Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem támogatnak a továbbtanulásban?

Figyelt kérdés

Tudom mi szeretnék lenni, tudom hova szeretnék továbbmenni, igazából mindent teljesen kitaláltam, illetve kitaláltunk a szüleimmel. Most pedig valami barátnője anyának bebeszélte, hogy csak elcseszné az életem, nem élnék meg, mert az ő lánya is így járt stb. Hónapok óta nem jutok velük közös nevezőre, minden bajuk van, nem akarnak támogatni és olyan pályára akarnak küldeni, ami egyáltalán nem érdekel, csak ahogy ők mondanák, nem olyan drága.

Szerintetek hogy magyarázhatnám el nekik, hogy nekem ez fontos és hogy mindent megteszek, illetve megtennék, hogy elérjem azt, amit kitűztem célul magamnak?



2016. márc. 3. 20:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Amit kihagytál, az az, hogy mit akarnál tanulni?
2016. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Hova szeretnél menni?
2016. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Jogász.
2016. márc. 3. 20:29
 4/29 anonim válasza:
64%

Elég érdekes hogy a szüleid nem akarják engedni hogy tovább tanulj.. Nyilván vannak családok akik egyszerűen nem engedhetik meg maguknak hogy végig finanszírozzanak egy egyetemi diplomát, na de akkor is.. A másik amit én nagyon rühellek, az hogy na mert ez meg az, az mondta hogy neki sem sikerült. Röhej.. Mi köze van más embernek a te életedhez? Nem azt mondom ellehet fogadni a véleményeket, de csak ha értelmesen alátámasztja. De akkor is csak egy vélemény marad. Az legyél ami te szeretnél lenni, ami hozzád közel áll és képes lennél egy egész életen át végezni. EZ A LEGFONTOSABB!


VISZONT!

Nem árt ha tisztában vagy az adottságaiddal, teljesítményeddel. A jogi pálya, hát elég necces. Nagyon sok van belőle, éppen ezért nem is annyira keresett mostanság és drága elvégezni meg betanulni a szakmát. Aztán nyílván ha mégis sikerül és tehetséges vagy akkor kereshetsz vele rengeteget, ez tény. De elsősorba azoknak célszerű ezt a pályát választani, akik vagy nagyon okosak vagy a szülei is ügyvédek esetleg nagyon sok pénzünk van.


Tehát nem mindegy hogy milyen tanuló vagy? Ugye tudod hogy nagyon kevés az állami hely és 460 pont a felvételi ponthatár.. Az nagyon sok! Valamint ne csak abban gondolkodj hogy ez tetszene, hanem abban is hogy van-e egyáltalán tehetséged hozzá. Mert abban igaza van a szüleidnek hogy nem könnyű elhelyezkedni a munkaerőpiacon és ahhoz hogy meg is élj rendesen, célszerű keresett szakmát választani.


Végezetül. Nemes a célod és ne hagyd hogy mások lebeszéljenek. DE! Nézz mélyen önmagadba és gondolt át még párszot, nehogy rosszul dönts.

2016. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell semmit magyarázni, továbbtanuláskor már nagykorú leszel. Azt csinálsz amit akarsz. Természetesen a szüleidnek sem kötelező támogatniuk, de ha te képes vagy azért elrontani az életed, mert a szüleid ennyire tudnak befolyásolni, akkor magadra vess. Mások is vesznek fel diákhitelt vagy dolgoznak tanulás mellett, te is meg tudod csinálni ha ilyen komolyan gondolod.
2016. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Egy tanácsot adok most neked, és sose felejtsd el. Az életben sokszor lesz olyan, hogy egyedül maradsz 0 támasszal. És akkor jön a kérdés, mi tevő légy, igaz? Mérlegelj, mennyire fontos neked a célod elérése? Nagyon, igaz? Gondold végig, hogy, ha te nem azt kezded most el, amit szeretnél, amit megálmodtál, és még érzed is, hogy képes vagy, évek múlva fogod hibáztatni a szüleid, és nagyon bánni fogod, hogy nem tetted meg, amit te akartál, és hallgattál rájuk. Ha úgy cselekszel, ahogy szeretnél, ám bár nem támogatnak, akkor tedd meg a lehetetlen is, hogy sikerüljön, ha pl anyagilag nem támogatnak, vegyél fel diákhitelt, ám jól átgondolva ezt is, utánaszámolva. És döntsd el, hogy van-e annyira fontos neked az életed, a jövő, és a karriered, hogy kockáztass, és azt tedd, amit szeretnél. Tudod két lehetőség van, nem sikerül, majd tanulsz a hibáidból, és más útra lépsz, és mindenki mondja, hogy én megmondtam, meg a másik, hogy sikerül, és lesz megint két lehetőség, ha sikerül, álszentül fogják mondani, hogy jah igen, én bíztam benned, tudtam, hogy megcsinálod, az én okos ügyes gyerekem, és a másik, hogy őszintén így gondolja. Bár hidd el, miután sikeres leszel, sokan fogják nyalni a segged, már bocs a kifejezésért.

Ez a TE életed, NEM a szüleidé, ezt ők is megkéne érteniük, ha szeretnek.

Sokat lehetne ezen a témán trécselni, mert velem is hasonló zajlik le most, de szerintem a legfontosabbat leírtam.

19/L

2016. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Tovább tudsz tanulni. Államilag támogatott + Kollégium. Csak kollégiumot kell fizetned ami annyira nem drága + a kaját. Ezt diákmunkából simán meg oldod. A sulit meg ugyebár nem kell, mert az állambácsi fizeti. :)
2016. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nehéz. Tudom, hogy rengetegen jelentkeznek, magas a ponthatár, de úgy érzem képes lennék rá és tényleg szeretném, már gyerekkorom óta ez az álmom. Iskolában jó tanuló vagyok, főleg magyarból és töriből, német angol is megy plusz rengeteget tanultam latint ötödikes koromtól kezdve, és ezt a szüleim pontosan tudják...amikor gimnáziumot választottam, úgy választottam/választottunk EGYÜTT, hogy az elég erős legyen és felkészítsen. és most, amikor előtte állok nem akarják engedni.

Egyébként köszönöm szépen mindenki válaszát! :)

2016. márc. 3. 20:58
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Előző vagyok és még annyit hozzátennék mivel a kérdésedbe leírták, hogy anyukádnak a barátnője rábeszélte arra, hogy nem jó, mert az ő lánya is így járt az sok mindentől függ. Lehet ő lusta volt.. Béna volt.. Nem tanult.. Kibukott. Abbahagyta...Keresetlen szakra ment.. Nem tudott elhelyezkedni, mert nem is értett hozzá..


Olyan szakot kell keresni, ami érdekelne is téged és amiben el is tudsz helyezkedni. Na már most nem akarom összetörni az álmaidat, de a Jogász nem olyan szak amivel biztosan elhelyezkedsz. Szóval alternatívákat is nézzél ami még érdekelne. Ne csak egy variációd legyen. Persze első félév után válthatsz szakot az egyetemen. Sok sikert neked!

2016. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy voltam vele, hogy mennyire érdekel az informatika, hát elmentem informatikára egyetemre, és hát első félévben rájöttem, hogy ezt inkább ne. Meg amúgy sem tudnám elképzelni az életemet azzal, hogy ebben dolgozzak így szakot váltottam gépészmérnökire és már dolgozok is benne és szeretem.
2016. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!