Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hátránnyal indul az életben,...

Hátránnyal indul az életben, akit a szülők nem támogatnak a továbbtanulásban?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk jó képességű gyerek, de a szülők osztanak-szoroznak, és arra jutnak, hogy nem, nem engedhetik meg a gyereknek, hogy otthon lakjon, ameddig tanul.

Vagyis, az anya szeretné, az apa megtiltja, és mivel az van, amit az apa mond, a gyereknek ott az ajtó.


Hátránnyal indul az életben, ha egész gimnázium alatt az egyetemre készült, kitűnő is lett, aztán mégsem mehet sehová, mert azt kell megoldania, hol és miből él majd meg?


2017. nov. 25. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Van a világon diákhitel, kollégium, diákmunka. Nehezebb, de aki tényleg akarja, az megoldja.
2017. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Igen, nehezebb lesz, hogy magának kell megteremtenie az egyetemre valót. Viszont ez még nem ok arra, hogy ne menjen egyetemre. Ennek ellenére is meg lehet oldani.


Más kérdés, hogy innentől én is tudnám, hogy a jövőben a beteg vagy rászoruló apám milyen segítséget fog majd kapni tőlem. Neki is ott lenne az ajtó.

2017. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Másrészt, aki nappali tanulmányokat végez, annak jár a szülői lakhatás 25 éves koráig jogilag is.
2017. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, miért nem lakhatsz otthon amíg tanulsz? Eddig is otthon laktál, most hirtelen ez miért baj?
2017. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván nem kellemes, nekem van tapasztalatom ebben. Amint elvégeztem a gimit, leléptem Budapestre egyetemre, de a gazdag szüleim, mondván, hogy ők nekik tulajdonképpen nincs is pénzük, nem adtak havi 5000 Ft-nál többet sosem. Persze, minden egyes hazalátogatásomkor cserélődtek otthon a bútorok, a szőnyegek, a háztartási gépek, az autó, és mellett fűnek-fának panaszkodtak anyámék, hogy milyen sokba kerül nekik, hogy kitanítassanak.


Én végig dolgoztam egyetem mellett, legolcsóbb diákszállón laktam és sikerült, megcsináltam. Most jól fizető állásom van, már a páromnál lakom, gyűjtök a saját lakásom kezdőjére.

Hátránnyal indultam, igen, de ha van benned elszántság és kitartás, akkor meg lehet csinálni és a ha egy jó dolgot kell tulajdonítanom ennek, akkor az az, hogy én a jég hátán is megélek és laktam annyira rossz helyen és volt olyan borzasztó munkahelyem, hogy ma már mindent nagyon értékelek és elégedett vagyok.

2017. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Metionin ***** válasza:
93%
Persze hogy hátránnyal. Pl. én végigdolgoztam az egyetemi éveimet, javarészt éjszaka. Mindig fáradt voltam, kialvatlan, nehezebben koncentráltam, a legtöbb csoporttársam meg tanult egy kicsit otthon, megette anya főztjét és kipihentem ült be reggel órákra.
2017. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

Egy kituno tanulo siman nyerhet osztondijjat es akkor nem is kerul semmibe ... kollegiumba is lehet menni.


Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!

2017. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem!

Most a továbbtanulásodat nem tudják finanszírozni, vagy kidobnak otthonról? Mert a kettő nem ugyanaz!


"Vagyis, az anya szeretné, az apa megtiltja, és mivel az van, amit az apa mond, a gyereknek ott az ajtó."


... és változatlanul nem értem!

Ha otthon lakhatsz, de nincs pénz a nappali taníttatásodra, akkor elmész dolgozni és estin tanulsz, ha jó képességű vagy.

Ha meg mindenképpen ki akarnak dobni otthonról, akkor elgondolkoznék, hogy miért is akarnak tőlem szabadulni.

2017. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nekem nehezebb volt,mivel dolgoztam, hogy megéljek. Rosszabb jegyeim voltak kezdetben. Ahogy megszoktam, ugyanolyan jó zanuló voltam, mint más.
2017. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Igen, nagy hátránnyal.


Az átlagos, kölcsönösen szerető közösséget alkotó magyar családok, és ez a többség, támogatják gyerekeiket az egyetemi évek során.


Nem csak az egyetem miatt, ha érettségi után szakmát tanul, akkor is hátrányban van, ha még lakhatása sincs.

Egy szál gimnáziumi érettségivel ma nem nagyon lehet mit kezdeni.

2017. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!