hallgatják a szidalmakat, mert félnek, hogy nem lesz apjuk... hát erre mit lehet mondani? Csak azzal lehet így bánni, aki hagyja magát... Ha nekik ennyire nincs önérzetük, hogy minimálisan kiálljanak magukért, akkor mit várnak? Más nem fog helyettük.


Mi játszódhat le apuka fejében? Ha ennyire elborult, akkor valószínűleg főleg a nője játszódik a fejében... hogy miért lett ő a legfontosabb, azt mi nem tudhatjuk. Talán baromi sok pénze van, vagy 3 nyaralója, vagy fiatal és szép, vagy apuka csak simán őszintén szerelmes lett belé, sok gonosz nő tud profin csábítani...

Azért csinálja ezt, mert megteheti. Bár az sem derült ki, hogy mi okból utálja a gyerekeket, hiszen felnőttek, tehát apuka megszerzésében nem jelentettek akadályt. Nyilván volt valami kezdő konfliktus közöttük. De mivel mindenki szó nélkül tűri, hogy azt csináljon és mondjon, amit akar, ezért megteszi... nem csak apuka a hibás ebben a sztoriban.

2017. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

De bírom hogy mindig, mindenben NYILVÁNVALÓAN a nő a hibás.. akkor is ha nem. Amúgy te ki vagy a sztoriban hogy ennyire kívülállóként beszélsz? a volt asszony? Az egyik gyerek?


És mi az hogy a gyerekeknek nem lesz apjuk? Meddig kellne hogy csak apa legyen? És a harmincas "gyerekek" mi a csudára számítottak? Sohasem fogja a saját életét élni az apa?

2017. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

30-34 éves pasasok ne legyenek már ennyire nyámnyilák. Legyen már annyi önérzetük, hogy mindent nem nyelnek le, mert "jaj apuci megharagszik". Ezzel csak azt érik el, hogy gyereknek nézik őket. Én igenis veszekednék apámmal és megmondanám a magamét, hogy mégis miért teszi ezt. Ha másért nem a gyerekeiért ez a két nyámnyila gyerek álljon már ki.


Ha az apám ilyen lenne, akkor én biztos nem jópofiznék vele, felőlem akár a híd alatt is lakhatna. Ha egy szülő az unokára is képes kivetíteni a gyereke iránti utálatát, akkor meg is érdemli, hogy öregként elfekvőbe kerüljön és senki se látogassa.

2017. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Ezt hívják kapuzárási pániknak,ilyenkor elmegy az ember esze.Igen,valakinek ennyire.

Szerintem hagyni kéne lenyugodni az öreget,de nem megtagadni,hogy innentől kezdve nem jelent semmit,ha előtte amúgy normális volt.Ha vége lesz a kapcsolat ezzel a nővel,lehet,egyedül marad és akkor a gyerekek maradnak csak.

2017. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az én apám kb. 30 éve "csajozott be", azóta se láttam, azt se tudom él-e még...


A kérdésre válaszolva: Nem írtad mióta tart ez az új kapcsolat, de lehet csak kicsit hagyni kéne őt/őket, hátha idővel visszaállna minden a régi kerékvágásba.

2017. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Itt sokan írják, hogy csüngenek az apjukon, de erről szó sincs ezek a dolgok családi ebédeken történnek. 4x találkoznak egy évben.
2017. nov. 24. 11:06
 20/21 A kérdező kommentje:
11, nem vagy önző. Az én legjobb barátnőmet 10 évesen hagyta el az apja, egy kissebbségi 2 gyerekes anyáért. Az ő gyerekeit tekinti sajátjának a saját gyerekeivel azóta nem tartja a kapcsolatot és nem is kíváncsi rájuk. Nekem ez felfoghatatlan, hogy lehet valaki ennyire kegyetlen, mert az...
2017. nov. 24. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!